freehand renk ayrımı

Freehand - freehand renk ayrımı ...

freehand renk ayrımı
derya isimli Üye şimdilik offline konumundadır

derya

Grafiker / İstanbul

freehand renk ayrımı

Alt 16-07-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

freehan programında renk ayrımı nasıl yapılır.
benim çalıştığım matbaada renk ayrımı yapılmıyor
film çıkışları dışarıdan alınıyor haliyle ben öğrenemiyorum
bilginizi paylaşırsanız çok sevinirim freehand renk ayrımı
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Bahtınur YILDIZ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Bahtınur YILDIZ(33)

Grafiker / Tekirdağ

Alt 16-07-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
yazdır dediğinde karşına çıkan sayfada seperation u işaretliyorsun aşağıdada renkler oluyor mesela 2renk çalıştın kırmızı-siiyah ikisinide işaretliyorsun ve yazdır dediğinde 2renk halinde çıkıyor. yazdır dediğinde seperationun altında istediğin renkler çıkmıyorsa frehand sayfasındaki renk palatinden istediğin rengin üzerine sağ tıkla ve make spot de rengin yazısıda italikte normale döektir şimdi baktığında yazıcıda o rengi göreeksin.
Bu mesajdan alıntı yap

derya

Grafiker / İstanbul

Alt 16-07-2007 #3
benim yazıcımda seperation aktif değil ne yapmalıyım?
Bu mesajdan alıntı yap
Bahtınur YILDIZ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Bahtınur YILDIZ(33)

Grafiker / Tekirdağ

Alt 16-07-2007 #4
yazıcın postscript e uygun yazıcı olması lazım
Bu mesajdan alıntı yap

derya

Grafiker / İstanbul

Alt 16-07-2007 #5
diğer yazıcıda bir deniyim teşekkürler...
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 20-01-2008 #6
ArkadaŞlar GeÇen GÜn Bİ Ambalaj Fİrmasina GİtmİŞtİm Ordakİ Tasarimci ArkadaŞlarin ÇaliŞma Ekranindakİ Jpg Ve Gtrafİklerdekİ Renklerİn ÜstÜnde YÜzlerce Sİlİndİr Vardi Ve Ben Bunu Renk Ayrimi Dİye Yorumladim Fakat İŞİmİn YoĞunluĞu Nedenİİle SoramamiŞtim Bunu Bİlen Bİrİsİ Varsa Yardimci Olsun
Bu mesajdan alıntı yap
recce isimli Üye şimdilik offline konumundadır

recce(48)

Grafiker / İstanbul

Alt 20-01-2008 #7
derya simdi bu renk ayirimi sirf yazıcıyla olacak diye bir kaide yok manuel yapmanda gerekebilir hatta isi ögrenmen icin bence dahada iyi olur örnegin 2 renkli bi kartvizitin war birisi turuncu digeri laciwert burda is filme gittigi icin 2 ayri film gerekmekte 4örnegin kartlari 4 lü bagladin bu 4lüden bir tane daha cogaltirsin ilk dörtlüde turunculari beyaza cevirirsin lacivertleri siyaha 2ci 4lüde ise tam tersini yaparsin böylelikle renk ayirimini yapıp ise filme yollayablirsin
Bu mesajdan alıntı yap

derya

Grafiker / İstanbul

Alt 21-01-2008 #8
derya simdi bu renk ayirimi sirf yazıcıyla olacak diye bir kaide yok manuel yapmanda gerekebilir hatta isi ögrenmen icin bence dahada iyi olur örnegin 2 renkli bi kartvizitin war birisi turuncu digeri laciwert burda is filme gittigi icin 2 ayri film gerekmekte 4örnegin kartlari 4 lü bagladin bu 4lüden bir tane daha cogaltirsin ilk dörtlüde turunculari beyaza cevirirsin lacivertleri siyaha 2ci 4lüde ise tam tersini yaparsin böylelikle renk ayirimini yapıp ise filme yollayablirsin
Teşekkürler Recce...

Azmettim öğrendim çok oldu ben yardım isteyeli:lol:

sağol yinede.
Bu mesajdan alıntı yap
soner60 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

soner60

Grafiker / İstanbul

Alt 21-01-2008 #9
Ama tabi spotsa beyaza çevirmen makbul. En son lacivert ve turuncu kalanları siyaha çevirirsen 2 renk film fiyatından da kurtulmuş olursun. Eğer renk ayrımı yapacağın renkler arasında siyah varsa siyah beyaza çevirmemen gerek. Çünkü siyah örtücü bir renktir altını oymaması gerek. (overprint.) bunun için siyahları beyaza çevirmek yerine elle silmen gerek. Bir de son bir not. Tramları çakışan 2 renk veya daha fazla renkli bir işi renk ayrımı yapmaman gerek. Filmci aynı açıyla basacağı için o iki rengi baskıda muare dediğimiz sorun oluşacaktır.
Bu mesajdan alıntı yap

derya

Grafiker / İstanbul

Alt 21-01-2008 #10
Ama tabi spotsa beyaza çevirmen makbul. En son lacivert ve turuncu kalanları siyaha çevirirsen 2 renk film fiyatından da kurtulmuş olursun. Eğer renk ayrımı yapacağın renkler arasında siyah varsa siyah beyaza çevirmemen gerek. Çünkü siyah örtücü bir renktir altını oymaması gerek. (overprint.) bunun için siyahları beyaza çevirmek yerine elle silmen gerek. Bir de son bir not. Tramları çakışan 2 renk veya daha fazla renkli bir işi renk ayrımı yapmaman gerek. Filmci aynı açıyla basacağı için o iki rengi baskıda muare dediğimiz sorun oluşacaktır.

Teşekkürler...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
ayrand#305mand#305, freehand, lutfen, renk