Fotoğrafları oyuncak yapın..

Photoshop Dersleri - Fotoğrafları oyuncak yapın.. Sponsorlu Bağlantılar iki adet görsel ayarlıyoruz. biri oyuncak biri de normal insan fotoğrafı iki kısmın birbirine uyumlu olmasına dikkat ediyoruz. Oyuncak bacağı gerçek bacaığn üzerine Ctrl + T ile (transform) ...

yorgunella isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yorgunella

Grafiker / İstanbul

Alt 02-03-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

iki adet görsel ayarlıyoruz. biri oyuncak biri de normal insan fotoğrafı Fotoğrafları oyuncak yapın.. iki kısmın birbirine uyumlu olmasına dikkat ediyoruz.

Oyuncak bacağı gerçek bacaığn üzerine Ctrl + T ile (transform) boyutunu ayarlıyoruz. sağ tıklayıp warp özelliğinden de ayarlanabilir boyut.. tam olarak giydirmekte zorlanabilirsiniz. bunun daha kolay olabilmesi için opactyi % 50 ye düşürüp altınıda görerek daha iyi giydirebilirsiniz..

daha sonra opacityi yine %100 yapıyoruz. blendig modunu soft yapıyoruz. %15 opacity brush ile kenarlarındaki renk uyumsuzluğunu boyayarak düzeltiyoruz.

Kenarlarındaki fazlalığı dekupe yöntemi ile siliyoruz. kenar keskinliğinden kurtulmak için. kenarlar seçili ikenn ctrl+alt+d ile 2px feather veriyoruz

Kenarlarda kalan boşlukları da doku taşıyarak tamamlıyoruz..

aynı teknikle kol, bel, yüz gibi diğer organlar da oyuncaklaştırılabilir Fotoğrafları oyuncak yapın..
başarılar dilerim..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 02-03-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Digital art için iyi bir örnek olabilir....Bir çok kişinin ilgisini çekecektir..Teşekkürler Yorgunella.
Bu mesajdan alıntı yap

yorgunella

Grafiker / İstanbul

Alt 02-03-2009 #3
Digital art için iyi bir örnek olabilir....Bir çok kişinin ilgisini çekecektir..Teşekkürler Yorgunella.
creedwar Rica ederim. Umarım faydalı olur. Çünkü önemli küçük püf noktalar bunlar. bu tür riskli bölgeleri çizmektense bu tür ufak püfleri yapmak hem daha kolay hem dahaa net ve güzel olacaktır..
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 02-03-2009 #4
teşekkürler....
Bu mesajdan alıntı yap

yorgunella

Grafiker / İstanbul

Alt 02-03-2009 #5
Bu mesajdan alıntı yap
HaDeme isimli Üye şimdilik offline konumundadır

HaDeme

Webmaster / Erzurum

Alt 02-03-2009 #6
teşekkürler güzel anlatım ilk seferde başladım acemi olsam bile
Bu mesajdan alıntı yap

yorgunella

Grafiker / İstanbul

Alt 02-03-2009 #7
teşekkürler güzel anlatım ilk seferde başladım acemi olsam bile
Rica ederim. burada önemli olan ne kadar acemi olunursa olunsun acemiliklerinden kurtulmalarını sağlamak değilmi Fotoğrafları oyuncak yapın..
paylaşmamız gerek..
sonucu bizlerle de paylaşırsanız seviniriz..
Bu mesajdan alıntı yap