Freehand den indesign'a yazı aktarma ?

InDesign - Freehand den indesign'a yazı aktarma ? Sponsorlu Bağlantılar Merhaba arkadaşlar. Bir freehand dosyasından indesign a convertli yazı aktarıcam. Ama aktardığım yazılar resim gibi gözüküyor ve bozuk çıkıyor. Nese resmi dipslay performance den düzeltiyorum ama save leyip ...

graphichd isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graphichd(31)

Grafiker / İstanbul

Alt 17-12-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar. Bir freehand dosyasından indesign a convertli yazı aktarıcam. Ama aktardığım yazılar resim gibi gözüküyor ve bozuk çıkıyor.
Nese resmi dipslay performance den düzeltiyorum ama save leyip kapatıp açınca. Tekrar eski yani bozuk halne geri dönüyor. Bu sorunu resimlerdede yaşamıştım ama embed edince düzeldi. Bu freehandden aktardığım veriye embed yapamıyorum. işi baskıya gönderecem ama bu sorunu halledemedm.
Yazılar çok olduğu için tekrar yazmasıda zor.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Safari isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Safari

Muhammet Ayan

Grafiker / İstanbul

Alt 17-12-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Hangi programda olursa olsun, yazılar bir kez convert edildiyse yazı olarak göremezsiniz..
Display performans ekran görüntüsünü gösterir.. En iyi sonucu pdf yaparak pdf üzerinden görebilirsiniz..
Ayrıca convertlenen yazıların üzerinde düzeltme yapamazsınız
Bu mesajdan alıntı yap

graphichd(31)

Grafiker / İstanbul

Alt 17-12-2009 #3
Evet zaten ne denediysem olmadı, peki dipsley performance yaptıktan sonra save lememe rağmen kapatıp açınca programı tekrar eski haline geliyor. High yapıyorum, use view setting e geri dönüyor. tabi programı tekrar açınca.
Bu mesajdan alıntı yap

Safari

Muhammet Ayan

Grafiker / İstanbul

Alt 17-12-2009 #4
Evet zaten ne denediysem olmadı, peki dipsley performance yaptıktan sonra save lememe rağmen kapatıp açınca programı tekrar eski haline geliyor. High yapıyorum, use view setting e geri dönüyor. tabi programı tekrar açınca.
Ekran görüntüsünden bahsediyorsunuz..
Standart ayar olarak Type olduğundan yeniden açtığınızda Type olarak açılıyor..
Siz işin netliğini PDF yaptığınızda kontrol etmelisiniz.
Indesign kötü gösterebilir vektörleri ama PDF'de düzgündür..
Bu mesajdan alıntı yap

graphichd(31)

Grafiker / İstanbul

Alt 17-12-2009 #5
Dediğiniz gibi pdf te sorun yapmıyor ama benden indesing olarak istendiğinde, oradan indesing den baskıya gönderince sorun olurmu. Yardımlarınız için teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap

Safari

Muhammet Ayan

Grafiker / İstanbul

Alt 17-12-2009 #6
Dediğiniz gibi pdf te sorun yapmıyor ama benden indesing olarak istendiğinde, oradan indesing den baskıya gönderince sorun olurmu. Yardımlarınız için teşekkürler.
Yok hayır sorun olmayacaktır..
Çünkü;
Indesign, kullanıcısının daha seri çalışması için 3 mod koymuştur.
Display Performance menüsünde

Fast Display: Resimler görünmez sadece yazılar görünür..
Typcal Display: Resimler kırık görünür Indesign'de yazılar resimler düzgün görünür.
High Quality: Yüksek kalitededir.. Baskıya yakın, baskıda görüneceği kadar net olmasada güzel görünür..

Print yaparken, Advanced sekmesinde High Quality'i seçerseniz bir sorun olmayacaktır..
İyi çalışmalar..
Bu mesajdan alıntı yap
Grafink isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Grafink(38)

Clone Trooper

Sanat Yn. / İzmir

Alt 17-12-2009 #7
indesign'ın dışardan aldığı vektörlerin belirli bir nokta sayısını aşması durumunda otomatik olarak "Eps" formatına dönüştürür. "Eps" formatı netliği en güvenilir formatlardan biri olmakla birlikte bu sektördeki en eski formatlardan da biridir. Kendisi hemen hemen tüm programlarda ekran olarak kötü görünür... bu normaldir... Safari'nin dediği gibi işi uygun pdf formata aldıktan sonra, tecrübeniz yoksa prefligth kullanarak baskı ön izlemesi yapabilirsiniz...

kolaygelsin

Out of the code, into the fire...

Bu mesajdan alıntı yap

graphichd(31)

Grafiker / İstanbul

Alt 17-12-2009 #8
Yardımlarınız için teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap

Safari

Muhammet Ayan