FreeHand açılış ayarları ???

Freehand - FreeHand açılış ayarları ??? Sponsorlu Bağlantılar Freehand da her yeni sayfa açtığımda ölçü birimi points ve sayfa ebadı letter oluyor bunu değiştirebilirmiyiz ?? yardımcı olursanız sevinirm...

sahip isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sahip

Grafiker / Konya

Alt 27-01-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Freehand da her yeni sayfa açtığımda ölçü birimi points ve sayfa ebadı letter oluyor bunu değiştirebilirmiyiz ?? yardımcı olursanız sevinirm
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

macscream isimli Üye şimdilik offline konumundadır

macscream(31)

Grafiker / Ankara

Alt 27-01-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
macintosh mu kullan›yorsunuz.??
Bu mesajdan alıntı yap

sahip

Grafiker / Konya

Alt 27-01-2009 #3
pc kullanıyorum
Bu mesajdan alıntı yap

macscream(31)

Grafiker / Ankara

Alt 27-01-2009 #4
size bi ayar gönderecektim tabi mac için olsayd›... sistem ayn›s› gibiyse pc de hiç bakmad›m prefences ayarlar› olmal› orda Document var ordan new document template var ordaki Defaults A4 ayar›na getirmeniz yeterli olacakt›r. Dahada olmad› Freehand'in içinde 11 klasörü var onun içinde English ordan settings yanda aç›lan penceden bu tarif etti€im yerden defaults a4 klasörünü bulun ve seçin muhtemelen yükler... Tabi flu an sadece tahmin yürütüyorum Mac için izlenecek yol buydu pc için de olur umar›m.. olumlu veya olumsuz tekrar dönerseniz sevinirim.
Bu mesajdan alıntı yap

sahip

Grafiker / Konya

Alt 27-01-2009 #5
prefences ayarlar› olmal› orda Document var ordan new document template var ordaki Defaults A4 ayar›na getirmeniz yeterli olacakt›r
yeterli oldu çok saolasın
Bu mesajdan alıntı yap

macscream(31)

Grafiker / Ankara

Alt 27-01-2009 #6
yeterli oldu çok saolasın
Rica ederim, benim için zevkti FreeHand açılış ayarları ???
Bu mesajdan alıntı yap
hale_ozln isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hale_ozln(27)

Grafiker / İstanbul

Alt 02-02-2011 #7
benimde bu konuyla aklıma takılan bişiy var ben frehandi her açtıgımda klasik ayarları uyguluyor işte ölçü birimi points stroke kalnlıgı 1 punto stroke çizgisi siyah renkte bunları da değiştirme imkanımız var mı yani ben frehandi her açtıgımda işte stroke kalınlıgı otomatikman hearline olsun çizgi rengi olmasın ölçü birimi mm olsun falan filan gibi preferences ayarlarından baktım ama bulamadım yardımcı olursanız sevinirim (mac için)
Bu mesajdan alıntı yap
Lifetime isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Lifetime

Grafiker / Konya

Alt 26-07-2013 #8
• Yeni bir döküman açın.
• Açılmasını istediğiniz sayfadaki tüm ayarları yapın. (Çizgi renig, kalınlığı, yazı stili puntosu, vs.. olmasını istediğiniz ne varsa.)
• File menusunden save komutunu seçin. Dosya türü olarak Freehand Template (.ft11) i seçin.
Dosya ismi kısmına "defaults" yazın ve;
-Mac için:
Freehand'in içinde 11 klasöründe English klasöründeki "defaults.ft11" dosyasının üzerine kaydedin.
- Pc için: c:/Program files/macromedia/freehand 11/English Klasöründeki "defaults.ft11" dosyasının üzerine kaydedin.
-Pc 64 bit sistemler için yol: C:\Program Files (x86)\Macromedia\FreeHand 9\English klaösürdür.
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
acilis, ayarlari, freehand