Freehand ile herhangi bir çizimin içine başka çizim yerleştirme

Freehand - Freehand ile herhangi bir çizimin içine başka çizim yerleştirme Sponsorlu Bağlantılar 1-Freehand programını açıp herhangi bir yazı yazın(kalın bir font seçmeniz daha iyi olur) 2-Yazıyı Text menüsünden Convert To Paths seçeneğiyle convertleyin (Ctrl+shift+P) //Bu seçenek yazıyı vektöre dönüştürür. 3-Modify ...

belqin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

belqin

Grafiker / İstanbul

Alt 31-05-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

1-Freehand programını açıp herhangi bir yazı yazın(kalın bir font seçmeniz daha iyi olur)

2-Yazıyı Text menüsünden Convert To Paths seçeneğiyle convertleyin (Ctrl+shift+P) //Bu seçenek yazıyı vektöre dönüştürür.

3-Modify menüsünden Ungroup seçeneği ile yazının grubunu çözün (Ctrl+Shift+G)

4-Yazımızın üst kısmını kaplayacak şekilde bir diktörgen çizin(Rectangle), ve diktörgenin içini herhangi bir renkle doldurun.

5-Diktörgeni pointer(V) ile seçip kesin(ctrl+x)

6-Sonra pointer(V) aracı ile ilk harfi seçip Edit menüsünden Past Contents(ctrl+shift+V) uygulayarak harfin içine yapıştırın.

Aynı işlemi bütün harfler için teker teker uygulayın. Ve yazınızın iki renkli bir yazı olduğunu göreceksiniz.

Bu şekilde yazınız veya başka tüm şekillerinizin içini başka şekiller veya resimler ile doldurabilirsiniz. Örneğin ben bu resimde de yazının içine bir çiçek resmi yapıştırdım.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

KTUKEK isimli Üye şimdilik offline konumundadır

KTUKEK(28)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 04-07-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
evet güzel anlatım. eline sağlık belqin. sayenizde corel'i bırakıyorum freehand'e geçiyorum Freehand ile herhangi bir çizimin içine başka çizim yerleştirme
Bu mesajdan alıntı yap
Bahtınur YILDIZ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Bahtınur YILDIZ(33)

Grafiker / Tekirdağ

Alt 04-07-2007 #3
gözden kaçmış bu çalışman belgincim harikasın yine saol.
Bu mesajdan alıntı yap
yldoz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yldoz

Grafiker / İstanbul

Alt 05-07-2007 #4
Belgincim
3. açıklamaya kadar yaptığın işlemden hemen sonra ungroup yaptığın harfleri
Modify - Join (Cntr+Shift+J) yaparsan yazılar bir alan olur. Her harf için tek tek işlemi uygulamana gerek kalmaz. Tek işlemde halletmiş olursun
Bu mesajdan alıntı yap

belqin

Grafiker / İstanbul

Alt 05-07-2007 #5
Belgincim
3. açıklamaya kadar yaptığın işlemden hemen sonra ungroup yaptığın harfleri
Modify - Join (Cntr+Shift+J) yaparsan yazılar bir alan olur. Her harf için tek tek işlemi uygulamana gerek kalmaz. Tek işlemde halletmiş olursun
Evet tabikii de öyle yapabiliriz ama benim amacım bilmeyen arkadaşlara mantığını öğretmekti. Daha kolayını bir sonraki aşama yapabileceklerdir zaten Freehand ile herhangi bir çizimin içine başka çizim yerleştirme

Teşekkürler..
Bu mesajdan alıntı yap
portakal çiçeği isimli Üye şimdilik offline konumundadır

portakal çiçeği

Grafiker / İstanbul

Alt 06-07-2007 #6
belgincim aslolan dogru mantık ögretmek degilmidir kulagımızı tersten göstermek bizim işimizi güçleştirir ki yeni ögrenenlere praatigini ögrettigimzde onlar daha hızlı gelişir
Bu mesajdan alıntı yap

belqin

Grafiker / İstanbul

Alt 06-07-2007 #7
Ben öğretmeyelim demedim ki tabiki de öğretelim benim demek istediğim onu yazmamışım dersimde fakat arkadaşlar anlamış ve bunu uygulamışlarsa sizin dediğini ze uygulayabilirler sonuçta önemli olan dersi anlamış olmaları.

İşin pratiğini öğretmek güzel bir şey eklememişim ekleyen arakdaşa da teşekkür etttim zaten Freehand ile herhangi bir çizimin içine başka çizim yerleştirme

Size de teşekkürler...
Bu mesajdan alıntı yap
melih19 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

melih19

Grafiker / İstanbul

Alt 11-08-2007 #8
yöntemnizi denedim gsll..
Shot at 2007-08-11
Bu mesajdan alıntı yap
olsunbe isimli Üye şimdilik offline konumundadır

olsunbe

Grafiker / İstanbul

Alt 16-08-2007 #9
Tamam Kavga Etmeyin Her Iki Sekildede Olur...
Bu mesajdan alıntı yap
dragut isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dragut

Eğitimci / Adana

Alt 26-08-2007 #10
peki bu işlemi yaptıktan sonra smudge yapıyorum yada shodaw toll yapıyorum ozaman tek renk olarak gidiyor onu nasıl yapıcam yani 2 renkte shodawn nasıl alcam
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
freehand, past contents