freehand türkçe karakter sorunu

Freehand - freehand türkçe karakter sorunu ...

iyireklam10 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

iyireklam10

Grafiker / İstanbul

Alt 17-04-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar corel draw kullanmaktayım freehandde bir iş geldi font soruun oldugundan arial yaptım change dedim ve ş i ğ gibi harfler çıkmadı ve öylede kaydettim
bunları tek seferde türkçe karakter sorunu olmayan bir fonta nasıl dönüştüreceğim çok yazı var tek tek yazamam hepsini acele cvp pazar gunna bitmesi lazım 60 sayfalık katalog::?
tşkler şimdiden

aynı zamanda tiff olarak kaydettiğim resimlerin ekranda görünmemesine ragmen baskıda etrafında transparan olan kısmın karesi çıkmakta ..

bu sorunu nasıl çözeceğim ekranda görünmüyor ama baskıda transparan olan kısım sarı olarak çıkıyor resmin :?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Matbuu.com Reklamları

ccckezman isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ccckezman

Öğrenci (Grafik) / Ankara

Alt 17-04-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
2 sorunun cevabı dekupe ettiginde path i clipingpath yapacaksın 1 sorunu ise anlamadım heralde kimsede anlamadı bir daha anlatırsan
Bu mesajdan alıntı yap
ccckezman isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ccckezman

Öğrenci (Grafik) / Ankara

Alt 17-04-2009 #3
1 sorun icin tam anlamadım ama sunu bi dene editten find and replace secegine gel orda selecti sec sonra attributeyi font yap ve alttaki secenekten eski fontu sec find de ve hepsi secilecek sonra hepsi seciliyken yeni fontu sec bunu bi dene istersen
Bu mesajdan alıntı yap
palyacho isimli Üye şimdilik offline konumundadır

palyacho

Grafiker / İstanbul

Alt 17-04-2009 #4
Ben çık iyi anladım 1. sorunu :oDDD

google girip fpatcher.exe'yi bulup indir ;o)
sonra bütün programları kapatıp bu programı çalıştır
program açılınca sadece bütün fontları seç diyip Türkçeleştire tıklayacaksın ;o)
freehandde bir çok fontta Türkçe sorun olmaktan çıkacak
yalnız yine de bazıları Corelde normal çalışmasına rağmen Freehandde sorun çıkarabilir
ama buna da şükür diyeceksin :o)))

2. sorunu zaten cevaplamış kezman ;o)
Bu mesajdan alıntı yap
DrN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

DrN

Grafiker / İstanbul

Alt 17-04-2009 #5
1. sorunun cavabı....Freehand de dosyayı actıgın zaman sana olan fontları çıkartıcak sende bütün fontları (sellcet all)secip bunları arial yapıcaksın..dosya acıldıgı zaman ş,ğ,ı,İ ler degısmıs olarak cıkıcakdır.Edit=Find and Replace=TExt aç.dosyada ki örenğin ş harfının yerıne cıkan seyı kopyala ve Find kısmına yapıstır change kısmına da ş harfını yaz find first de sonra change all dedıkden sonra butun sayfakadı ş harflerı duzelıcekdır.Aynı işlemı butun harflere uygulaman gerekıyor.Yalnız sayfada buyuk Ş ler varsa onları sneın duzeltmen gerekıyor.200 sayfalık Freehand dökumanını bu şekilde düzenledım ben.Kolay gelsin sana şimdiden.Herhangi bı yerde takılırsan yenıden sorarsın...
Bu mesajdan alıntı yap
neromelisa isimli Üye şimdilik offline konumundadır

neromelisa

Hiç Biri / İstanbul

Alt 23-08-2010 #6
Yenı uye oldum ve buraya mı yazmak gerek pek bılemedım ama bısey sorucam freehandde turkcekarakter problemı yasıyodum ve bı program ındırdım fpatcher dıye sonra tum fontlarım arıala dondu ne yapmam gerek
Bu mesajdan alıntı yap