freehand de pdf yaptığımda ebat küçülüyor

Freehand - freehand de pdf yaptığımda ebat küçülüyor ...

deray isimli Üye şimdilik offline konumundadır

deray

Grafiker / Yalova

Alt 28-03-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar,

Freehande çalıştığım bir dosyayı pdf yaptığım zaman dosyanın ebadı pdfde küçülüyor.

Özellikle büyük ebat dosyalarda (tabela, pano... vb) karşılaştığım bir sorun..
aynı ebatta pdf yapabilmesi için ne yapmam gerekiyor.. Çözüm için yardımcı olursanız sevinirim.

Şimdiden teşekkür ederim...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

limoni isimli Üye şimdilik offline konumundadır

limoni

Grafiker / Kocaeli

Alt 28-03-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
evet aynı sorunla bende karsılasıyorum. çalışmayı başka programda (illustrator veya corel gibi)açıp büyütüp ordan pdf yapmak zorunda kalıyor.Eğer başka çözümü varsa öğrenirsek çok iyi olucak. hatta şu hatayı verıyor freehand " the document could not be exactly reproduced because it contains custom or postscript fils or strokes eps files , pages larger than 45 , or paths with more than 5,000 points". İnşallah bi çözümü vardır.. teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
Grafik34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Grafik34

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 28-03-2011 #3
Merhaba arkadaşlar,

Freehande çalıştığım bir dosyayı pdf yaptığım zaman dosyanın ebadı pdfde küçülüyor.

aynı ebatta pdf yapabilmesi için ne yapmam gerekiyor.. Çözüm için yardımcı olursanız sevinirim.

Düzgün bir PPD seçerseniz 5 metrakareye kadar PDF yapabilirsiniz.

evet aynı sorunla bende karsılasıyorum. çalışmayı başka programda (illustrator veya corel gibi)açıp büyütüp ordan pdf yapmak zorunda kalıyor.Eğer başka çözümü varsa öğrenirsek çok iyi olucak. hatta şu hatayı verıyor freehand " the document could not be exactly reproduced because it contains custom or postscript fils or strokes eps files , pages larger than 45 , or paths with more than 5,000 points". İnşallah bi çözümü vardır.. teşekkürler

Freehandin destekledigi Nokta sayısı 3000 den fazla oldugu için bu sorunu yaşıyorsunuz. AI de açmak dogru yöntem.
Bu mesajdan alıntı yap
deray isimli Üye şimdilik offline konumundadır

deray

Grafiker / Yalova

Alt 28-03-2011 #4
[quote=Grafik34;915643]Düzgün bir PPD seçerseniz 5 metrakareye kadar PDF yapabilirsiniz.

düzgün derken?? anlayamadım.
Bu mesajdan alıntı yap
oomlet isimli Üye şimdilik offline konumundadır

oomlet

Grafiker / İstanbul

Alt 28-03-2011 #5
Pc de separations yapabiliyormuyuz
Freehandde pdf yapmanın yollarını resimli olarak vermiştim
Bu mesajdan alıntı yap
xpcd isimli Üye şimdilik offline konumundadır

xpcd

Grafiker / İstanbul

Alt 30-03-2011 #6
arkadaşlar Photoshop ve Illustrator ve Corel artık geliştikce baskı dijital ve baskı makinalarıda gelişti bu nedenle Frahand artık işlem yapmak zorlaşıyor

eğe ben bu tür işlem yapcaksam çalışmada yazı varsa convertlerim ve Ai olarak Photoshop ve Illustrator ve Corel bu programlara çekerim ama sizin tercihiniz

Kolay Gelsin
Bu mesajdan alıntı yap

xpcd

Grafiker / İstanbul

Alt 30-03-2011 #7
Merhaba arkadaşlar,

Frehand da pdf yapacaksanız Export dedikten sonra ekrana gelen pencere Format yerinden PDF seçin ondan sonra Setup tıklayıp ordaki işlemleri yapabilirsiniz

Kolay Gelsin
Bu mesajdan alıntı yap
hedele isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hedele

Yrd. Grafiker / Adana

Alt 30-03-2011 #8
Slm peki Freehanddeki çalışmayı Ai kaydedip corele alınca, corelde müdahale etme şansım olcak mı ?
Bu mesajdan alıntı yap

xpcd

Grafiker / İstanbul

Alt 30-03-2011 #9
sizin müdaheleden kastınızı bilmiyorum ama ben corel'i tam bilmiyorum biliyorum desem yalan olur Corel bilen bir arkadaşımız yardımcı olur inş. Photoshop ve Illustrator bunlarda evet müdahale olur
Bu mesajdan alıntı yap

xpcd

Grafiker / İstanbul

Alt 30-03-2011 #10
Slm peki Freehanddeki çalışmayı Ai kaydedip corele alınca, corelde müdahale etme şansım olcak mı ?
muhtemelen olur çünkü Ai olunca vektor haline gelir ama tavsiyem müdahele etmeyin
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları