Freehand de Pdf Yapmak

Freehand - Freehand de Pdf Yapmak ...

Freehand de Pdf Yapmak
Gökhan TEKİN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Gökhan TEKİN

ARTniyetli

Fotoğrafçı / Bursa

Freehand de Pdf Yapmak

Alt 20-04-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Freehand de sunum pdf hazırlamak bir hayli zordur.
Pdf yaparsınız yazılar convertlenmediği için türkçe karakter hatası verir başka bilgisayarlarda. Anlayacağınız hiç bir işe yaramaz, Freehand ile hem convertsiz hemde türkçe karakter hatası almadan sunum için pdf dosyası hazırlamak aslında çok basittir. Ancak aşağıdaki verdiğim programın bilgisayarınızda yüklü olması gerekmektedir. Programın kullanımı çok basit. Ctrl + P ye basarak print sekmesine geliyorsunuz ayarlardan PdfFactory sekmesini seçerek ok tuşuna basıyorsunuz saatin yanında print simgesi çıkıyor ancak pdfFactory Pro programı açılıyor karşınıza gelen sekmede save diyerek pdf nın hem boyutunu küçük yer kaplamıyor hale getirebiliyorsunuz hemde türkçe karakter problemi vermeden yaptığınız çalışmanın search edilebilir özelliğiyle beraber pdf yapmış oluyorsunuz. İnternet sitelerinde kullanılan çoğu PDF yi de bu şekilde elde edebilirsiniz, bilindiği üzere arama motorları TEXT leri görebilir yazıları görebilir görselleri göremez, içeriğinizin geniş olmasını istediğiniz bir kitap yada bir tasarım ı pdf yapmak istiyorsanız bu yöntem birebir dir. Freehand kullanarak sunum için pdf hazırlamak istiyenlere biraz yardımcı olmak istedim.

Freehand de Pdf YapmakpdfFactory Pro

Programı satın almak için
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Nazy isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Nazy(31)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 20-04-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
teşekkürler
acaba bu yöntem, spot renkleri ve overprint obje etkilerini PDF dosyasına aktarabiliyormu
yoksa sıradan basit bir PDF oluşturmak içinmi kullanılıyor?
Bu mesajdan alıntı yap
blueden isimli Üye şimdilik offline konumundadır

blueden

Hiç Biri / Konya

Alt 20-04-2009 #3
Güzel paylaşım olmuş, teşekkürler Freehand de Pdf Yapmak
Bu mesajdan alıntı yap

Gökhan TEKİN

ARTniyetli

Fotoğrafçı / Bursa

Alt 20-04-2009 #4
teşekkürler
acaba bu yöntem, spot renkleri ve overprint obje etkilerini PDF dosyasına aktarabiliyormu
Ne yalan söyliyim denemedim ancak programın yanlış hatırlamıyorsam overprint özelliğide mevcut tu ama tam olarak kesin birşey söyliyemiyorum denemek gerekiyor...

Basit bir pdf değil convertsiz ve türkçe karakter hatası olmayan bir pdf her zaman için zor pdf dir Freehand de Pdf Yapmak
Bu mesajdan alıntı yap

Nazy(31)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 20-04-2009 #5
Basit bir pdf değil convertsiz ve türkçe karakter hatası olmayan bir pdf her zaman için zor pdf dir Freehand de Pdf Yapmak
kesinlikle Freehand de Pdf Yapmak Freehand için çok zor PDF
Bu mesajdan alıntı yap
DrN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

DrN

Grafiker / İstanbul

Alt 20-04-2009 #6
teşekkürler

Hiç içerisinde arama yapılabilen (yanı ctrl+f tusuna basıldıgında pdf de istediğiniz kelimeleri bulmak ) ve türkçe karakterli her pc de açılabılıcek sunum yapılıcak ve ıcerısınde fazla fotoğraf olan FH dosyasından pdf yaptınız mı ?
Bu mesajdan alıntı yap

Gökhan TEKİN

ARTniyetli

Fotoğrafçı / Bursa

Alt 20-04-2009 #7
İşte bu programla çok basit. Hayret edilmeyecek gibi değil, bu programsız freehand hiç çekilmez. Freehand kullanarak bu iş için uğraşan kişilere tavsiye ediyorum şiddetle Freehand de Pdf Yapmak Mac kullanıcıları için disteller zaten bire bir ancak testlerimden sonra windows da disteller pek kullanışlı değil . Bu programla karşılaştırıldığında disteller in daha ilkel olduğunu gördüm şahsen tabii bu benim nacizane düşüncem Freehand de Pdf Yapmak Freehand kullanarak bu işlerle uzun yıllardır uğraşan ustatlar daha pratik bir yolunu biliyorsa lütfen bu konudan paylaşsınlar. Ben freehand ı çok kullanmıyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
efoja isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 20-04-2009 #8
Ben de bir arkadaşımdan şahidim bu konuya, destek veriyorum bu tavsiyelereFreehand de Pdf Yapmak
Bu mesajdan alıntı yap

Nazy(31)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 20-04-2009 #9
Hiç içerisinde arama yapılabilen (yanı ctrl+f tusuna basıldıgında pdf de istediğiniz kelimeleri bulmak ) ve türkçe karakterli her pc de açılabılıcek sunum yapılıcak ve ıcerısınde fazla fotoğraf olan FH dosyasından pdf yaptınız mı ?
Öncelikle şunu söyleyeyim basit derken, dandik program demek istemedim Freehand de Pdf Yapmak
PDF yaptımmı
Freehand ile yapmadım (Zaten, Yaklaşık 500 objeden sonrasında Export ve Import engeli var), yapmayıda istemiyorum.
Ben sadece freehand in gelişebilme ihtimalleriyle ilgileniyorum
yani eğer ki bu yöntem, overprint yada halftone değerlerini içerisinde barındıra biliyorsa
freehand'in baskı alanları daha da genişlemiş olacaktır.
Birçok Rip, PDF formatını destekliyor, Birçok Gelişmiş Grafik Programı (Esko Artpro , Esko Packedge) PDF formatını destekliyor
Eğerki Freehand ile kusursuz bir şekilde bir PDF üretebilirsek
Bu ne anlama geliyor biliyrmusunuz...
Freehand Hala Yaşıyor anlamına geliyorFreehand de Pdf Yapmak
Bu yeni yetme grafikerler için bir anlam taşımadsada
Freehand ile ışık hızında çalışanlar için mükemmel bir gelişme olacaktır
Bu mesajdan alıntı yap
pars_34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

pars_34

Grafiker / İstanbul

Alt 22-04-2009 #10
pdf formatındaki freehand çalışması,baskıda sorun yaşatırmı acaba ??
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları