Freehand ile yaptıgım çalışmada resimler görünmüyor

Freehand - Freehand ile yaptıgım çalışmada resimler görünmüyor ...

falcon110 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

falcon110

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 19-06-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar .tif resimlerle freehand'te katalog tasarladım ve sadece save diyip convertlemeden kayıt ettim.Şimdi dosyayı açınca resimler görünmüyor açılırken ignore all dediğim halde resimler görünmüyor nasıl halledeceğim bu sorunu?
Acele yardım bekliyorum
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

belqin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

belqin

Grafiker / İstanbul

Alt 19-06-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Merhaba,

ignor all dediğinizde resimleri yok say demiş oluyorsunuz resimleri dosyayı kaydettiğiniz klasöre taşıyın öncelikle daha sonra çalışmanızı açın ignor all diyebilirsiniz ve açıldıktan sonra resimlerin yeri boş X işareti gibi görünecektir. Bu yere sağ tıklayıp link dedikten sonra ilgili resmin bulunduğu yeri gösterip ok dediğinizde görünmüş olması gerkiyor. Eğer probleminiz devam ederse tekrar bakalım.

Saygılarımla.
Bu mesajdan alıntı yap
KTUKEK isimli Üye şimdilik offline konumundadır

KTUKEK(28)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 09-07-2007 #3
evet işte freehand'da da sorun bu Freehand ile yaptıgım çalışmada resimler görünmüyor tasarım yaparken resimleri klasöründe saklaman ve silmemen gerekiyor. corelde de bu yok sorun yok renk ve kalite sorunu var. Freehand ile yaptıgım çalışmada resimler görünmüyor pff Freehand ile yaptıgım çalışmada resimler görünmüyor
Bu mesajdan alıntı yap
Bahtınur YILDIZ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Bahtınur YILDIZ(33)

Grafiker / Tekirdağ

Alt 09-07-2007 #4
eğer resimleri aynı klasörde bulundurmamak ve ne zaman nerde açsanız resim sormasın istiyorsanız.resmi mause ile seçtikten sonra sağda link botonu belirecektir. tıklayınız açılan sayfada resim adı ile gözükür işaretleyip embedi tıklarsanız,resmi gömmük oluyorsunuz artık resimleride klasörde bulunudrmaya gerek yok o dosyaya gömüldü mesela msndende birine gönderseniz açılacaktır.
Bu mesajdan alıntı yap
Psikolog isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Psikolog(35)

Grafiker / İstanbul

Alt 17-07-2007 #5
evet işte freehand'da da sorun bu Freehand ile yaptıgım çalışmada resimler görünmüyor tasarım yaparken resimleri klasöründe saklaman ve silmemen gerekiyor. corelde de bu yok sorun yok renk ve kalite sorunu var. Freehand ile yaptıgım çalışmada resimler görünmüyor pff Freehand ile yaptıgım çalışmada resimler görünmüyor
Şimdi yeni başlayan çoğu arkadaşımız Frehand'ı sevmeyebilir ama inanki Frehand gibisi yok. Eğer iyi bir grafiker olmak istiyorsan. Bunu öncelikle Frehand'dan başlaman gerekecek.
Bu mesajdan alıntı yap
bygrafiker isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bygrafiker(32)

Grafiker / Rize

Alt 03-08-2007 #6
Eğer Resimleri Her Defasında Alıp Embedlemek istemiyorsan yada corel gibi direk embedli olmasını istiyorsanız preference bölümünden import paneline gelip
embed images and EPS upon import seçeneğini aktif yap.
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 12-01-2008 #7
eğerki çalışmanızı collekt for aout put yaparsanız çalışmanızda kullandığınız bütün görseller bir dosyaya kaydedilir rahatça bulursunuz links lede olur ama bazen göremiyo links te bu yüzden en garantili yöntem colleckt for out put derim ben
Bu mesajdan alıntı yap
crazyglad isimli Üye şimdilik offline konumundadır

crazyglad

Grafiker / İstanbul

Alt 18-03-2008 #8
b u sorun bende de var ve başaramadım sanırım
Bu mesajdan alıntı yap
depremzede77 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

depremzede77

Bilg. Teknikeri / İstanbul

Alt 20-03-2008 #9
arkadaşlar kolay bi konu resimleri embedledikten sonra zaten hiç bir sorun kalmıyo. ayrıyetten preference bölümünde de ayar yapabilirsiniz hep embed yapmamak için. ,))iyi çalışmalar...
Bu mesajdan alıntı yap
ADAMINbiri isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ADAMINbiri

Grafiker / İstanbul

Alt 20-03-2008 #10
embed yapmak tamam bir nebze çözüm olsada... çok resimli çalışmalarda çalışmayı filme gönderdiğin zaman... filmci senin hakkında hiç iyi konuşmaz onu söyliim... çünkü filmci o işi filme göndereceği zaman bütün embedleri tek tek extract etmek zorunda kalacak...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
freehand resim sorun, freehand calisma, freehand resimler gorunmuyor, frehand tif eklemek, resim embedi