fotoğrafta renk değiştirme

Psd Dosyaları - fotoğrafta renk değiştirme Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar photoshop ta Kırmızı bir makinanın resmini mavi makinaymış gibi yapabilirmiyim? Mümkünse yöntemi nedir....

Alt 16-05-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar photoshop ta Kırmızı bir makinanın resmini mavi makinaymış gibi yapabilirmiyim? Mümkünse yöntemi nedir.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Alt 16-05-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
replace color dan yapabilirsin
Bu mesajdan alıntı yap
ufukdural isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ufukdural(52)

Hiç Biri

Alt 16-05-2008 #3
Sellective color'dan bir kaç adımla gerçekleştirebilirsin.

1-

2-

3-

Saygılarımla
Bu mesajdan alıntı yap
Gökhan TEKİN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Gökhan TEKİN

ARTniyetli

Fotoğrafçı / Bursa

Alt 16-05-2008 #4
İlk önce arabamızı lasso tool ile seçili hale getiririz aşşağıdaki fotoğrafta gözüktüğü gibi.
Daha sonra Ctrl + d klavye tuşlarına basarak feather ı fotoğrafın büyüklüğüne nazaran değerini vererek yumuşaklığını ayarlarız.
Layer penceresinden yeni bir layer oluştururuz. Aşşağıdaki resimde gözüktüğü gibi.
Daha sonra açmış olduğumuz layerin üstünü bildiğiniz brush ile boyarız istediğiniz renk ile ben kırmızı seçtim fotoğrafta renk değiştirme.Aşşağıdaki fotoğrafta gözüktüğü gibi.
Aracımızı boyadık ve yukarıdaki gibi bir görüntüyü elde ettik hemen layer paletini açarak blending options larını değiştirmeye başlarız fotoğrafın üstüne düşen ışık ve gölgeleri ele alarak hangi mod u seçiceğinizi zaten görüceksiniz bunun en pratik yolu tek tek deneyerek kendi gözlerinizle gözlemlerinizle aracın orjinal boya rengini elde etmektir.
Ben bu fotoğrafta Linear Burn u seçmişim . Aşşağıdaki fotoğrafta gözüktüğü gibi.
Aracımız yukarıdaki gibi bir tonu yakaladığında şimdi sırada olan husus oran , ortantı ve denge ayrıca gerçekciliği yakalamaktır.
Layerin opacity ile biraz oynadıkdan sonra hue saturation ile az birşey rengini kısalım ve levels ile biraz rengini açalım.
Biraz gölge oyunları ve blur yardımlarıyla son hali biraz daha orginal haline getirebilirsiniz. Arkadaş sormuş anlattım 15 dk lık bir çalışma sonrasında bu çalışma çıktı eksiği çok ama temel olarak bilinmesi gereken unsurlardan olduğu için böyle hızlı bir anlatım oldum fotoğrafta renk değiştirme Eksiğim veya yanlış tabirde bulunduysam lütfen buradan bildiriniz.

Ve en sonunda biraz levels biraz contrast biraz hue saturation biraz layer opacity ile oynayarak aşşağıdaki gibi bir görünüme sahip olabilirsiniz.
Bu mesajdan alıntı yap
Özlem BAYIR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Özlem BAYIR

Fotoğrafçı / İstanbul

Alt 17-05-2008 #5
Gökhan sağol valla..basucu bilgisi gibi gayet yalın ve net bir anlatım olmus..
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 19-05-2008 #6
gökhan tekin merhaba çok güzel anlatmışsın ama ben şu kısmı çözemedim.yardımcı olabilir misin.

Daha sonra Ctrl + d klavye tuşlarına basarak feather ı fotoğrafın büyüklüğüne nazaran değerini vererek yumuşaklığını ayarlarız.
Layer penceresinden yeni bir layer oluştururuz. Aşşağıdaki resimde gözüktüğü gibi.

bir arabayı nar kırmızı gibi yapmam gerek.aslında istediğimiz ton başka bir resimde var bilmiyorum başka bi resimdeki tonu alıp arabaya uygulayabilir miyim?

ama senin eklediğin resimlerde ilk ton varya o ton da güzel ve benim istediğime yakın bana biraz daha detaylı anlatıp hem de rica etsem o rengi tam nasıl yakaladıgını yazabilir misin?
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 19-05-2008 #7
yok yine denedim olmadı yapamadım : (
Bu mesajdan alıntı yap
user82 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

user82

Grafiker / Kocaeli

Alt 19-05-2008 #8
match coloru denedinmi
Bu mesajdan alıntı yap
Ali Emre isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ali Emre(27)

Webmaster / İzmir

Alt 19-05-2008 #9
Gökhan abi çalışma çok iyi olmuş teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
m.gazi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

m.gazi

Öğrenci (Grafik) / Hatay

Alt 10-07-2008 #10
ctrl+B veya ctrl+U ile Yapabilirsin seçili alnlarda kolay gelsin
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
degistirme, fotografta, renk, renkte deiiklik