fotonun köşelerine yuvarlak karaltı vermek?

Photoshop - fotonun köşelerine yuvarlak karaltı vermek? Sponsorlu Bağlantılar fotoğrafın köşelerine filmlerde olan köşelerden hafif içeri doğru yumuşayan yuvarlak efekti yapmak istiyorum. Fotonun üstüne siyah bir layer açıp köşeleri kesip alttaki fotoyu ortaya aldım ama benim istediğim ...

3250 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

3250

Öğrenci (Diğer) / Ankara

Alt 29-10-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

fotoğrafın köşelerine filmlerde olan köşelerden hafif içeri doğru yumuşayan yuvarlak efekti yapmak istiyorum.

Fotonun üstüne siyah bir layer açıp köşeleri kesip alttaki fotoyu ortaya aldım ama benim istediğim fotoğrafın ortasına doğru bu siyah çerçevenin koyulaşması yada açılması
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

mubarek_oslo isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mubarek_oslo

Grafiker / Yurtdışı

Alt 29-10-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
anlamadim halftone mu yapmak istiyorsun? bir ornek resim atarmisin. oyle yardimci olalim.
Bu mesajdan alıntı yap

3250

Öğrenci (Diğer) / Ankara

Alt 29-10-2012 #3
http://f1210.hizliresim.com/12/x/fdrps.jpg

örnek olarak bu fotoğrafta yapmaya çalıştığım şey gibi fakat o köşelerdeki çerçeve daha soft olsun ve içeri doğru azalıp çoğalsın istiyorum.
Filmlerde kullanılanda bir tekniktir köşeler gölgeli siyah ortası açık
Bu mesajdan alıntı yap
mubarek_oslo isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mubarek_oslo

Grafiker / Yurtdışı

Alt 29-10-2012 #4
gonderdigin ornekteki layer 1 in blending options ile oyna yapabilirsin istedigini. yapamazsan tekrar yazarsin. kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap

3250

Öğrenci (Diğer) / Ankara

Alt 29-10-2012 #5
gonderdigin ornekteki layer 1 in blending options ile oyna yapabilirsin istedigini. yapamazsan tekrar yazarsin. kolay gelsin.
anlatmak istediğim şey aşağıdaki video da 3.00 ile 4.06 arası

Bu mesajdan alıntı yap

3250

Öğrenci (Diğer) / Ankara

Alt 31-10-2012 #6
güncel .
Bu mesajdan alıntı yap
yas_yil isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yas_yil

Hiç Biri / İstanbul

Dosya19
Alt 31-10-2012 #7
http://f1210.hizliresim.com/12/x/fdrps.jpg

örnek olarak bu fotoğrafta yapmaya çalıştığım şey gibi fakat o köşelerdeki çerçeve daha soft olsun ve içeri doğru azalıp çoğalsın istiyorum.
Filmlerde kullanılanda bir tekniktir köşeler gölgeli siyah ortası açık

1. Seçenek: Senin yüklemiş olduğun resim üzerinden konuşacak olursam, Layer 1'e filter>blur>gaussian blur efekti uygula değerin ne olacağı artık senin geçişi ne kadar yumuşatmak istediğine kalmış. Birazda opacity değerini düşürürsen daha güzel sonuç elde edersin.

2. Seçenek: Efekti uygulamak istediğin layerı seç filter>Lens Correction... seçeneğine tıkla açılan penceredeki (1. resim) ekranın sağında bulunan 'auto image scale' seçeniğinde tik var ise kaldır ve Custom sekmesini aç. Sonra 'Vignette' alanının altındaki 'Amount' ve 'Midpoint' değerleriyle oynayarak istediğin etkiyi çok daha kolay bir şekilde elde edebilirsin. İyi çalışmalar...

Bu mesajdan alıntı yap

3250

Öğrenci (Diğer) / Ankara

Alt 01-11-2012 #8
çok teşekkürler 2.seçenekteki olay istediğim şeydi
Bu mesajdan alıntı yap