freehand mx ile tipografik portre yapımı

Freehand - freehand mx ile tipografik portre yapımı ...

brkkrc isimli Üye şimdilik offline konumundadır

brkkrc(26)

Öğrenci (Diğer) / Samsun

Alt 24-01-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

ben grafik tasarımı 1. sınıf öğrencisiyim hocamız bizden anlatmadığı bu konuda dönem sonu bi sürpriz yaparak çoğumuzun kalmasına sebep olacak ben şunu biliyorum bu konuda şimdi herkez adındaki harflerden yararlanarak yapcak ben adımdaki harfleri sürekli kopyala yapıştır yöntemiyle harleri çoğaltmak ve ardından konvertlemek peki bu işi iyi bilen abilerim ablalarım ne yapmalıyım basitce adımlar halinde anlatırmısınız mx kullanıcısıyım nette 3 gündür arıyorum ve sadece photoshop yazılımından yapılışını bulabildim yardım bekliyorum
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

HAWAI isimli Üye şimdilik offline konumundadır

HAWAI

Grafiker / İstanbul

Alt 25-01-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
senin için çok zor çünkü harflerin renklerini iyi ayarlaman lazım. Gölgelendirme tekniklerini iyi bilmen ve doğru yerde doğru renk değerlerini girmen lazım.

Mesela seni b harfiyle başlıyor diyelimki ismin. B harfi yazıp yazıyı convert et. Sonra alt tuşunu basılı tutup harfleri çoğaltarak oluşturabilirsin...
Bu mesajdan alıntı yap

brkkrc(26)

Öğrenci (Diğer) / Samsun

Alt 25-01-2011 #3
ilgi gösterdiğin için teşekkür ama dediğim gibi bu konu aslında 2. sınıfların yani şu konu hakkında bilgim yok en basit şekilde adım adım anlatamazmısınız
Bu mesajdan alıntı yap
A.kubilay isimli Üye şimdilik offline konumundadır

A.kubilay

Grafiker / İstanbul

Alt 28-01-2011 #4
ben işin kitâbî yönünü bilmem ama en kolayı
1- ismini yaz ve konvertle
3- bir harfinde istediğin efekti ver
4- Edit / Special / Copy Attributes (Özelliğini kopyala)
5- Edit / Special / Paste Attributes (Özelliğini yapıştır)
6- SON OLARAK İSTEİDİĞİN HARFE İSTEDİĞİN RENGİ VER...
Bu mesajdan alıntı yap

brkkrc(26)

Öğrenci (Diğer) / Samsun

Alt 01-02-2011 #5
çok teşekkür ederim herkeze bu gün itibariyle bitirmiş bulunmaktayım biraz basit kaçsada bukadar yapabildim resmimi az sonra paylaşıcam yorumlarınızı bekliyorum
Bu mesajdan alıntı yap

brkkrc(26)

Öğrenci (Diğer) / Samsun

Alt 01-02-2011 #6
freehand mx ile tipografik portre yapımıfreehand mx ile tipografik portre yapımı
Bu mesajdan alıntı yap
nunu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

nunu

Hiç Biri / İstanbul

Alt 02-02-2011 #7
Valla karıştırıyordum gördüm ama nasıl yapıldığını bi türlü anlayamadım. ama aşağıdaki resim çok iyi olmuş. Resim şeklinde yapmak bi mesele , ismindeki harflerle nasıl olmuş anlayamadım.
ellerinize sağlık
Bu mesajdan alıntı yap

brkkrc(26)

Öğrenci (Diğer) / Samsun

Alt 16-02-2011 #8
kununun amacı zaten o ilk önce resmi siyah beyaz yapıp konstratını arttırıyoruz ardındn freehand e atıyoruz ardından bazı bölgelere kalem aracıyla çizler çizip üzerinden yazıları geçiriyoruz geri kalan kısımlarıda ekranın boş bir kısmına yazıcağın kelimeyi yaz convertle sonra çoğaltmaya başla yazıyı çoğalttıktan sonra da yazıyı evir çevir döndür istediğin pozisyonda tek tek yerleştir hepsi bu ilk başlarda yapamam sandım ama oldu işte
Bu mesajdan alıntı yap

brkkrc(26)

Öğrenci (Diğer) / Samsun

Alt 16-02-2011 #9
senin için çok zor çünkü harflerin renklerini iyi ayarlaman lazım. Gölgelendirme tekniklerini iyi bilmen ve doğru yerde doğru renk değerlerini girmen lazım.

Mesela seni b harfiyle başlıyor diyelimki ismin. B harfi yazıp yazıyı convert et. Sonra alt tuşunu basılı tutup harfleri çoğaltarak oluşturabilirsin...
anlattığınız teknikler bir öğrenci için biraz zor biraz profesyonelliğe giriyor henüz 1. sınıf için bukadarı yeterli oldu 100 üzerinden 75 alarak geçtim hepinize anlatımlarınız için teşekkür ederim
Bu mesajdan alıntı yap
HAWAI isimli Üye şimdilik offline konumundadır

HAWAI

Grafiker / İstanbul

Alt 04-06-2011 #10
Çok başarılı bir çalışma olmuş bence bravo sana!
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları