freehand import hatası

Freehand - freehand import hatası ...

freehand import hatası
serkan187 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

serkan187

Grafiker / İstanbul

freehand import hatası

Alt 13-01-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

freehand'e jpeg import etmek istediğimde "could not import because a disk error occurred" diye bir hata alıyorum. araştırdım konuyu, dosyada türkçe karakter varsa böyle bir sorun olcağını buldum fakat jpeg dosyamda türkçe karakter yok. photoshopt'ta dosyayı açıp save as diyerek masaüstüne jpeg olarak kaydettiğimde hiç bir sorunla karşılaşmayıp fh'e import edebiliyorum.
arkadaşlar sorunun neden olduğunu sölerseniz çok sevinirim. macbook 10.5.8 ve fx MX kullanıyorum. (2 gün öncesine kadar böyle bir sorunum yoktu)
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Büşra Giritoğlu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Büşra Giritoğlu(28)

Grafiker / İstanbul

Alt 13-01-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
nadiren bana da aynısı oluyor bilen varsa bende öğrenmiş olurum.
Bu mesajdan alıntı yap
ccckezman isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ccckezman

Öğrenci (Grafik) / Ankara

Alt 14-01-2010 #3
jpeg bir klasörün içindemi masaüstüne koy masaüstünden import et bir dene bakalım
Bu mesajdan alıntı yap
grafike isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafike(36)

Grafiker / İstanbul

Alt 14-01-2010 #4
jpg dosyanda türkçe karakter olsada farketmezki çünkü o resimdir. Ve sana hata olarakta
"Çünkü bir disk hatası oluştu alamıyoruz" diyo. Bunun başka bi sebebi de o dökümanın jpg olmaması yada jpg dökümanının çok büyük olması. Yada freehand / preferences / import ayarlarına bak.
Bu mesajdan alıntı yap
Guwencin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Guwencin

Grafiker / İstanbul

Alt 14-01-2010 #5
bende bu hatayı aldığımda direk klasor ismimi değistirirdim. tükçe karakterler kullandığım zaman mac de freehand bu hatayı verebiliyor. deneyip sonucu bizimle paylaşabilirsin...
Bu mesajdan alıntı yap
serkan187 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

serkan187

Grafiker / İstanbul

Alt 18-01-2010 #6
jpeg bir klasörün içindemi masaüstüne koy masaüstünden import et bir dene bakalım
photoshopt'ta dosyayı açıp save as diyerek masaüstüne jpeg olarak kaydettiğimde hiç bir sorunla karşılaşmayıp fh'e import edebiliyorum.

arkadaşlar ilginize teşekkür ederim ama sorunu hala çözemedim
Bu mesajdan alıntı yap
freemacman isimli Üye şimdilik offline konumundadır

freemacman(47)

Grafiker / Ankara

Alt 18-01-2010 #7
Freehand normal de böyle bir hata vermez, import etmek istediğiniz dosyayı Hardiskten alırken hata veriyor ama masaüstünden alırken sorun yaratmıyorsa, ve disk ile alakalı bir hata veriyorsa birde şunu denemenizi tavsiye ederim. İmport edilecek dosyaya tıklayıp bilgisine (info) girin Açılan pencerenin en alt sekmesinde "Sharing&Permissions : seçeneğini görürsünüz. Burda olmalı, eğer degilse o seçenege getirin ve kapatın ve yeniden deneyin.Genelde bir başka Platformdan yada sizin kullandıgınız bilgisayarda oluştulmayan dosyalarda karşılaşacagınız bir durum gibi gördüm. Şayet birden fazla Fototgraf varsa hepsini bir klasör yaratıp içine atın, bu kezde klasör bilgisine girin ve User kullanıcı adınızın karşılığında "Read & Writer" olacak şekilde ayarlayıp, hepsine uygulamasını saglayın. Kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap