Freehand için hangi dosya tipine exportlamalı

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - Freehand için hangi dosya tipine exportlamalı Sponsorlu Bağlantılar corelde kaydetmiş olduğum(.cdr) bir logoyu freehand te kullanmak için hangi dosya tipine exportlayacağım.(eps,jpg,....falan) tabii ki görüntü kaybı yaşamadan.. Lütfen bana yardımcı olun.Teşekkürler...

Lex isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Lex

Grafiker / Antalya

Alt 15-05-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

corelde kaydetmiş olduğum(.cdr) bir logoyu freehand te kullanmak için hangi dosya tipine exportlayacağım.(eps,jpg,....falan) tabii ki görüntü kaybı yaşamadan..

Lütfen bana yardımcı olun.Teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Alt 15-05-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
vektötrel çalışma ise ai olarak export yaparsan açabilirsin.
Bu mesajdan alıntı yap
Onur KARADAĞLI isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Onur KARADAĞLI(34)

Grafiker / İzmir

Alt 16-05-2009 #3
vectörleri - eps
resimleri - tiff
olarak, ayrı ayrı kayıt etmende fayda var..
Bu mesajdan alıntı yap
emrahdemirci isimli Üye şimdilik offline konumundadır

emrahdemirci(36)

Grafiker / Kocaeli

Bence

Alt 16-05-2009 #4
Bu konuda eski çalıştığım bir işyerinde çok sıkıntı çekmiştim. Biz o zamanlar *.swf şeklinde kaydediyorduk. En sıkıntısız çözüm bu oluyordu.

Saygılarımla
----------------------------------------------------------
Bu mesajdan alıntı yap
Onur KARADAĞLI isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Onur KARADAĞLI(34)

Grafiker / İzmir

Alt 16-05-2009 #5
Bu konuda eski çalıştığım bir işyerinde çok sıkıntı çekmiştim. Biz o zamanlar *.swf şeklinde kaydediyorduk. En sıkıntısız çözüm bu oluyordu.

Saygılarımla
----------------------------------------------------------
Eminmisiniz?... :S ya bu yöntem çok şaşırtıcı yada siz şaşırdınız Freehand için hangi dosya tipine exportlamalı swf nin hangi fotmat olduğunu biliyormusunuz?
Bu mesajdan alıntı yap
NUMBER_ONE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

NUMBER_ONE

Grafiker / Kırklareli

Alt 16-05-2009 #6
şimdi arkadaşlar ben size güzel bir bilgi vereyim
coreldeki belgenizi açın sonra save as deyin nereye kaydedip ne ad verecekseniz ayarlayın sonraaa versiyondan ver. 8 i seçin (8 bidi yazan değil ver. 8 yazan)
sonra versiyon yazan yerin yanında advenged seçeneği var onutıklayın karşımıza gelen pencerede caps ta işaretlediğim yerlerdeki kutulardaki tikleri kaldırın ve ok deyin kayın edin freehande gelin sayfadayken import deyin iş karşınızda
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 16-05-2009 #7
vectörleri - eps
resimleri - tiff
olarak, ayrı ayrı kayıt etmende fayda var..
vektörel çalışmalarda bende bazen eps olmuyor ai oluyor ai olmadığı zamanda eps oluyor Freehand için hangi dosya tipine exportlamalı bunun sebebi varmı sence??Degrede falan olmayan çalışmalar için soruyorum. Bazende File optimization seçeneklerini kaldırıp corel 8 olarak kaydedip açtığım zamanlara oluyor.
Bu mesajdan alıntı yap