freehand hata veriyor

Freehand - freehand hata veriyor Sponsorlu Bağlantılar Merhaba freehande bir gün önce çalışmış olduğum dosyayı açamıyorum. Daha doğrusu dosya açılıyor ama işlem yapmama fırsat vermeden aşağıdaki uyarı geliyor ve bilgisayarı kapatıp açmama neden oluyor. acaba ...

freehand hata veriyor
melsa isimli Üye şimdilik offline konumundadır

melsa(48)

Hiç Biri / Ankara

freehand hata veriyor

Alt 31-05-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba freehande bir gün önce çalışmış olduğum dosyayı açamıyorum. Daha doğrusu dosya açılıyor ama işlem yapmama fırsat vermeden aşağıdaki uyarı geliyor ve bilgisayarı kapatıp açmama neden oluyor. acaba sorunun çözümü varmı.coult not complete your request because an unknown command was en countered bu arada pc ve freehand mx kullanıyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

savasg isimli Üye şimdilik offline konumundadır

savasg(42)

Grafiker / Ankara

Alt 31-05-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Değerli meslektaşım klavye nizde herhangi bir tuşun basılı kalmadığından eminmisiniz?

Yada Freehandi açınca klavyenin değişmediğine
Bu mesajdan alıntı yap

melsa(48)

Hiç Biri / Ankara

Alt 31-05-2008 #3
savasg klavyemde bir sorun yok en azından ben sorun göremiyorum sizce klavye ile mi alakalı
Bu mesajdan alıntı yap
te0man isimli Üye şimdilik offline konumundadır

te0man

Grafiker / İstanbul

Alt 31-05-2008 #4
sarı bi uyarı logosu yanındamı veriyo bu hatayı ?
Bu mesajdan alıntı yap

savasg(42)

Grafiker / Ankara

Alt 31-05-2008 #5
Bu hatayı

1) Yanlış komut yada program shorcutunda olmayan bir komut işlemi bir işlem yapıldığında yada shorcuts'ta atanan komutun programdaki başka bir komutla çakışmasına sebep olduğunda.

Freehandin preferences ayarlarına döndürünce düzelebilir.

2) Tiff resim yerine jpg resim kullanıldığında bu hatayı mx vermiyor du

3) Bazen işletim sistemine bağlı olarak bu hatayı verebiliyordu.
Örneklersek bazı programlar klavyenizin ayarlanının US yada sadece türkçe olmasını isteyebiliyor.

4) Son seçenek dosyanıza eklediğiniz bir resim bozuk yada efektte hata var.
Bu mesajdan alıntı yap
delisiyah isimli Üye şimdilik offline konumundadır

delisiyah

Grafiker / Ankara

Alt 31-05-2008 #6
meraba,
sorun bence dosyanın çok yüklü olması
bunun için frehand in belleğini yükseltirsen sorun çözülür
Bu mesajdan alıntı yap
Ömer DEMİRBAŞ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ömer DEMİRBAŞ

Hiç Biri / Kocaeli

Alt 31-05-2008 #7
belge içinde kullandığınız fotoğraf var mı? eğer varsa kullandığın format jpeg ve obje boyutunu büyük kullanıp belgi içinde küçültmüşseniz dosyanız bozulabilir.
Eger jpeg kullandıysanız daha rahat açılsın diye tek bir klasörde toplamaya çalışdıysanız yine böyle bir hata ile karşılaşırsınız. jpeg kullandığınız objeler için geçerlidir. objeleri ilk tanımladığınız yerden başka bir yere taşıdıysanız tekrar eski yerine alıp denemenizde fayda var. eğer yine hata veriyor ise belgeniz bozulmuştur.
Bu mesajdan alıntı yap

melsa(48)

Hiç Biri / Ankara

Alt 31-05-2008 #8
arkadaşlar bu hatayı hala çözemedim. nette problem olduğu içinde yazılan mesajları şimdi okuyabildim bu arada evet hata mesajının yanında sarı uyarı ışığı yanıyor teoman,deli siyah freehand belleğini nerden yükselticem bilmiyorum. ömer demirbaş çalışmamda resim yok tamamen çizim (matematik geometri çizimleri) bu problemi çözmeme yardım edin lütfen.
Bu mesajdan alıntı yap
marlowe isimli Üye şimdilik offline konumundadır

marlowe

Grafiker / İstanbul

Alt 01-06-2008 #9
Probleminin büyük ihtmalle sebebi kayıt sırasında oluşan bir hata olabilir. Çünkü verilen hata mesajında tanımlanamayan bir komuttan dolayı işleminizi gerçekleştiremiyorum diyor.
Bundan dolayı başka bir bilgisayarda açmayı dene, eğer olmazsa dosyanın bozulmuş olabileceği ihtimali daha da yükselmiş oluyor.

Sevgiler
Bu mesajdan alıntı yap

savasg(42)

Grafiker / Ankara

Alt 01-06-2008 #10
Değerli meslektaşım

Öncellikle dosyanızın ekran görüntüsünü ekleyebilirseniz hatalı olsun önemli değil.
Birde ona bakalım.

Dosyanızı illustratora import etmeye çalışın bel ki kurtarabilirsiniz.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
freehand, hata, veriyor