Freehanda katalog için yardımcı olurmusunuz?

Freehand - Freehanda katalog için yardımcı olurmusunuz? Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar katalog yapacağım bütün materyallerim hazır fakat çift sayfamı çalışmalıyım yoksa tek sayfamı sayfa düzeni ayarlamasını nasıl yapabilir. Yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler.....

elem isimli Üye şimdilik offline konumundadır

elem

Grafiker / İstanbul

Alt 01-06-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar katalog yapacağım bütün materyallerim hazır fakat çift sayfamı çalışmalıyım yoksa tek sayfamı sayfa düzeni ayarlamasını nasıl yapabilir. Yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ma®tin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ma®tin

O®jinal

Hiç Biri / İzmir

Alt 01-06-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
bence çift sayfa karşılıklı olarak tabi daha iyi olur.

Dizlerimin üstünde yaşamaktansa, ayaklarımın üstünde ölmeyi tercih ederim...

Bu mesajdan alıntı yap

elem

Grafiker / İstanbul

Alt 01-06-2010 #3
Peki sayfaları çift yada tek çalıştığımda matbaaya gönderdiğimde bir karışıklık olurmu sayfa düzeniyle ilgili bilgisi olan arkadaşlar açıklarsa sevinirim
Bu mesajdan alıntı yap

ma®tin

O®jinal

Hiç Biri / İzmir

Alt 01-06-2010 #4
Sayfalar karşılıklı olacak (çift sayfa çalışırsanız) tek çalışırsanız alt alta yan yana ama benim söyleyeceğim çift çalışın.

Örnek:

arka kapak ön kapak

sayfa 2 sayfa 9

vs.

Dizlerimin üstünde yaşamaktansa, ayaklarımın üstünde ölmeyi tercih ederim...

Bu mesajdan alıntı yap
tarzan45 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tarzan45

Grafiker / Manisa

Alt 01-06-2010 #5
Sanırım arkdaşımız sayfa sayınısndan bahsediyor tek veya çift derken.
Eğer doğru anlamışsam ortada tam bir fecaat var demektir.
Tek sayfa sayılı bir işi matbaada bastıramayacağınız gibi, örneğin 70 sayfalık bir işi de matbaada bastıramazsınız. Katalog dergi vb. çalışmalarınızın tümünin sayfa sayısı 4 ve 4'ün katları şeklinde olmalıdır.

Eğer yine yanlış anlamadıysam siz daha bunu sorar haldeyken katalolg tasarlamaya kalkıyorsanız ortada ilkinden çok daha büyük bir fecaat var demektir. Yani yoksa bile siz o tasarımı bitirdiğinizde olacak demektir... Bence daha önce hiç matbaaya iş göndermediyseniz ilk dakkadan katalog çalışmasına dalmayın. Elinize yüzünüze bulaştırırsınız...
Bu mesajdan alıntı yap

elem

Grafiker / İstanbul

Alt 02-06-2010 #6
tarzan45 benim sorumu iyi okursanız anlarssınız anlayan arkadaşlar gayet güzel cevap veriyor sayfa sayısından bahsetmedim
Bu mesajdan alıntı yap

ma®tin

O®jinal

Hiç Biri / İzmir

Alt 03-06-2010 #7
Sanırım arkdaşımız sayfa sayınısndan bahsediyor tek veya çift derken.
Eğer doğru anlamışsam ortada tam bir fecaat var demektir.
Tek sayfa sayılı bir işi matbaada bastıramayacağınız gibi, örneğin 70 sayfalık bir işi de matbaada bastıramazsınız. Katalog dergi vb. çalışmalarınızın tümünin sayfa sayısı 4 ve 4'ün katları şeklinde olmalıdır.

Eğer yine yanlış anlamadıysam siz daha bunu sorar haldeyken katalolg tasarlamaya kalkıyorsanız ortada ilkinden çok daha büyük bir fecaat var demektir. Yani yoksa bile siz o tasarımı bitirdiğinizde olacak demektir... Bence daha önce hiç matbaaya iş göndermediyseniz ilk dakkadan katalog çalışmasına dalmayın. Elinize yüzünüze bulaştırırsınız...
Yine her zamanki gibi yardımlarını!!! esirgememişsin tarzan45.
Bu mesajdan alıntı yap

tarzan45

Grafiker / Manisa

Alt 05-06-2010 #8
Yine her zamanki gibi yardımlarını!!! esirgememişsin tarzan45.
belki haklısın tepkinde ama lütfen, sence de sorulan soru ve yapılmak istenen iş tuhaf değil mi? eline ingiliz anahtarı almamış insan otomobil imal edebilir mi? ben sürekli bunu gündeme getiriyorum belki ama artık piyasada bu işin bu kadar basit algılanmasından ve bu tarzdaki arkadaşlardan zarar görmekten gerçekten bıktım usandım.
Bu mesajdan alıntı yap

tarzan45

Grafiker / Manisa

Alt 10-06-2010 #9
Facing Pages dan mı bahsediyorsunuz?
Zaten mesajımda da bu endişemden sürekli bahsettim yanlış anlamadıysa mgibi ifadelerle...
Bu mesajdan alıntı yap
karakayasulo isimli Üye şimdilik offline konumundadır

karakayasulo

Grafiker / İzmir

Alt 10-06-2010 #10
sonuçta acemi abisi sora sora öğrenecek. sonra grafikerim diye piyasada dolaşacak. yardımcı olalım arkadaşlar. yeni bir grafiker doğuyor
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları