Freehand artık kendini geliştirmiyor

Freehand - Freehand artık kendini geliştirmiyor ...

orkan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

orkan

Matbaacı / Bursa

Alt 11-07-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar artık freehand in kendini geliştirmeyeceği haberini almış bulunmaktayım.Yeni bir sürüm üretilmeyecekmiş bundan sonra.Corel'e gün doğdu anlayacağınız...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

belqin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

belqin

Grafiker / İstanbul

Alt 11-07-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Adobe freehandi satın aldıktan sonra bu açıklamayı basına yapmıştı zaten =) yaklaşık 3 aydır.
Bu mesajdan alıntı yap
KTUKEK isimli Üye şimdilik offline konumundadır

KTUKEK(28)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 11-07-2007 #3
corel'e gün doğdu ancak corel'de kendi sorunlarını halletmesi lazım.. corel'in en başta renk sorunu var ve en büyük sorun!!!
Bu mesajdan alıntı yap
creative isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creative(37)

Grafiker / Kocaeli

Alt 11-07-2007 #4
Macromedia yi 2 sene önce Adobe satin aldi. Flash programi icin böyle bir girisim yaptiklari söylendi genelde.Ve Adobe'nin Freehand programini güncellemeyecegi firmayi satin alirken söylendi.

Corel'e sira gelene kadar Adobe iice alir basini gider gibi geliyo bana... Cünkü komplex yapi gerektiren tüm programlarda Adobe nin piyasa üstünlügü tartisilmaz... Adobe hem prodüksiyon anlaminda hem masaüstü yayinlicik ve web tabanli uygulamalar alaninda oldukca basarili isler cikaran bir firma...

Corel ise biraz daha icine kapali bir program... Macintosh da calismasi sorun oluyor.. Cogu zaman kitleniyor...

Bundan dolayi Mac kullanicilarinin su anki tercihi oldugu gibi gelecektede Adobe ürünleriyle calisilacak gibi...
Bu mesajdan alıntı yap
VolkanTEKiN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ ♫♪

Grafiker / Bursa

Alt 11-07-2007 #5
Corel filan değil. Adobe Illustrator hakimiyeti girecek piyasaya. Bunu zaten ne zamandan beridir bas bas bağırıyorum. Evet Freehandciler. Sizin seçiminiz hangisi? Freehand artık kendini geliştirmiyor

..::Grafikerler.net Hizmetleri::..

Bu mesajdan alıntı yap
mapuskus isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mapuskus

Hiç Biri / Osmaniye

Alt 11-07-2007 #6
Ben yıllardır Corel kullanırım.. ama İllustrator corel i ezecek hemde feci ezer.. eee düşenin dostu olmaz.. Forza adobe..
Bu mesajdan alıntı yap
Bahtınur YILDIZ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Bahtınur YILDIZ(33)

Grafiker / Tekirdağ

Alt 11-07-2007 #7
İllüstrator freehand yerine geçecektir.Bundan sonra adobe onu geliştirecek freehandi değil
Bu mesajdan alıntı yap
creative isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creative(37)

Grafiker / Kocaeli

Alt 11-07-2007 #8
illustrator bütünlesik veya sayfalardan olusan tasarimlarda cok basarili degil... daha cok tek kalemlik islerde calisilcak basarili bir program..

sayfa mizampaj programi olarak quarkexpress ve freehand e rakip olacak ve tahtini alacak tek program su an indesign olarak görülüyorki gercektende öyle... kullananlar bilir... Freehand artık kendini geliştirmiyor
Bu mesajdan alıntı yap
quick isimli Üye şimdilik offline konumundadır

quick

Öğrenci (Grafik) / Kahramanmaraş

Alt 11-07-2007 #9
daha başlamadan bitecek yani freehand bilgim Freehand artık kendini geliştirmiyor daha yeni başlamıştım ufak ufak öğreniyordum Freehand artık kendini geliştirmiyor
ne yapacağız artık Adobe Illustrator öğreneceğiz
Bu mesajdan alıntı yap
Mehmet Kaya isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Mehmet Kaya(49)

Grafiker / Mersin

Alt 16-07-2007 #10
daha başlamadan bitecek yani freehand bilgim Freehand artık kendini geliştirmiyor daha yeni başlamıştım ufak ufak öğreniyordum Freehand artık kendini geliştirmiyor
ne yapacağız artık Adobe Illustrator öğreneceğiz

Grafik tasarım programlarının mantığı hemen hemen aynıdır. Grafikle ilgili bir programı biliyorsunuz başka bilmediğiniz bir programa adapte olmanız kolay olur.
Yani öğrendikleriniz asla boşuna değildir.
Ne varsa bilmeye öğrenmeye çabalamaya emeklemeye devam devam devam...Freehand artık kendini geliştirmiyor))))
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
freehand, freehand artik gelistirmiyor