Freehand PDF yada JPG sequence

Freehand - Freehand PDF yada JPG sequence ...

splat1985 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

splat1985

Webmaster / İstanbul

Alt 09-01-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar
Bir çalışmamızda şöyle bir sorunumuz var. Freehand ten 10 sayfalık bir PDF dosyası yapıyoruz fakat boyutu 3.2 MB oluyor.
Bu dosyayı web'de yayınlayacağımız için bu boyut çok fazla. PDF i küçültmek için sadece Distiller da biraz sonuç aldık oda yarı yarıya düşürdü. 1.5 MB oluyor.
Aslında bize kaliteli bir dosya değil okunabilir bir dosya gerekiyor. Ben 10 sayfanın JPG sini alıp topladığımda %50 kaliteyle gayet iyi okunabiliyor ve toplamı 700KB oluyor.
Bu resimleri belki ekstra bir programla PDF yapabilirsem sonuç alabilirim ama bu seferede FreeHand'ten tek tek her sayfayı JPG yapmak gerekiyor.
Freehand'in sayfaları "Sequence" olarak çıkarma özelliği yokmu acaba? Bunuda bu sayfaları sonradan PDF çevirebilirim belki diye düşünüyorum.

Unutmadan söyliyim şöyle bir sorunumuzda var Freehand'te dosya "Convertlenmiş" durumda. Sanırım böyle deniliyor yani harfler resme çevrilmiş durumda. Sanırım O yüzden boyut bu kadar büyüyor. Bu arada ben Freehand kullanmayı bilmiyorum grafiker arkadaş vasıtasıyla yaptığımız uğraşlar bu şekilde ama siz yapabileceğim bir şey varsa anlatırsanız bende ona aynene aktarır yapabiliriz.. Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları