fotolara derinlik katma

3D Studio Max - fotolara derinlik katma ...

fotolara derinlik katma
blomm isimli Üye şimdilik offline konumundadır

blomm

Grafiker / İstanbul

fotolara derinlik katma

Alt 25-06-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar bazı bölümlerde okudum 3d max de fotoya derinlik kattım deniyor bu nasıl oluyor anlatmak mümkünse anlatılabilir mi?

şimdiden teşekkürler:smile:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

xfreeboys isimli Üye şimdilik offline konumundadır

xfreeboys

Forumdan Uzaklaştırıldı

Grafiker / İstanbul

Alt 25-06-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
depht of field den bahsediyosun örnek olarak parmağını arasından herhangi bir nesneye bak sonra kendi parmaklarına odaklan göreceksin ki arkadaki neseneye odaklandığın zaman parmakların bulanıklaşır kendi parmaklarına odaklandığın zaman ise arkadaki nesne bulanıklaşır.İşte buna resim derinliği denir.3d max'de bunun nasıl yapıldığını öğrenmek istiyorsan internetten dersleri çalışmalısın aslında o kadar zor bir şey değildir.Sadece kamera ayarları ile oynamak yeter ama render süresini deli gibi uzatır o ap ayrı bi konufotolara derinlik katma)))
Bu mesajdan alıntı yap
namasteeee isimli Üye şimdilik offline konumundadır

namasteeee

Hiç Biri / İstanbul

Alt 26-06-2009 #3
depht of field den bahsediyosun örnek olarak parmağını arasından herhangi bir nesneye bak sonra kendi parmaklarına odaklan göreceksin ki arkadaki neseneye odaklandığın zaman parmakların bulanıklaşır kendi parmaklarına odaklandığın zaman ise arkadaki nesne bulanıklaşır.İşte buna resim derinliği denir.3d max'de bunun nasıl yapıldığını öğrenmek istiyorsan internetten dersleri çalışmalısın aslında o kadar zor bir şey değildir.Sadece kamera ayarları ile oynamak yeter ama render süresini deli gibi uzatır o ap ayrı bi konufotolara derinlik katma)))

teşekkürler arkadaşım bilgilendirdiğin için...
Bu mesajdan alıntı yap