freehand tarihemi karışıyor?

Grafik Tasarımcıların Soru ve Sorunları - freehand tarihemi karışıyor? ...

Cevapla
freehand tarihemi karışıyor?
altang isimli Üye şimdilik offline konumundadır

altang

Eğitimci / İstanbul

Alt 16-02-2009 #11
Sponsorlu Bağlantılar

Freehand uzun süre kullanılacak. Ta ki yeni donanımlar tarafından desteklenmediği günlere kadar.

Serbest çalışıyorsanız Freehand ile uzun süre devam edebilirsiniz. Servis aldığınız yerlerin uzun süre yazılımı destekleyeceğinden emin olabilirsiniz.

Servis aldığınız yerlere dökümanı Adobe Acrobat formatında gönderebilirsiniz. PDF formatı yazılımlardan bağımsız olarak baskıya iş göndermenizi sağlar.

Yurtdışında yaygın olarak Illustrator kullanılmakta ve dışarıdan gelen çalışmaların burada yeniden düzenlenmesi yapılmakta. Illustrator'un yeni özellikleri Freehand üzerinde olmadığı için bazı çalışmaların Freehand üzerinde düzenlenmesi ciddi sorun olmakta. Bu Illustrator'a geçmek için iyi bir sebeptir.

Adobe yazılımlarını paket olarak satın almaya mecbur bırakıyor. Aksi halde yazılım tek alındığında çok pahalıya geliyor. Bu durumda yazılımı orjinal kullanan herkes ister istemez Adobe'un önerdiği yazılımları edinmiş oluyor ve edindiği için kullanıyor. Bu Illustrator'a geçmek için iyi bir sebeptir.

Bir süre sonra yeni bilgisayar ve sistemler Freehand'i desteklemeyecektir. Bu Illustrator'a geçmek için iyi bir sebeptir.

Freehand zaten 2003 yılından sonra yenilenmedi. Şu an bile 6 yıl geride. Özellikle okulda okuyan öğrencilerin Freehand'i terketmelerini şiddetle öneririm.
Bu Illustrator'a geçmek için iyi bir sebeptir.

Illustrator Freehand'dan daha iyi özelliklere sahiptir. Tüm Adobe yazılımları ile uyumludur. Bu Illustrator'a geçmek için iyi bir sebeptir.

Freehand için herkes pratik olduğunu söyler. Bu sadece alışkanlıktır. Illustrator'ın kullanımı kullanıcılarının danışmanlığında geliştirilmiştir ve yazılımı birisi size öğretirse çok kullanışlı olduğunu görürsünüz.

Freehand'dan Illustrator'a geçiş işkencesinin tek kolay yolu yazılımı öğrenmektir. Eğer bir aksilik olmazsa bu konuda eğitim filmlerini kısa bir süre içinde hazırlamış olacağım. Illustrator'a geçişiniz bu şekilde kolay olacaktır. Yoğun bir kullanım ile bir hafta sonra Illustrator'u doğal olarak kullanabilir hale geleceksiniz. Bir kaç ay sonra ise Freehand kullanmaya kalktığınızda Freehand'i beğenmeyebilirsiniz.

Freehand'in en önemli artısı çok sayfalı çalışma yapabilmesi idi. Üstelik her sayfa bağımsız bir boyutta açılabiliyordu. CS3'e kadar bu işi yapmak için Illustrator + Indesign ikilisinin birlikte kullanımı gerekiyordu. CS4 sürümünden itibaren Illustrator Freehand gibi çok sayfalı ve değişken boyutlarda çalışma yapabiliyor. Bu Illustrator'a geçmek için iyi bir sebeptir.

Özetle Illustrator'a geçin. Illustrator'u doğru kullanmayı becerebilirseniz çok beğeneceksiniz.
Bu mesajdan alıntı yap
witamin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

witamin

Öğrenci (Grafik)

Standart
Alt 06-03-2009 #12
                             Sponsorlu Bağlantılar
Benim çalıştığım şirkette freehand kullanıyor Illustrator a geçmediler.
bende Photoshopta kendimi geliştirdim sayılır, bundan sonra Freehand ile Illustrator öğrenecektim. Freehand i boş geçmekte olmazki..
Bu mesajdan alıntı yap
efe0202 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efe0202

Grafiker / İstanbul

Standart
Alt 16-03-2009 #13
Sonuç olarak Adobe'nin Freehand programını uzun zamandan beri kaldırmaya çalıştığını hepimiz biliyoruz. Bu programın muadili olarakta Illustrator'u gösteriyorlar, Quark'a rakip olarak Indesign yani bi nevi tekelleşmeye gitmek gibi bişey bana göre, senelerden beri freehand kullanan biri olarak Illustrator'u hiç düşünmüyorum kullanacaksam Corel kullanmayı tercih ederim. Geçtiğimiz senelerde adobe'nin verdiği Freehand'den lllustrator'e geçiş adlı seminere gitmiştik. Sunuma geçildi Illustrator'un kendine göre avantajları anlatılıyordu 15 dk geçmemişti program çalışırken sistem hatası verip kapandıfreehand tarihemi karışıyor? yani koca bi fiyasko oldu, kısacası eğer bize bi yemek sunuyorsanız ilkönce kendiniz bi tadın sonra bizim önümüze koyun ayrıca biz sizin beğendiğiniz yemeği beğenmek zorundada diiliz bilmem anlatabildimmi.
Bu mesajdan alıntı yap
Cevapla

Tags
freehand, karisiyor, tarihemi

Benzer Konular
Konu Konu Bilgileri Forum Cevaplar Son Mesaj
freehand pdf betülk Freehand 3 23-10-2008 08:11:46
freehand SIVGA Freehand 2 16-06-2008 08:07:09
freehand mx(11) koobe Yazılım Rehberi 1 19-07-2007 07:19:57

Kapat
Şifremi Unuttum?