Freehand' de yaptığım işleri sorunsuz Corel'e nasıl Alırım

Corel Draw - Freehand' de yaptığım işleri sorunsuz Corel'e nasıl Alırım ...

thematrix isimli Üye şimdilik offline konumundadır

thematrix(36)

Bir dizi iz

Grafiker / İstanbul

Alt 25-12-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

freehand 9 ve üzeri gelen işlerde corelde çalışanlar ne yapmalı??
ctrl + shift + R yaparak export menüsünü seçip uzantısını fh8 yaparsanız corelde vektörel olarak iş açılır. Ancak işte resim varsa corele gelmez.
eğer resim varsa freehand'de edit menüsünden link'i tıklarsanız
ve oradaki resimleri embed ederseniz corelde sorunusuz olarak açılır.
Not : renkler rgb gelir ve overprint fill şeklinde de gelebilir CMYK çalışan arkadaşların başını ağırtabilir. bununda çözümü var tabiki edit/find and replace / replace objeckt te girdiğinizde bir menü çıkar çıkan menüden 2 sıradaki (replace a color model or palette) , seçerisiniz sonra ileri orada fill ve outline var önce fill yazan işaretliyken ileri dersiniz ve replace all'ı seçtiğinizde bütün rgb ve overprint fill olan renkler cmyk ya döner aynı işlemi birde outline'ı seçerek yaparsanız işinizde sorun kalmaz biraz uzun oldu ama Freehand' de yaptığım işleri sorunsuz Corel'e nasıl Alırım
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

alimyus isimli Üye şimdilik offline konumundadır

alimyus

Grafiker / İstanbul

Alt 28-12-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
GerÇekten Çok Faydali Bİlgİler Çok Saol.
Bu mesajdan alıntı yap

thematrix(36)

Bir dizi iz

Grafiker / İstanbul

Alt 28-12-2007 #3
rica ederim devamı gelecek inş. Freehand' de yaptığım işleri sorunsuz Corel'e nasıl Alırım
Bu mesajdan alıntı yap
grafiozo isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafiozo

Grafiker / Balıkesir

Alt 02-01-2008 #4
rica ederim devamı gelecek inş. Freehand' de yaptığım işleri sorunsuz Corel'e nasıl Alırım
Freehand de Encapsulated Postscript (EPS) exportla işi corel open de corelde kaydırmalı bir seçim gelecek onu 8.0 yap ok de neler oluyor görün....Freehand' de yaptığım işleri sorunsuz Corel'e nasıl Alırım)
Bu mesajdan alıntı yap

thematrix(36)

Bir dizi iz

Grafiker / İstanbul

Alt 02-01-2008 #5
Freehand de Encapsulated Postscript (EPS) exportla işi corel open de corelde kaydırmalı bir seçim gelecek onu 8.0 yap ok de neler oluyor görün....Freehand' de yaptığım işleri sorunsuz Corel'e nasıl Alırım)
ben EPS yapın demiyorumki fh8 yapın diyorum, ben corelde çalışıyorum en sağlıklısı dediğimi yapmak her gün bir dünya başımız ağırıyor freehand'den gelen işler nedeniyle o yüzden açtım bu konuyu...
Bu mesajdan alıntı yap
sozer isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sozer

Grafiker / İstanbul

Alt 07-01-2008 #6
ben freehand de pdf formatına çevirip coreldraw a atıyorum
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 08-01-2008 #7
freehand export ' tan ai 88 i de seçip corel de açabilirsiniz. öle de olur. diğer kurallar thematrix arkadaşın dediği gibidir.
Bu mesajdan alıntı yap

thematrix(36)

Bir dizi iz

Grafiker / İstanbul

Alt 08-01-2008 #8
freehand export ' tan ai 88 i de seçip corel de açabilirsiniz. öle de olur. diğer kurallar thematrix arkadaşın dediği gibidir.
ai olarak atarsanz resimlerde ve combine lerde sorun olabilir en sağlıklısı
fh8 Freehand' de yaptığım işleri sorunsuz Corel'e nasıl Alırım
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 08-01-2008 #9
ai olarak atarsanz resimlerde ve combine lerde sorun olabilir en sağlıklısı
fh8 Freehand' de yaptığım işleri sorunsuz Corel'e nasıl Alırım

ben resim için kullanmamıştım o yorumu.resmi farklı şekillerde de alırsın.ai ile resimleri alamazsın zaten. combinelerde de sorun çıkma ihtimali çok az ben rastlamadım. ama renklerdeki sorun tam olarak senin dediğin gibi giderilir. ai her zaman iyidirFreehand' de yaptığım işleri sorunsuz Corel'e nasıl Alırım ai çizim olan şeyler için kullanılır yani tamamen vektörel olması gerekir.
Bu mesajdan alıntı yap

thematrix(36)

Bir dizi iz

Grafiker / İstanbul

Alt 08-01-2008 #10
ben resim için kullanmamıştım o yorumu.resmi farklı şekillerde de alırsın.ai ile resimleri alamazsın zaten. combinelerde de sorun çıkma ihtimali çok az ben rastlamadım. ama renklerdeki sorun tam olarak senin dediğin gibi giderilir. ai her zaman iyidirFreehand' de yaptığım işleri sorunsuz Corel'e nasıl Alırım ai çizim olan şeyler için kullanılır yani tamamen vektörel olması gerekir.
neyse polemiğe dönüştürmeyelim ama zaten fh8 de vektörel olarak alıyor,
ayrıca resimlerin emmbett lenmesi durumunda resimleride sorunsuz olarak alıyorsun,
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
alirim, corele, freehand, freehandden corele, isleri, nasil, sorunsuz, yaptigim