freehandde a4 katolog çalışması için yyardım

Freehand - freehandde a4 katolog çalışması için yyardım ...

sevimli86 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sevimli86

Grafiker / Karaman

Alt 29-04-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

freehandde katolog çalışması yapıcam a4 ebatında yalnız baskıda ebat yüzünden sorun çıkar die korkuyorum.Kenar boşluklarını kaçar cm koymam gerek??
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Hi_axi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hi_axi

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 29-04-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
5 mm olması lazım normali
Bu mesajdan alıntı yap
mac_ist isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mac_ist(43)

Grafiker / İstanbul

Alt 30-04-2009 #3
Sayfa sayısına göre 5 mm.den fazla da koyulmasında fayda var. Tabii eğer tel dikiş olacaksa...
Bu mesajdan alıntı yap

sevimli86

Grafiker / Karaman

Alt 09-05-2009 #4
Teşekkür ederim.Ben sayfa sayfa çalışıyorum freehandde.Acaba doğru mu yapıyorum.Bilen arkadaşlar yardımcı olurlarsa memnun olurum
Bu mesajdan alıntı yap
Grafik34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Grafik34

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 09-05-2009 #5
Teşekkür ederim.Ben sayfa sayfa çalışıyorum freehandde.Acaba doğru mu yapıyorum.Bilen arkadaşlar yardımcı olurlarsa memnun olurum
Doğru çalışma. Çok sayfalıda çalışılabilir fakat dosyaların açılmama ihtimalini göz önünde bulundurarak tekli sayfa çalışılması uygundur.
Bu mesajdan alıntı yap

sevimli86

Grafiker / Karaman

Alt 09-05-2009 #6
Doğru çalışma. Çok sayfalıda çalışılabilir fakat dosyaların açılmama ihtimalini göz önünde bulundurarak tekli sayfa çalışılması uygundur.
benim tasarım konusunda problemin yok sayılır ama işi basıma gönderirken çok tereddüt ediyorum.Ama bunu da en kısa zamanda aşacağım inşallah.:smile:
Bu mesajdan alıntı yap
sinkul isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sinkul

Bilg. Teknikeri / Ankara

Alt 11-05-2009 #7
Sayfalarını ilk sayfa hariç 2-3, 4-5, 6-7 gibi yan yana getirmen büyük karışıklıkları önler, metin akıtma, sayfa no'su verme gibi...bleed vermeyi biliyorsan 5mm kesim payı yeterlidir..pdf almadan göndereceksen mutlaka Find and Replace den convert etmeni tavsiye ederim...Bazen freehandde sayfayı komple seçsen bile parça parça metinler varsa bazılarını seçmeyebiliyor...kolay gelsin..
Bu mesajdan alıntı yap
electronwarrior isimli Üye şimdilik offline konumundadır

electronwarrior

Grafiker / İzmir

Alt 12-05-2009 #8
hiç freehand de başlama bence o programın kendisi problem zaten
Bu mesajdan alıntı yap

sevimli86

Grafiker / Karaman

Alt 12-05-2009 #9
Sayfalarını ilk sayfa hariç 2-3, 4-5, 6-7 gibi yan yana getirmen büyük karışıklıkları önler, metin akıtma, sayfa no'su verme gibi...bleed vermeyi biliyorsan 5mm kesim payı yeterlidir..pdf almadan göndereceksen mutlaka Find and Replace den convert etmeni tavsiye ederim...Bazen freehandde sayfayı komple seçsen bile parça parça metinler varsa bazılarını seçmeyebiliyor...kolay gelsin..
Bilgilerin için teşekkür ederim.
Bu mesajdan alıntı yap

sevimli86

Grafiker / Karaman

Alt 12-05-2009 #10
hiç freehand de başlama bence o programın kendisi problem zaten
Ben freehand programını çok seviyorum.İlk başta öğrendiğim bir program bana öğreten kişi freehandi yaparsan coreli daha kolay yapabilirsin demişti.Tabi diğer programları da öğrenmek isterim açıkcası:smile:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları