Freehand - Symbol Mantığı ( En Hızlı En Hatasız Çalışma Yöntemi) Resimli Anlatım

Freehand - Freehand - Symbol Mantığı ( En Hızlı En Hatasız Çalışma Yöntemi) Resimli Anlatım Sponsorlu Bağlantılar Freehand ile çalışan grafikerler için montaj işlemi, çoğuzaman başa bela oluyor. Çaylak Dönemlerimde, benim başımada böyle bir bela gelmişti, kısaca başımdan geçeni anlatayım Kasapların kullandığı bir tür kağıt ...

Freehand - Symbol Mantığı ( En Hızlı En Hatasız Çalışma Yöntemi) Resimli Anlatım
Nazy isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Nazy(31)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 22-04-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Freehand ile çalışan grafikerler için montaj işlemi, çoğuzaman başa bela oluyor.
Çaylak Dönemlerimde, benim başımada böyle bir bela gelmişti, kısaca başımdan geçeni anlatayımFreehand - Symbol Mantığı ( En Hızlı En Hatasız Çalışma Yöntemi) Resimli Anlatım
Kasapların kullandığı bir tür kağıt vardır, üzerinde şenol kasap ahmet kasap gibi
ibareler ve öküz koyun resimleri falan olur.
Bende birgün böyle bir çalışma yaptım, montajın içerisinde yaklaşık 250 kopya vardı
yani 250 tane ahmet kasabı ve öküz sığır koyun resmi falan vardı.
bu 250 kopya bilgisayarımın yavaş çalışmasına neden oluyor:sleepy:
başımdan terler akıtıyordu:sweating:...
Büyük bir yorgunluk ile montajı bitirip Müşterime onaylaması için gönderdim.
Sevgili müşterim " Koyun Gülmüyor " ! " ben koyunun gülmesini istiyorum" demezmi:worried:
ahh ali ahh dedim kendime birden bütün dünya karardı ve etrafım bana gülen koyunlarla doldu
kabus gibi, işi resmen baştan birdaha yapmak zorunda kaldım

Ama sonrasında, bu symbol mantığını keşfettiğimde, koyunların neden bana güldüğünü anlamış oldum

Symbol ne işe yarar: Symbol basit bir dilde anlatmak gerekirse
Tek bir objenin sanal kopyaları anlamına geliyor.
Sanal Kopyalardan her hangi birini değiştirdiğinizde
Otomatik olarak diğerleride değişiyor.
ayrıca sanal kopyalar, sanal oldukları içinFreehand - Symbol Mantığı ( En Hızlı En Hatasız Çalışma Yöntemi) Resimli Anlatım bilgisayarınızın yavaşlamasına neden olmayacaktır.

Nasıl Kullanılır:
Yukarıdaki Resimde Rakamlar ile belirtildiği gibi
1- Montaj için kopyalayacağımız objeyi seçiyoruz
2- Menümüzden Modify>Symbol>Convert To Symbol'ü Tıklıyoruz
3- Artık Symbol (Sanal Kopya) olan objemizi, Montajımıza Göre Kopyalıyoruz.

Nekadar Hızlı Olduğunu kopyalarken bile farkedebilirsiniz
Ayrıca Symbol objelerin içeriğinde; el kayması yada hatalı tıklama sonucu birşeyler silmeniz yada kaydırmanız imkansız olduğu için hata riskinizde azalacaktır.

Evet Şuan Symboler ile oluşmuş montajımız hazır.

Diyelimki üzerinde herhangi bir değişiklik yapmanız gerekiyor.
Yukarıdaki Resimde Rakamlar ile belirtildiği gibi
4- Objelerimizden Herhangi birisini seçiyoruz.
5- Menümüzden Modify>Symbol>Edit Symbol'ü seçiyoruz
6- Ve içerisinde tek bir Obje bulunan farklı bir pencere açılıyor
7- Yapmak istediğimiz değişiklikleri Uyguluyoruz
8- Yeni gelen farklı pencerenin sağ üst köşesindeki X kapat butonuna tıklıyoruz.
9- Gördüğünüz Gibi Tek Bir Objede Yaptığımız tüm değişiklik sanal kopyalara otomatik olarak uygulandı

Umarım İşinize yarar..
İyi Çalışmalar Dilerim...
Nazy alidmrc
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

mac_ist isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mac_ist(43)

Grafiker / İstanbul

Alt 23-04-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Güzel bir anlatım. FH tam olarak çözülmeyen bir çok özellikle dolu. Teşekkürler...
Bu mesajdan alıntı yap
Nazy isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Nazy(31)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 23-04-2009 #3
Güzel bir anlatım. FH tam olarak çözülmeyen bir çok özellikle dolu. Teşekkürler...
aslında pek çözülmemiş özelliği kalmadı gibi
ama güncellemesiz geçen her yıl
altyapısının nekadar sağlam olduğunun birer kanıtı
Bu mesajdan alıntı yap
cavusoglu06 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cavusoglu06

Grafiker / Ankara

Alt 27-04-2009 #4
güzel paylaşım teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
ıssızadam isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ıssızadam

Grafiker / İzmir

Alt 01-05-2009 #5
yıllar geçsede FreeHand 'i tek geçerim
Bu mesajdan alıntı yap
recostunt isimli Üye şimdilik offline konumundadır

recostunt

Grafiker / Kocaeli

Alt 08-05-2009 #6
abicim süpersin yha Freehand - Symbol Mantığı ( En Hızlı En Hatasız Çalışma Yöntemi) Resimli Anlatım
Koyunlar bizede gülmesin ..
Bu mesajdan alıntı yap
melek ata isimli Üye şimdilik offline konumundadır

melek ata

Grafiker / Konya

Alt 11-05-2009 #7
teşekkürederim
Bu mesajdan alıntı yap
mizoo isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mizoo

Grafiker / İstanbul

Alt 13-05-2009 #8
süpersin, harikasın cok güzel anltım ve cok faydalı bir bilgiFreehand - Symbol Mantığı ( En Hızlı En Hatasız Çalışma Yöntemi) Resimli Anlatım
Bu mesajdan alıntı yap
lovies isimli Üye şimdilik offline konumundadır

lovies

Grafiker / İstanbul

Alt 13-05-2009 #9
Teşekkürler NazyFreehand - Symbol Mantığı ( En Hızlı En Hatasız Çalışma Yöntemi) Resimli Anlatım
Bu mesajdan alıntı yap
hamit_kurklu58 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hamit_kurklu58(37)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 05-07-2009 #10
Arkadaşlar anladığım kadarıyla bu özellikde symbol yapılan bi objenin üzerinde direkt döküman üzerinden değilde Modify+symbol+edit symbol üzerinden müdahale edebiliyoruz.doğrumu anlamışımFreehand - Symbol Mantığı ( En Hızlı En Hatasız Çalışma Yöntemi) Resimli Anlatım))ellerinize sağlık harika bi özellik freehand bi derya açıldıkca denizler geçiyo sanki insan!!
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları