Fotograflarinizi Gonderin Beraber Yorumlayalim..

Fotoğrafçılık Dersleri - Fotograflarinizi Gonderin Beraber Yorumlayalim.. ...

poseidon isimli Üye şimdilik offline konumundadır

poseidon

Grafiker / Yurtdışı

Alt 14-04-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Bu konuya gondereceginiz fotograflari burada hep beraber tartisalim, elestirelim, kendimizi ve fotograflarimizi nasil gelistirebiliriz, nelere dikkat etmeliyiz ogrenelim, kendi bilgi ve tecrubelerimizi paylasalim...

-Fotograflarinizi kucuk boyutlarda yukleyiniz, tam boyut yuklenen fotograflar silinecektir.

-Sadece kendinize ait fotograflari paylasiniz.

-Sadece fotograf degeri olan fotograflarinizi paylasiniz.

Tesekkurler...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

AkşamaDoğru isimli Üye şimdilik offline konumundadır

AkşamaDoğru

Fotoğrafçı / Kayseri

Alt 16-04-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Merhabalar;
Kayseri'de çektiğim 2 fotoğrafı paylaşmak istedim.
Kullandığım ekipmanlar Canon EOS 40D + Tamron 17-50mm f2.8

Bu mesajdan alıntı yap

poseidon

Grafiker / Yurtdışı

Alt 18-04-2009 #3
ilk fotograflari gonderdiginiz icin kutlarim, bu tip konular da genelde insanlar biri one atilsin ben sonra gonderirim diye dusunurler, eminim bundan sonra fotografla ilgilenen bir cok uye bizimle fotograflarini paylasacak bir cok usta da onlari yorumlayacaktir...

Fotograflara gelince, bence konu olarak cok iyi dusunulmus. Pozlama ve isik harika fakat birinci fotograf ta arka fon siyah beyaz mi yoksa bana mi oyle geliyor? Photosop`ta oynanmis gibi biraz... Ben sizin yerinizde olsam birinci fotograf icin buyuk kizin hemen sag tarafindan kamerami pozlar obur iki cocugu da kadraja alir, baktiklari yone dogru bir deneme cekimi yapardim hem o zaman alan derinligini daha iyi yakalamis olurdunuz hem de biz de neye baktiklarini gorurduk Fotograflarinizi Gonderin Beraber Yorumlayalim.. Bu tip portre cekimlerinde bence konuya biraz daha yaklasilmali ve alan derinligi yaratarak mumkun oldugunca portre on plana cikarilmalidir diye dusunuyorum... Ne demis unlu fotografci Robert Capa: '' Eger fotograflariniz iyi degilse konuya yeterince yakin degilsiniz demektir...

Ikinci fotografa gelince onda da gayet guzel dusunulmus bir kompozisyon var, isik da gayet hos kullanilmis fakat o fotografiniz da da konuya cok uzak kalmissiniz, o anki konumunuzu tabi ki bilemeyiz ama keske biraz daha yakinlasip konuyu iyice kadraja oturtsaymissniiz. Bu sekilde cok bosluk kalmis konunun etrafinda, dagiliyor insnin dikkati...

Fotograflarinizi paylastiginiz icin tekrar tesekkurler. Size kesinlikle Robert Capa nin fotograflarini inclemenizi tavsiye ederim, kendisi savas fotografcisi fakat konularina yakinligi ve kadraja almasi o kadar muhtesem ki insan dalip gidiyor saatlerce fotograflarina..
Bu mesajdan alıntı yap
AkşamaDoğru isimli Üye şimdilik offline konumundadır

AkşamaDoğru

Fotoğrafçı / Kayseri

Alt 19-04-2009 #4
Değerli yorumların için teşekkürler Poseidon.
Burası değişik bir bölge insanlara çok fazla yaklaşamıyorsunuz ben de çekingen bir insanım biraz onun için geriplanda kalabiliyorum.
Sadece bunun için bir tele lens edindim.Daha önce kullandığım lens Tamron 17-50 f2.8 idi şu an Canon 70-200 f4.0 var.Geniş açıda tamronu dar açıda canonu dar açıda kullanıyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
grafiker72 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafiker72

Grafiker / Batman

Alt 22-04-2009 #5
Keşke 3/1 kuralına uygun çekseydin. Daha etkili olurdu. ama yinede çok güzel yakalamışsın. özellikle yaşlı teyze.
Bu mesajdan alıntı yap
hackmemo isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hackmemo

Karikatürist / Şanlı urfa

Alt 24-04-2009 #6
Tüm fotoğraflar Urfa/Halfeti'de çekilmiştir. Fotoğraf makinem olmadığından mp5 ile çektim. Umarım beğenirsiniz..

LUTFEN SADECE FOTOGRAF MAKINESI ILE CEKTIGINIZ FOTOGRAFLARINIZI GONDERINIZ. FOTOGRAF DEGERI OLMAYAN, CEP TELEFONU, VIDEO KAMERA VB. ILE CEKILMIS FOTOGRAFLARINIZI GONDERMEYINIZ.
Bu mesajdan alıntı yap
dizaynplus isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dizaynplus

Hiç Biri / Bursa

Alt 30-04-2009 #7
Amatörce kendi gözümü çektiğim bir fotoğraf daha çok makro fotoğraflar hoşuma gittiği için makro fotoğraflar üzerinde deneyim sahibi olmaya çalışıyorum. Fotoğraflarımı Canon Ixus 50 ile çekiyorum.

Gözüm

Ufak Ama Kaktüs Ağacı Fotograflarinizi Gonderin Beraber Yorumlayalim..

Şimdilik bu kadar, Bu konu gerçekten çok güzel bir konu olacak eminimki, fotoğraflar hakkında çok fazla eksiğim var yorumlar v.s. ile siz değerli hocalarımızın bir yarısı kadar oluruz inş.
Bu mesajdan alıntı yap

poseidon

Grafiker / Yurtdışı

Alt 02-05-2009 #8
Amatörce kendi gözümü çektiğim bir fotoğraf daha çok makro fotoğraflar hoşuma gittiği için makro fotoğraflar üzerinde deneyim sahibi olmaya çalışıyorum. Fotoğraflarımı Canon Ixus 50 ile çekiyorum.

Gözüm

Şimdilik bu kadar, Bu konu gerçekten çok güzel bir konu olacak eminimki, fotoğraflar hakkında çok fazla eksiğim var yorumlar v.s. ile siz değerli hocalarımızın bir yarısı kadar oluruz inş.

Fotograflariniz icin tesekkurler, sanirim makro fotografcilik baya ilginizi cekiyor... Bence gayet guzel denemeler yapmissiniz, tabi kendinizi gelistirmek yine sizin elinizde... Bunun icin bence biraz daha makro fotografcilikla iligli fotograflar inceleyin ve bol bol pratik yapin..

Fotograflara gelince.. Bence kompozisyonlari gayet iyi secmissiniz, fakat birinci fotografta kadraj sorunu var gibi, ozellikle goze yanisyan goruntu cok iyi olmasina ragmen kadrajdan ve objeye uzakliktan o yansima iyi yakalanamamis. Eger goze biraz daha karsidan yaklasmis olsaydiniz o zaman yansamayi gayet iyi alabilirdiniz..

Ikinci fotografta da kompozisyon gayet basarili fakat arka plan secimi biraz yanlis olmus.. Genelde makro fotograf cekerken ozellille bitki veya bocek fotograflari arka plani cok iyi secmeniz lazim, eger karisik bir arka plan secerseniz goz, objeye tam odaklanamaz ve daginiklik olusur, arka planin gayet sade olmasi bence yerinde bir secimdir. Mesela bir bitki ya da bocek fotografi cekerken arka plani tek renk ya da sade tutarsaniz bence gayet iyi bir sonuc alirsiniz. Ayrica kaktus fotografinda yine kadraj sorunu var, kaktus tam olarak kareye girmemis..

Bence calismaya ve bol bol fotograf cekmeye devam edin, eminim ki basarili sonuclar alacaksiniz, soyledigim gibi bol bol fotograf inceleyin ve pratik yapin..

Baska fotgraflarinizi da bekliyoruz...
Bu mesajdan alıntı yap
grafikçe_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafikçe_

Eğitimci / Eskişehir

Alt 02-05-2009 #9

Gözüm

gerçekten güzel bir konu olmasına kesinlikle bende katılıyorum..
fotoğraflara gelince netlik açısından güzel gözüküyolar..
gözde alttaki kısım biraz fazla flulaşmış gibi gibi geldi..kaktüs ağacında da sağ taraftaki boşluk yerine keşke kaktüse biraz daha yer verseymişsiniz..belki kadrajı bilerek böyle ayarladınız bilmiyorum..emeğinize sağlık..kolay gelsin..
Bu mesajdan alıntı yap
graphicturk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graphicturk(44)

Arı Üye

Grafiker / Eskişehir

eskişehir eski belediye binası gece çekimim

Alt 02-05-2009 #10
01 mayıs 2009 gece 10,30 da çekildi birde bana yorum yapın eksikliklerimi söyleyin:
porsuk bulvarı başında köprübaşı diye tabir edilen yerdedir yıllarca eskişehir belediyesi olarak hizmet vermiştir son zamanlarda tepebaşı belediyesi için hizmet vermişti taşınana kadar tepebaşı belediyesi
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları