Freehand de rgb yi cmyk ya çevirmek?

Freehand - Freehand de rgb yi cmyk ya çevirmek? ...

hamit_kurklu58 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hamit_kurklu58(37)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 11-07-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Değerli arkadaşlarım ben freehand de bi resim(image)in rgb renk modunu cmyk ya nasıl çevireceğimi ,belki bilmiyodum ,belkide unuttum, bana yardımcı olacak arkadaş varsa memnun olurum ALLAH RAZI OLSUNFreehand de rgb yi cmyk ya çevirmek?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Önder Adem isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Önder Adem(41)

Grafiker / İstanbul

Alt 11-07-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Değerli arkadaşlarım ben freehand de bi resim(image)in rgb renk modunu cmyk ya nasıl çevireceğimi ,belki bilmiyodum ,belkide unuttum, bana yardımcı olacak arkadaş varsa memnun olurum ALLAH RAZI OLSUNFreehand de rgb yi cmyk ya çevirmek?
Öyle bir yöntem varsa bile deneme, ben denemedim... Freehand bilindiği üzere vektörel bir programdır... Pixel tabanlı dosyalara herhangi bir işlem yapmak sakıncalıdır... Zaten PS de hazırlanan bir dosyaya işlemini de PS'de yapmalısın...
Bu mesajdan alıntı yap
Arno isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Arno

Grafiker / Kayseri

Alt 11-07-2009 #3
corelde yap istersen bitmap atarsın ordan ise rgb cmyk yapabilirsin... daha sonra resmi geri istediğin programa taşırsın..
Bu mesajdan alıntı yap

hamit_kurklu58(37)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 12-07-2009 #4
'Arno' kardeşim corelde evet o seçeneği biliyorum ama freehandde aklıma takıldı ama Önder ADEM arkadaşımızın dediği gibi ps de çalışılıp ordan yapmak ve freehand e atmak daha mantıklı.ellerinize sağlık ALLAH RAZI OLSUNFreehand de rgb yi cmyk ya çevirmek?
Bu mesajdan alıntı yap
msemihdemir isimli Üye şimdilik offline konumundadır

msemihdemir(31)

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 18-07-2009 #5
RGB de rengi oluşturun sonra cmyk butonuna tıklayın ondan sonra o rengi aşşada assests e atın orda CMYK olarak çıkar.
Bu mesajdan alıntı yap
chabalco isimli Üye şimdilik offline konumundadır

chabalco

Grafiker / Tekirdağ

Alt 19-07-2009 #6
freehand ile image dosyalarının modlarını değiştiremessiniz... Photoshop ile yapmanız gerekir ...Freehand image üzerinde dahili olarak bu işlemi yapmaz... resim embbed (gömülü) ise extract ederek dışarı alın Photoshop ile CMYK moduna almanız mümkün ..

Not: Freehand dosyasında RGB embbed (gömülü) resmi doğrudan film almanız halinde
film zaten CMYK olarak gelicektir... Dikkat Embbed olması halinde ...
Bu mesajdan alıntı yap

hamit_kurklu58(37)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 19-07-2009 #7
freehand ile image dosyalarının modlarını değiştiremessiniz... Photoshop ile yapmanız gerekir ...Freehand image üzerinde dahili olarak bu işlemi yapmaz... resim embbed (gömülü) ise extract ederek dışarı alın Photoshop ile CMYK moduna almanız mümkün ..

Not: Freehand dosyasında RGB embbed (gömülü) resmi doğrudan film almanız halinde
film zaten CMYK olarak gelicektir... Dikkat Embbed olması halinde ...
anlaşılmıştır meseleFreehand de rgb yi cmyk ya çevirmek? çok teşekkür ederim ellerinize sağlık.hayırlı kandiller bu arada.
Bu mesajdan alıntı yap