Freehand Clipping Path sız şeffaf arka plan (Coreldeki Gibi)

Freehand - Freehand Clipping Path sız şeffaf arka plan (Coreldeki Gibi) Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar şimdiye kadar freehandde resim dekupelerini paste inside ile yada p.shoptan clipping path ile yapıldığını öğrendik fakat ben bi şekilde resimleri arkası transparan olarak getirebiliyorum. Bunu ustalarımız mutlaka ...

LuNaTiC isimli Üye şimdilik offline konumundadır

LuNaTiC(34)

Grafiker / İstanbul

Alt 18-04-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar şimdiye kadar freehandde resim dekupelerini paste inside ile yada p.shoptan clipping path ile yapıldığını öğrendik fakat ben bi şekilde resimleri arkası transparan olarak getirebiliyorum. Bunu ustalarımız mutlaka bilirler bu şekilde baskıda çıkmıyormu ki bunu kullanmıyorlar?
Aşağıda nasıl yaptığımı anlattım .

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Deadworld isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Deadworld

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 18-04-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
benim gibi etiket tasarlayan için mukemmel bi bilgi sagolasin arkadasim paylasimin için
Bu mesajdan alıntı yap
cemilonline isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cemilonline

Grafiker / Hatay

Alt 18-04-2008 #3
Haklısın. Ama photoshop olmadan (kullanmadan) sadece freehand ile dekupe edilmemiş bir resmin dekupeli olmasını sağlamak için pen aracı ile şeklin üzerinden geçip sonra paste inside "içine yapıştır" şeklinde dekupeli gibi gösterebiliyoruz.
Bu mesajdan alıntı yap

LuNaTiC(34)

Grafiker / İstanbul

Alt 18-04-2008 #4
Haklısın. Ama photoshop olmadan (kullanmadan) sadece freehand ile dekupe edilmemiş bir resmin dekupeli olmasını sağlamak için pen aracı ile şeklin üzerinden geçip sonra paste inside "içine yapıştır" şeklinde dekupeli gibi gösterebiliyoruz.
Ama çevresini gölgeli yapamıyoruz. Benim bu konuda ilgimi çeken etrafını gölgeli bile alabiliyoruz. Asıl merak ettiğim bunun baskıda nasıl çıkacağı.
Bu mesajdan alıntı yap

Deadworld

Alt 18-04-2008 #5
evet aynen katiliyorum comezken resmi cizmem lazimdi Freehand Clipping Path sız şeffaf arka plan (Coreldeki Gibi) ama photoshopu kullana kullana freehandi kullana kullana ogrendik bunu cok isime yariyo cok gerekli olan bi bilgi bence
Bu mesajdan alıntı yap

Deadworld

Alt 18-04-2008 #6
Ama çevresini gölgeli yapamıyoruz. Benim bu konuda ilgimi çeken etrafını gölgeli bile alabiliyoruz. Benim asıl merak ettiğim bunun baskıda nasıl çıkacağı.
baskida hic sorun cikmaz cozunurlugu yuksekse bi sorun olmaz
Bu mesajdan alıntı yap

LuNaTiC(34)

Grafiker / İstanbul

Alt 18-04-2008 #7
baskida hic sorun cikmaz cozunurlugu yuksekse bi sorun olmaz
Tamam ama ustalarımız bunu neden kullanmıyor?
Bu mesajdan alıntı yap
cemilonline isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cemilonline

Grafiker / Hatay

Alt 18-04-2008 #8
Ama çevresini gölgeli yapamıyoruz. Benim bu konuda ilgimi çeken etrafını gölgeli bile alabiliyoruz. Asıl merak ettiğim bunun baskıda nasıl çıkacağı.
Yapabilirsin pen aracı ile çevresini gezdikten sonra. Ve paste inside yaptıktan sonra. Çizgi kalınlığını (Stroke) siliyorsun. Ve nesne seçiliyken add effect > Shadow and Glow > Drop Shadow dediğin zaman gölge vermiş olursun.

Bunun gibi

Bu mesajdan alıntı yap

Deadworld

Alt 18-04-2008 #9
Yapabilirsin pen aracı ile çevresini gezdikten sonra. Ve paste inside yaptıktan sonra. Çizgi kalınlığını (Stroke) siliyorsun. Ve nesne seçiliyken add effect > Shadow and Glow > Drop Shadow dediğin zaman gölge vermiş olursun.

Bunun gibi
photoshoptaki efeklerin tumunu kullanmamiz guzel bunuda yapabiliriz ama photoshopta daha fazla efekt var ve freehand teki bazi efektler baskida cikmiyo yada sorun yasatiyo buda diger yani Freehand Clipping Path sız şeffaf arka plan (Coreldeki Gibi)
Bu mesajdan alıntı yap

Deadworld

Alt 18-04-2008 #10
Tamam ama ustalarımız bunu neden kullanmıyor?
islerimin bazilarini koydum Deadworld - Freehand calismalar adli basliga ordaki mopas ürünün havlusunu oyle yaptim mesela Freehand Clipping Path sız şeffaf arka plan (Coreldeki Gibi)
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
arka, clipping, coreldeki, freehand, gibi, path, plan, sız, şeffaf