Freehand ile animasyon yapmak

Freehand - Freehand ile animasyon yapmak ...

kırmızıoje isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kırmızıoje

Fotoğrafçı / İstanbul

Dosya22

Alt 29-07-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar aranıza yeni katıldım.
grafik bölümünden mezunum acemiyim.
sizin sayenizde öğrenmiş olacağım.
öncellikle rahatsızlık için kusuruma bakmayın
duyduğuma göre freehand ile animasyon yapılıyormuş doğru mu?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

by_grafiker isimli Üye şimdilik offline konumundadır

by_grafiker

Grafiker / Ankara

Alt 29-07-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
evet arkadaşım freehand de animasyon yapılıyor çok profesyonelce değil fakat hayal gücüne göre güzel anismasyonlar yapabilirsin. örnek koymaya çalışayım

Bu mesajdan alıntı yap

kırmızıoje

Fotoğrafçı / İstanbul

Alt 29-07-2008 #3
öğrenmek isterim Freehand ile animasyon yapmak
Bu mesajdan alıntı yap

by_grafiker

Grafiker / Ankara

Alt 29-07-2008 #4
elimden geldiğince yardım ederim tabiki. bu iki animasyonuda freehand de yaptım yunusların çizimide bana aitFreehand ile animasyon yapmak
Bu mesajdan alıntı yap
elkor84 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

elkor84

Grafiker / Ankara

Alt 29-07-2008 #5
evet arkadaşım freehand de animasyon yapılıyor çok profesyonelce değil fakat hayal gücüne göre güzel anismasyonlar yapabilirsin. örnek koymaya çalışayım
nasıl yapıldığını da resimli bir şekilde anlatsaydınız keşke.hem arkadaşa hemde bilmeyenlere yardımcı olurdunuz.

teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap

kırmızıoje

Fotoğrafçı / İstanbul

Alt 29-07-2008 #6
nasıl yapıldığını da resimli bir şekilde anlatsaydınız keşke.hem arkadaşa hemde bilmeyenlere yardımcı olurdunuz.
keşkee :tongueout:
Bu mesajdan alıntı yap

by_grafiker

Grafiker / Ankara

Alt 29-07-2008 #7
İlk olarak freehand de boş bir sayfa açıyoruz bu sayfa istediğiniz ölçüde olabilir.
Açtığımız sayfada bir arka plan oluşturuyoruz şirinlerin arka planı diyelim yeşillik olan kısımlar sonra animasyon yapmak istediğimiz bir şeyi yada çizdiğiniz bir şekil yazdığınız bir yazı. Ben şirinleri örnek gösteriyorum .şirinleri sayfada yerleşmesini istediğimiz yere koyuyoruz ve grupluyoruz hepsini bir olacak şekilde ikinci aşama olarak xtras menüsünden animate ve release to layers seçeneğine tıklıyoruz. Açılan menüden sequence olacak şekilde seçiyoruz ve ok diyoruz. Sağ tarafta bulunan layers menüsünde şirinlerimizin parçalandığını görüyoruz şimdi şirinlerimizi tekrar seçip hepsini bir yada iki kere kopya yaparak çoğaltıyoruz sanki hareket edermiş gibi kopyalarını uygun yerlere yerleştiriyoruz ctrl + shift + enter yaparak animasyonumuzun hızını frame rate den belirleyebiliriz.
Animasyonumuzun gerekli ayarları bittikten sonra shift + enter ile izleyebiliriz
elimden geldiğince anlantmaya çalıştım kusura bakmazsınız umarım
Bu mesajdan alıntı yap

kırmızıoje

Fotoğrafçı / İstanbul

Alt 29-07-2008 #8
İlk olarak freehand de boş bir sayfa açıyoruz bu sayfa istediğiniz ölçüde olabilir.
Açtığımız sayfada bir arka plan oluşturuyoruz şirinlerin arka planı diyelim yeşillik olan kısımlar sonra animasyon yapmak istediğimiz bir şeyi yada çizdiğiniz bir şekil yazdığınız bir yazı. Ben şirinleri örnek gösteriyorum .şirinleri sayfada yerleşmesini istediğimiz yere koyuyoruz ve grupluyoruz hepsini bir olacak şekilde ikinci aşama olarak xtras menüsünden animate ve release to layers seçeneğine tıklıyoruz. Açılan menüden sequence olacak şekilde seçiyoruz ve ok diyoruz. Sağ tarafta bulunan layers menüsünde şirinlerimizin parçalandığını görüyoruz şimdi şirinlerimizi tekrar seçip hepsini bir yada iki kere kopya yaparak çoğaltıyoruz sanki hareket edermiş gibi kopyalarını uygun yerlere yerleştiriyoruz ctrl + shift + enter yaparak animasyonumuzun hızını frame rate den belirleyebiliriz.
Animasyonumuzun gerekli ayarları bittikten sonra shift + enter ile izleyebiliriz
elimden geldiğince anlantmaya çalıştım kusura bakmazsınız umarım

çok iyi anlattınız çok tşk ederim. çok saol :wink:
Bu mesajdan alıntı yap
Hepyek isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hepyek

Hiç Biri / İstanbul

Alt 29-07-2008 #9
Bilgi için teşekkürler, bilmiyordum bu konuyu öğrenmiş oldum. Freehand ile animasyon yapmak
Bu mesajdan alıntı yap

kırmızıoje

Fotoğrafçı / İstanbul

Alt 29-07-2008 #10
Bilgi için teşekkürler, bilmiyordum bu konuyu öğrenmiş oldum. Freehand ile animasyon yapmak
sormasaydım öğrenemezdik Freehand ile animasyon yapmak
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
animasyon