Freehand baskı ölçü farklılığı

Freehand - Freehand baskı ölçü farklılığı ...

gdilbaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gdilbaz

Eğitimci / İstanbul

ünlem

Alt 19-09-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

merhaba Arkadaşlar ben bir konuda bilgi almak istiyorum. 275 mm uzunlığundaki bir kareyi printerden çıktı alarak normal cetvel ile ölçtüğümde uzunluk 277.50 mm olarak ölçüyrum 2 adet farklı cetvelle ölçtüm sonuç aynı baskıdaki bu 2,5 mm fark neden oluyor acaba bir türlü çözemedim bu konuda bilgisi olan var mı yardımcı olursanız çok sevinir. teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

hamit_kurklu58 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hamit_kurklu58(37)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 30-09-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
dökümanı yükleyebilirsen yardımcı olmaya çalışırız kardeşim ! Freehand baskı ölçü farklılığı
Bu mesajdan alıntı yap
cesar5x isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cesar5x

Hiç Biri / İstanbul

Alt 30-09-2012 #3
Başka printerda dene.
Bu mesajdan alıntı yap
ThreeBuddha isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ThreeBuddha

Grafiker / İstanbul

Alt 01-10-2012 #4
merhaba Arkadaşlar ben bir konuda bilgi almak istiyorum. 275 mm uzunlığundaki bir kareyi printerden çıktı alarak normal cetvel ile ölçtüğümde uzunluk 277.50 mm olarak ölçüyrum 2 adet farklı cetvelle ölçtüm sonuç aynı baskıdaki bu 2,5 mm fark neden oluyor acaba bir türlü çözemedim bu konuda bilgisi olan var mı yardımcı olursanız çok sevinir. teşekkürler.
Kullandığınız kağıt, printerinizin drum ısısı gibi etkenler bahsettiğiniz duruma yol açar. Kağıdın ısıya fazla duyarlı olması veya drumın aşırı ısınıp kağıdı genleştirmesi bu gibi sorunlara yol açabiliyor. cesar5x'in önerdiği gibi başka bir printerda denemeniz daha sağlıklı olacaktır.
Bu mesajdan alıntı yap
gdilbaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gdilbaz

Eğitimci / İstanbul

Alt 18-07-2013 #5
ilginize teşekkür ederim.
Bu mesajdan alıntı yap