''Fotokaç'' Photoshopta yapılan amatör gazete çalışması

Deneme Çalışmalar - ''Fotokaç'' Photoshopta yapılan amatör gazete çalışması ...

öööaaa isimli Üye şimdilik offline konumundadır

öööaaa

Bilg. Teknikeri / Ankara

Alt 15-09-2013 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Selamlar arkadaşlar. Gazete ve dergi nasıl yapılır diye merak ederdim hep. Photoshop'u az çok biliyorum. Hobi olarak kendi kendime hayali bir gazete yaptım. Bir futbol sitesinde yapmıştım aslında fotomaçla dalga geçmek için. Teknik bilgim felan sıfır. Photoshopta biraz sıkıntı hizalama felan. Amatörce bir çalışma oldu ancak şuanda Indesign'e geçtim ve aynı fantastik gazetemi oraya uyarlıyorum. Daha harika birşey oluyor. Mizanpaj felan daha iyi. İşin teknik kısmından hiç mi hiç anlamıyorum ancak yapa yapa tekniğinide öğrenmeye çalışacağım. ''Fotokaç'' Photoshopta yapılan amatör gazete çalışması Yorumlarınızı bekliyorum, yakında indesign ile yaptığım gazete kapağınıda yayınlayacağım... ''Fotokaç'' Photoshopta yapılan amatör gazete çalışması

2009 yılında yapmıştım. Çok amatör olmuş ''Fotokaç'' Photoshopta yapılan amatör gazete çalışması

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

hasankaplan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hasankaplan(29)

Grafiker / İstanbul

Alt 24-10-2013 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
hiç buluşma ''Fotokaç'' Photoshopta yapılan amatör gazete çalışması
Bu mesajdan alıntı yap
blackpearl isimli Üye şimdilik offline konumundadır

blackpearl(31)

Grafiker / İstanbul

Alt 29-10-2013 #3
Dergi çalışmasından önce, stün ve paragraf yazı oluşturma toollarına göz atsanız daha iyi olur. Bu bilgi eksikliğinden kaynaklı, yerleştirme sıkıntısı çekmiş gibisiniz.
Bir de arkada görsel varsa, üzerine çok fazla yazı yazmayın. Gazete, bilgi vermek amacı ile yapılır. Siz bilgiyi okutmuyorsunuz =) O bakımdan, yazıların okunaklı olması, gözü yormayacak şekilde ayarlanıp, okuyucuyu sıkmayacak bir şekilde yerleştirilmesi gerekiyor.
Bu mesajdan alıntı yap