Frame Kullanımı Yardım

Web Tasarımı - Frame Kullanımı Yardım ...

Frame Kullanımı Yardım
caneralcilioglu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

caneralcilioglu

Öğrenci (Diğer) / Uşak

Frame Kullanımı Yardım

Alt 14-11-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Selamlar,
Arkadaşlar soru çok basit bir şey ve kararsızlıklarım yüzünden bir kaç gündür projemde ki haber kısmını hep atlıyorum. Arkadaşlar yapmak istediğim tam olarak buromemursen.org.tr 'de sağ taraftan kayan yazı kısmını web siteme eklemek istiyorum.
Bunu yapmak için php bot yazıp verileri çekmeyi düşündüm ama bu kayan yazı için saçma olacağını düşündüm. Sizce bot ile mi yazmayı deneyeyim yoksa bu kısmı bir iframe veya herhangi başka bir html kodu ile çekebilirmiyim ?
İframe ile tüm sayfayı çekiyorum ama benim ihtiyacım olan kısmı alamıyorum. Sizce nasıl bir yöntem uygulamalıyım farklı bir düşüncesi olan var mı ve bu 2 yöntemden hangisi ile ve nasıl yapmalıyım ?

Yardımlarınızı bekliyorum..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

socak isimli Üye şimdilik offline konumundadır

socak

Webmaster / Muğla

Alt 14-11-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
şimdi bu konuda kullanabilicek bir çok seçenek var iframe kullanabilirsin ama bence jquery ye bir gös at derim googlede jquery yada javascript senin işini kesinlikle çözücektir

Jquery Kayan Yazılar | Sayfa Kaynağı | Yardımcı Web Kaynağı burdaki işini görebilir veya dedigim gibi googlede arama yap tonlarca var zaten kolay gelsin iyi çalışmalar.
Bu mesajdan alıntı yap

caneralcilioglu

Öğrenci (Diğer) / Uşak

Alt 15-11-2012 #3
Teşekkürler ancak benim yapmak istediğim yazıların kayması değil. Şuanda bir sitene ekle vs. gibi bir script olmayan haber bölümünü siteme eklemek istiyorum. buromemursen.org.tr de sağ taraftaki kayan haber kısmını script şeklinde bir kod vermemişler ve ben onu kullanmak istiyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
socak isimli Üye şimdilik offline konumundadır

socak

Webmaster / Muğla

Alt 15-11-2012 #4
hocam anladım kadarı ile sen bir haber bülteni modülü oluşturmak istiyorsun? ve bunu sağ blog'a eklemek sonrada admin panelinden her haber eklediğinde orda kayan yazı şeklinde çıkmasını istiyorsun doğrumudur? ilk önce tam ne istediğini öğrenmemiz lazımki yardmcı olalım.buarada yapıcan sistem php mp asp mi ne kullanıyorsun yapıcan sayfada admin paneli varmı yoksa hazır cms sistemlerimi kullanıyorsun bunu belirtirsen daha hızlı çözüme ulaşırsın
Bu mesajdan alıntı yap
Salamander isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Salamander

Webmaster / Ankara

Alt 15-11-2012 #5
Merhaba arkadaşım. İframe'i bir div içine yerleştirip div'i relative, frame'i absolute yaparsan, ve frame'e negatif top ve left değerleri verirsen, ayrıca divine de overflow hidden dersen, istediğin olur sanırım. Ancak hiç mantıklı bir yol değil gibi. Yine de sen bilirsin. Şu kodlarla denedim, oldu gibi,

<div style="position:relative;width:190px;height:335px; top:200px;left:600px;border:1px solid #afafaf;overflow:hidden;">
<iframe src="http://buromemursen.org.tr/" style="width:1000px;height:1000px;overflow:hidden; position:absolute;top:-175px;left:-813px;"></iframe>
</div>

üzerinde oynama yapabilir istediğin konuma getirebilirsin. Kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap

caneralcilioglu

Öğrenci (Diğer) / Uşak

Alt 17-11-2012 #6
Arkadaşlar tam olarak yapmak istediğim genel merkezin sitesinde ki normal text scroller efekti kullanılmış bir metnı sayfamda göstermek istiyorum. Ama bu eklemek istediklerim manuel link verilerek yapılıyor yani ne script nede yönetim paneli kullanmış adam. Bu yüzden bende manuel ekleyeceğim ara sıra girdiğimde de yenisi varmı diye bakar eklerim başka yolu yok gibi
Bu mesajdan alıntı yap

Salamander

Webmaster / Ankara

Alt 17-11-2012 #7
Sorunu tam olarak anlayamadım maalesef arkadaşım. İlk mesajında verdiğin sitedeki kısmı yazdığım kod karşılıyor gibi. Sayfanın o kısmını frame'e atıyor. Ancak sen farklı bir şey istiyorsun sanırım. Bi örnek verebilir ya da daha açık anlatabilirsen elimden geleni yaparım.
Bu mesajdan alıntı yap

caneralcilioglu

Öğrenci (Diğer) / Uşak

Alt 18-11-2012 #8
Tam olarak ne yapmak istediğimi anlatamadığımı biliyorum çünkü herkes farklı birşeyler söylüyor ve istediğimi açıkçası şuanda bende bilmiyorum Frame Kullanımı Yardım

Olayı size şöyle özetleyeyim. Buromemursen'in bir ildeki şubesinin web sitesini yapıyorum ve şube başkanı sitede genel merkezden atılan haberlerin yani www.buromemursen.org.tr'de sağda kayan haber kısmının sitede olmasını istedi.

Ancak o kayan yazıları ne bir script ne de yönetim paneli şeklinde yapmışlar. Klasik <a href> ve <marquee> kullanılmış. Bende bu şekilde siteme ekleyi denedim ancak joomlada marquee kodları çalışmıyor. Yani bu yazıları sağ tarafta kaymasını sağlayamadım. Bu yüzdende bu frame olayı aklıma geldi. Biliyorum saçma ama aklıma gelen tek şey buydu çünkü joomla'da marquee çalıştıramadım.

Eğer joomlada marquee çalıştabilirsem genel merkezin sitesinden bağımsız kendim yapabilirim. Yardımcı olursanız sevinirim..
Bu mesajdan alıntı yap

Salamander

Webmaster / Ankara

Alt 18-11-2012 #9
Peki benim sunduğum öneriyi neden kullanmadın. Bu senin sorununu çözer. Mantıklıdır demiyorum ama en azından çözer. Mantıklı önerimse php ile bir bot hazırlaman.
Bu mesajdan alıntı yap

caneralcilioglu

Öğrenci (Diğer) / Uşak

Alt 19-11-2012 #10
Şuan için geçici bir çözüm buldum. Text Slider tarzı ufak bi modül buldum kayan haberleri el ile ekledim. Zaten ayda yılda bir haber ekliyor genel merkez onları da girdikçe kontrol ederim.
İlginiz ve yardımlarınız için teşekkür ederim. Klavyenize yüreğinize sağlık.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları