Freehan de Hata Çözümü ?

Freehand - Freehan de Hata Çözümü ? Sponsorlu Bağlantılar İyi günler ben freehand çok iyi bilen biri değilim ve şuan bir sıkıntıyla karşı karşıyayım. :worried: psd formatında ki bir çalışmayı freehand te açmak istiyorum. Ama hata veriyor. ...

Freehan de Hata Çözümü ?
busraEmel isimli Üye şimdilik offline konumundadır

busraEmel

Yrd. Grafiker / İstanbul

ünlem

Freehan de Hata Çözümü ?

Alt 20-07-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

İyi günler ben freehand çok iyi bilen biri değilim ve şuan bir sıkıntıyla karşı karşıyayım. :worried:
psd formatında ki bir çalışmayı freehand te açmak istiyorum. Ama hata veriyor.

Hata: " Could not convert the document because the file is not a valid freehand document." diye bir hata.

Bu hatayı nasıl çözebilirim. Yardımcı olursanız şuan sıkıntıda olduğum bir durumdan kurtarmış olucaksınız.

Teşekkür ederim. Kolay gelsin herkese.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ma®tin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ma®tin

O®jinal

Hiç Biri / İzmir

Alt 20-07-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Açamazsınız çünkü psd formatındaki dosya photoshop dosyasıdır, freehand değil, onu photoshopta açmanız lazım.

Dizlerimin üstünde yaşamaktansa, ayaklarımın üstünde ölmeyi tercih ederim...

Bu mesajdan alıntı yap

busraEmel

Yrd. Grafiker / İstanbul

Alt 20-07-2011 #3
Photoshop ta açmam gerektiğini biliyorum ama baskıya gidicek ve .efs uzantılı istedi nasıl yapıcam ben şimdi Freehan de Hata Çözümü ?(
Bir de psd de brush kullandım onun aynısını freehand de nasıl yapıcam ???
Bu mesajdan alıntı yap

ma®tin

O®jinal

Hiç Biri / İzmir

Alt 20-07-2011 #4
Baskıya gidecekse photoshop olarak gönderin neden illa freehand anlayamadım.

Freehand de o dosyayı sadece import diyerek sayfaya resim olarak çağırabilirsiniz onun dışında psd dosyasında düzenleme yapılacaksa ps de açmalısınız.

Bu mesajdan alıntı yap
pınar67 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

pınar67(32)

Grafiker / Zonguldak

Alt 20-07-2011 #5
photoshopta tif yapın cmyk 300 dpi sorun olayacaktır rahatlıkla açabilir.freehandde açarsanız sıkıntı yaşayabilirsiniz ayrıca arkadaşıma katılıyorum psd freehandde açılmaz kasar freehan vektörel bir programdır. kolay gelsin şimdiden çalışmalarınızda başarılar.
Bu mesajdan alıntı yap

busraEmel

Yrd. Grafiker / İstanbul

Alt 20-07-2011 #6
Baskıya verdiğinde hata çıkıyormuş oyüzden .efs uzantılı istedi. Etiket tasarımı ve ben brush kullandım ve freehand iyi bilmiyorum nasıl aynısı freehand te yapıcam bilmiyorum Freehan de Hata Çözümü ?
Peki bpsd de ki brushes .efs de duyarlı olmaz dimi ? :S
Bu mesajdan alıntı yap

ma®tin

O®jinal

Hiç Biri / İzmir

Alt 20-07-2011 #7
.efs diye bir uzantı yok zate muhtemelen eps dir ayrıca photoshopta ne gibi bi hata çıkıyormuş anlamadım bu matbaacı sanırım keyfi birşey istiyor photshopta yapılmış bir işi neden freehand istiyor anlamak mümkün değil.

Siz en iyisi arayın onu deyin ki işi photoshopta yaptım ve freehande tekrar yapmam gerekecek diye siz üsteleyin.

Bu mesajdan alıntı yap

pınar67(32)

Grafiker / Zonguldak

Alt 20-07-2011 #8
efs derken eps demek istediniz sanırım aynı brus özelliğini vermeyecektir. photoshopta yaptığınız gölgelemeleri mesela tasarımınızı görmedim ama freehandde yaklamanız mümkün değil ozaman jpg yapın derim bütün matbaacıların kullandığı formattır. niye hata veriyor onuda anlayamadım büşra hanım umarım yardımcı olur tekrar kolay gelsin. üzülmeyin herkes hata yaparak bu yollardan geçer önemli olan 1 kere yapılan hatayı bidaha tekrarlamamak.
Bu mesajdan alıntı yap

pınar67(32)

Grafiker / Zonguldak

Alt 20-07-2011 #9
evet martin 78 katılıyorum emeğe saygı yazık bidahamı yapsın nasıl bir sorunmuş.
Bu mesajdan alıntı yap

busraEmel

Yrd. Grafiker / İstanbul

Alt 21-07-2011 #10
Çok teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için Freehan de Hata Çözümü ? yapcak birşey yok yapabildiğimi yapıcam olmazsa matbacıyı değiştircem aynı sorun gene yaşanırsa ozman bende sorun var :S
nese pınar hanım ve martin 78 çok teşekkür ederim tekrar..iyi günler kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları