Freehand ve Brushes...

Freehand - Freehand ve Brushes... ...

Freehand ve Brushes...
busraEmel isimli Üye şimdilik offline konumundadır

busraEmel

Yrd. Grafiker / İstanbul

Freehand ve Brushes...

Alt 21-07-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

İyi günler ben photoshop ta çalıştığım bir tasarımda brush kullandım ve aynı tasarım freehand te yapmamı istediler. Photosho ta kullandığım brush ı freehan te nasıl kullanabilirim? Bir yolu var mıdır acaba ? Bilen biri varsa lütfen yardımcı olabilir. Acil yapmam lazım.

Bir de photoshop a yüklendiği gib freehan de de brushes yükleniyor mu ? Yükleniryor ise nerden indirebilirim ?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

denizcem isimli Üye şimdilik offline konumundadır

denizcem

Grafiker / İzmir

Alt 21-07-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Hayır böyle bir durum söz konusu değil.

Freehandde brush vardır ama sizin istediğiniz tarzda değil ve photoshoptaki brush efektlerine göre çok ilkeldir. Bu nedenle böyle bir şey yapmanız doğru değil.

Siz photoshop dökümanınızı .eps olarak kaydedip gönderin. Yanlız dökümanınız RGB olmasın CMYK olsun ona dikkat edin. Yeterli olacaktır.
Bu mesajdan alıntı yap

busraEmel

Yrd. Grafiker / İstanbul

Alt 21-07-2011 #3
Anladım da çok güzel söylüyorsunuz ama ben Save as yaparak jpeg kaydetmek istediğimde kaydedemiyorum ve eps olarak da. Önceden kaydediyordum. Ama bir kere png olarak Seva for Web and Devices ten PNG olarak kaydetmek isteidm çünkü Corel e atıcaktım. o işlemi yaptıktan sonra normal şekilde Save as tan jpeg olarak kaydedemiyorum. Jpeg olarak kaydetmek istedim de ise gene Save for Web and Devices ten kaydediyorum.
Sizce ne yapmam lazım bu durumda ?
Bu mesajdan alıntı yap

denizcem

Grafiker / İzmir

Alt 21-07-2011 #4
Anladım da çok güzel söylüyorsunuz ama ben Save as yaparak jpeg kaydetmek istediğimde kaydedemiyorum ve eps olarak da. Önceden kaydediyordum. Ama bir kere png olarak Seva for Web and Devices ten PNG olarak kaydetmek isteidm çünkü Corel e atıcaktım. o işlemi yaptıktan sonra normal şekilde Save as tan jpeg olarak kaydedemiyorum. Jpeg olarak kaydetmek istedim de ise gene Save for Web and Devices ten kaydediyorum.
Sizce ne yapmam lazım bu durumda ?
Nasıl yani Photoshopta Save As'i seçtiğinizde EPS formatında kayıt seçeneği yok mu?
Hem corel'i falan karıştırmayın lütfen.

Anladığım kadarıyla siz photoshopta işinizi CMYK modunda yapmış ve matbaanıza baskı olsun diye göndermek istiyorsunuz.
Matbaanızda bana phtoshop gönderme freehandde gönder diyor. Öyle değil mi?
Bu mesajdan alıntı yap

busraEmel

Yrd. Grafiker / İstanbul

Alt 21-07-2011 #5
Evet aynen öyle Ps CS4 kullanıyorum eps olarak kaydedemiyorum. Baskı için psd corel eps de çalışıyoruz demişlerdi. Bende phottoshop ta daha rahat çalışıyorum, oyüzden onu seçtim ama baskıya gönderirken sorun çıkmış ve freehand te yapmamı istedi. Dosyayı freehand te atarken de hata veriyor açılmıyor, açılsa zaten jpeg olarak gelir. Freehand te yapmak sorun değil ama photosop ta kullandığım brush ları freehand kullanamıyorum sorun orda nasıl işin içinden çıkıcam bilemiyorum Freehand ve Brushes...
Bu mesajdan alıntı yap

denizcem

Grafiker / İzmir

Alt 21-07-2011 #6
Evet aynen öyle Ps CS4 kullanıyorum eps olarak kaydedemiyorum. Baskı için psd corel eps de çalışıyoruz demişlerdi. Bende phottoshop ta daha rahat çalışıyorum, oyüzden onu seçtim ama baskıya gönderirken sorun çıkmış ve freehand te yapmamı istedi. Dosyayı freehand te atarken de hata veriyor açılmıyor, açılsa zaten jpeg olarak gelir. Freehand te yapmak sorun değil ama photosop ta kullandığım brush ları freehand kullanamıyorum sorun orda nasıl işin içinden çıkıcam bilemiyorum Freehand ve Brushes...
Photoshopta CMYK modunda, 8 bit pixel olan bir çalışmayı EPS kaydedememek olağan bir durum değil.

Şöyle yapalım, sanıyorum dökümanınız şu an layer halinde. Biz onu önce layer penceresinden Flatten image yapıp birleştirelim ve sonra Save As deyip eps kaydetmeyi deneyelim.
Bu mesajdan alıntı yap

denizcem

Grafiker / İzmir

Alt 21-07-2011 #7
demek istediğim Save As komutu verince sana böyle seçenekler sunması gerekir.

Freehand ve Brushes...
Bu mesajdan alıntı yap

busraEmel

Yrd. Grafiker / İstanbul

Alt 21-07-2011 #8
Yalnız bir şey dicem ben cmyk 16 bit 300 pixel olarak çalıştım. Aynı şey geçerli mi?
Bu mesajdan alıntı yap

denizcem

Grafiker / İzmir

Alt 21-07-2011 #9
Yalnız bir şey dicem ben cmyk 16 bit 300 pixel olarak çalıştım. Aynı şey geçerli mi?
Olleyyy problemin sebebi belli oldu. Onu 8 bit pixel yap. Herşey yoluna girecek Freehand ve Brushes...
Bu mesajdan alıntı yap

busraEmel

Yrd. Grafiker / İstanbul

Alt 21-07-2011 #10
Ooooo süperrrr yaaa nasıl teşekkür etsem azdır Freehand ve Brushes... Allah razı olsun valla büyük sıkıntıdan kurtardınız.

Peki şimdi eps olarak kaydettiğimde freehand te rahat bir şekilde ve layerler görünür bir şekilde açılır mı yoksa jpeg olarak mı görünür ?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları