fotomontaj yapamıyorum... öneriniz

Photoshop - fotomontaj yapamıyorum... öneriniz ...

AyBuke_35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

AyBuke_35

Forumdan Uzaklaştırıldı

Grafiker / İzmir

Alt 26-03-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

slm arkadaşlar hepinize kolay gele fotomontaj yapamıyorum... öneriniz
bir türlü şu montaj işini yapamıyorum sizden Yardım istiyorum açıkcası azından alev çıkaran su altında bir balık yapmak istiyorum ama olmuyor. balıgın yüzgeçleri falan böyle alevli alevli olsun istiyorum bilmiyorum çok şeymi istiyorum ama o kadar harika yapıyoki yapanlar bi ben yapamıyorum bunu nasıl yapabilirim ?

benim yaptıgımda bu berbat ötesi oldu biliyorum
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

efoja isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 26-03-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Nelerden faydalanabilirim? düşüncesiyle Photoshop dersleri içerisinde dolaşırsanız başaracaksınız. Çünkü o adımı atmışsınız bile. fotomontaj yapamıyorum... öneriniz Bir örnek resim bulun onu güzelce inceleyip taklit etmeye çalışın. İyi bir gözlemle başarırısınız. Mesala alevler biraz blur tool ile yumuşatılıp suyla harmanlansa?
Bu mesajdan alıntı yap

AyBuke_35

Forumdan Uzaklaştırıldı

Grafiker / İzmir

Alt 26-03-2009 #3
Nelerden faydalanabilirim? düşüncesiyle Photoshop dersleri içerisinde dolaşırsanız başaracaksınız. Çünkü o adımı atmışsınız bile. fotomontaj yapamıyorum... öneriniz Bir örnek resim bulun onu güzelce inceleyip taklit etmeye çalışın. İyi bir gözlemle başarırısınız. Mesala alevler biraz blur tool ile yumuşatılıp suyla harmanlansa?
canım nerdeyse forumdaki bütün derleri indirmişimdir fotomontaj yapamıyorum... öneriniz
bekle bak birazdan bir resim yüklicem nasıl yapmışlar acaba

Bu mesajdan alıntı yap

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 26-03-2009 #4
Evet bu çalışmalarda bol bol smudge tool, blur tool izleri varfotomontaj yapamıyorum... öneriniz Ayrıca süperdir ben çok severim harikalar yaratabilirsin; filter'de liqufy vardır onun toollarını karıştırmalısın mutlaka. Alevler üzerinde istediğin etkiyi yaratabilirsin. Yalnız alevler mutlaka ayrı bir layerda olmalı zemini bozmak istemeyiz değil mi?

Sizin için örnek bir çalışma hazırladım, sizin örneklerinizden yola çıkarak yaptım bunu. Biraz basit tuttum zora hemen balıklama dalmak olmaz çünkü. Bulut Manastır'ın görsellere eklediği güzel kibrit fotoğraflarını indirdim fotomontaj yapamıyorum... öneriniz teşekkür etmedim çok ayıp! teşekkür etmiş olayım buradan. Baktım fonu siyah... hımm dedim her ne yakacaksam fon siyah ya da yakın olmalı dedim, çünkü alevler saydamdır ve özellikle üst kısımlarda siyahlıklar başka bir zeminde ciyak ciyak bağırır ben aslında vurada değildim başkası koydu beni diye... siyaha ve uygun bir görsel buldum. Kibritin yanan kısmını kestim. El görseline uygun olarak ctrl+t ile küçülttüm. Ele yerleştirdim. Alevin etrafını erasur tool ile sildim evet silgiyle! kullandığım görsel yüzünden tek kullandığım tool oldu açıkçası. fotomontaj yapamıyorum... öneriniz Alevleri temizleyince baktım ele sonradan geldim bu el aslında yanmıyor diyordu görsel. Silgimin şeffaflığını düşürdüm ve el ile harmanlanmasını sağladım. Sonuç basit bir uygulama ama fena da sayılmaz. Sizin için psd sini ekliyorum iyi çalışmalar yeniden.
kullanılan görseller:
http://img177.imageshack.us/img177/7201/el4gx0.jpg
PSD link:
RapidShare: Easy Filehosting
Bu mesajdan alıntı yap

AyBuke_35

Forumdan Uzaklaştırıldı

Grafiker / İzmir

Alt 26-03-2009 #5
vallaha ne diyimki kelimeler kıfayetsiz o tasarım yapan ellerin dert nazar görmesin diyorum çok tşk ederim bende aynısını yapmaya çalışacağım ayrıca psd sini koyman benim için o kadar mükemmel olduki ne diyim artık anla fotomontaj yapamıyorum... öneriniz canımsın
Bu mesajdan alıntı yap

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 26-03-2009 #6
Sen başar ben gurur duyayım başka da bir şey istemem...
Bu mesajdan alıntı yap
kasta095 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kasta095(34)

Grafiker / Yurtdışı

Alt 26-03-2009 #7
Photoshop Dersleri: Alevli yazı yapımı bu derste 17 madde den sonra anlatım size yardımcı olur....

BU bir çalışma Alpha Chanels yardııile daha temiz yapabilirsin, daha garçek efekt sahibi olabilirsiniz
Bu mesajdan alıntı yap
Rıdvan KAYAHAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Rıdvan KAYAHAN

Grafiker / Manisa

Alt 27-03-2009 #8
Biraz gayret edersen başarabileceğine eminim arkadaşım.
Alevli fotomontaj konusunda biraz amatör olduunun üzülerek ifade etmek zorundayım.
Fakat bu başarmıycan anlamına gelmez.
sana yardımcı olmak isterdim ama bende fotomontaj konusunda alevlerin montajında en az senin kadar bu dertten müzdaripim.
Umarım tez başarırsın saygılarımla...
Bu mesajdan alıntı yap

AyBuke_35

Forumdan Uzaklaştırıldı

Grafiker / İzmir

Alt 27-03-2009 #9
ben bu işi kaptım galiba sayenizde

sadece bu şekilde kagıt gibi yanıyomuş olayını çözemedim.
Bu mesajdan alıntı yap
Fatos KESKİN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Fatos KESKİN

Grafiker / İzmir

Alt 27-03-2009 #10
El ile alevide birbirne kaynaştırırsan stemp ile sorun kalmıcak iyi gidiyorsun :wink:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları