Fotoğrafın Açısını Düzeltmek

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - Fotoğrafın Açısını Düzeltmek Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar merhaba görmüş olduğunuz fotoğrafı düzgün bir hale getirip bir katalogda kullanmam lazım perspective ve distart gibi araçları kullanıyorum fakat bu seferde çözünürlüğü ile ilgili sorun çıkıyor. Bu ...

begümsoner isimli Üye şimdilik offline konumundadır

begümsoner

Grafiker / İstanbul

Alt 04-02-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar merhaba görmüş olduğunuz fotoğrafı düzgün bir hale getirip bir katalogda kullanmam lazım perspective ve distart gibi araçları kullanıyorum fakat bu seferde çözünürlüğü ile ilgili sorun çıkıyor. Bu işlemi başka nasıl yapabilirim yada yapabilir miyim? Çözünürlüğü bozulmadan tabi ki. (Resmin çözünürlüğü normalde de düşük fakat ben onu 300dpi a çektiğim zaman da bozulma yapıyor)
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

cagataykesdel isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cagataykesdel

Forumdan Uzaklaştırıldı

Grafiker / Ankara

Alt 04-02-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Makinenin çekim kalitesi 300 dpi yi herzaman karşılamaz. Katalogda 3-4 cm lik bir yer kaplayacaksa sorun olmaz ama yarım sayfa kaplayacaksa ne yapsanızda kurtaramazsınız, ya yeniden çekiceksiniz iyi bir makine ile yada eldekiyle biraz pixellemeye göz yumacaksınız.

Sanırım istediğiniz aşağıdaki gibi bir sonuç ;

Bu mesajdan alıntı yap

begümsoner

Grafiker / İstanbul

Alt 04-02-2012 #3
Evet fakat siz de fark etmişsinizdir üst kısımlardan bozulmalar oluyor, onun olmasını istemiyorum ama söylediğiniz gibi başka da yapacak bi'şey yok sanırım. Teşekkür ederim vakit ayırdığınız için.
Bu mesajdan alıntı yap
emre_ozturk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

emre_ozturk

Grafiker / İstanbul

Alt 04-02-2012 #4
1. yol : Crop aracı ile fotoğraflarda ki açıyı düzeltebilirsiniz. Crop aracını seçin. ve fotoğraf ta düzeltmek istediğiniz yerleri free transform da ki gibi düzeltin. Yalnız sadece döndürme işlemi yapabilirsiniz. merkez noktasını değiştirerek ve perspective özelliğini kullanarak istediğiniz sonucu elde ediceksiniz.
2.yol : Ruler tool'u kullanarak düzeltmek isteidğiniz yeri fareye basılı tutarak sürükleyin. Ardından image/image rotation/arbitrary seçin ve de çıkan iletişim kutusunda ki açı değerini onaylarak düzeltme yapabilirsiniz.Ayrıca info panelinden de kaç derece'lik bir açı olduğunu görebilirsiniz.
Bu mesajdan alıntı yap
skyfox isimli Üye şimdilik offline konumundadır

skyfox

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 04-02-2012 #5
Öncelikle kalitesi ve çözünürlüğü çok düşük. Ve görünen renk de, gerçek renk değil zira beyaz dengesinde sorun var sanırım.

Lens Correction filtresi ve Level düzeltmesi ile şöyle bir sonuç çıkıyor:

Bu mesajdan alıntı yap
Nihat BAYSAL isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Nihat BAYSAL(46)

Hiç Biri / Elazığ

Alt 04-02-2012 #6
skyfox'un dediği gibi renk ayarlarını yapmalısınız.

Eğer küçük ebatlarda kullanacaksanız

Bu işlemin arkasından Disort ile görseli düz bir hale getirip, kullandığınız programa import ederek 300 dpi bitmapa çevirdğinizde sorun olmaz.
Bu mesajdan alıntı yap

begümsoner

Grafiker / İstanbul

Alt 06-02-2012 #7
Vakit ayırdığınız için teşekkür ederim arkadaşlar.
Bu mesajdan alıntı yap
creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 06-02-2012 #8
Vakit ayırdığınız için teşekkür ederim arkadaşlar.
Elimde 3 mermer firması var. 3'üde beni inanılmaz zorlayan müşteriler. Renk ve desenlerin olması gerektiği gibi tutmadığı katalogları anında teslim ederler. Zorlu bir iş neler yapacaksınız söylemek gerekirse, Stüdyo çekimi ile dosyaları alacak ve kullanacaksınız. Yoksa iş geri dönebilir.
Bu mesajdan alıntı yap

begümsoner

Grafiker / İstanbul

Alt 06-02-2012 #9
Stüdyo çekimi gelmiyor malesef elime bu fotoğraflarla bi'şeyler yapmam isteniyor. Sıkıntılı bir durum yani.
Bu mesajdan alıntı yap
ZxxxE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 07-02-2012 #10
Stüdyo çekimi gelmiyor malesef elime bu fotoğraflarla bi'şeyler yapmam isteniyor. Sıkıntılı bir durum yani.
Bu tür durumlar benim başıma da geldi en garanti yöntem kendi fotoğrafınızı kendiniz çekmeniz veya çekebilecek başka bir arkadaşınız ... (Bence)
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları