Freehand'de Bulgarca Yazı Nasıl Yazabilirim ?

Freehand - Freehand'de Bulgarca Yazı Nasıl Yazabilirim ? Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar Bir sorunum var. Word'de bulgarca olarak arial fontu kullanılarak yazılmış bir metni Freehand mx programına kopyala yapıştır yapamıyorum bu sorunu nasıl çözebilirim. Şimdiden İlginize Teşekkür ederim Saygılarımla,...

bygrafiker isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bygrafiker(32)

Grafiker / Rize

Alt 09-01-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar Bir sorunum var. Word'de bulgarca olarak arial fontu kullanılarak yazılmış bir metni Freehand mx programına kopyala yapıştır yapamıyorum bu sorunu nasıl çözebilirim. Şimdiden İlginize Teşekkür ederim
Saygılarımla,
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

N/A1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

N/A1(36)

Alt 09-01-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
yazılarda değişiklik yapmayacaksan word programından pdf e çevirip freehand'e import edebilirsin...
Bu mesajdan alıntı yap

bygrafiker(32)

Grafiker / Rize

Alt 10-01-2008 #3
Teşekkür ederim ama üzerinde değişiklik yapmak zorundayım yada işi word E alıp onun üzerinde oynayıp düzeltmem gerekcektir ama bunun daha pratik bir çözümü olmalıdır diye düşünüyorum .. umarım doğru düşünüyorum ve bilen birileri vardır Freehand'de Bulgarca Yazı Nasıl Yazabilirim ?
Bu mesajdan alıntı yap

bygrafiker(32)

Grafiker / Rize

Alt 10-01-2008 #4
arial fontunun bulgarcası olması gerekyor galiba. elinde olan olan yada nerden temin edebileceğimi bilen varsa lütfen yardım !!!
Saygılarımla,
Bu mesajdan alıntı yap
SeToM_2110 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

SeToM_2110(31)

Grafiker / İstanbul

Alt 30-03-2012 #5
size bir çözüm daha sunayım gecenlerde bir işim oldu karıştırırken buldum

http://www.cerkes.net/kiril/ burdan yazın bulgarcayı ıllustrator kopyalayın freehand hata veriyor ıllustrator convert edin (ctrl+shift+o) yapın freehand alın

word olan yazıyıda kopyalayıp yine ıllustrator alın convert edin freeand alın
ben bu şekilde calışıyorum cokta basit oluyor ve hatada olmuyor..
Bu mesajdan alıntı yap
ThreeBuddha isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ThreeBuddha

Grafiker / İstanbul

Alt 30-03-2012 #6
arial fontunun bulgarcası olması gerekyor galiba. elinde olan olan yada nerden temin edebileceğimi bilen varsa lütfen yardım !!!
Saygılarımla,
Bulgarca sanırım kiril alfabesiyle yazılıyor. Eğer öyleyse yapmanız gereken basit. Word dokümanında yazının fontunu CY ile biten bir font olarak ayarlayın (örneğin lucida grande CY) yazıyı kopyalayın daha sonra Freehandde bir metin alanı açın ve bu alanın fontunu sonu CY ile biten bir sistem fontuyla belirleyin (wordde ayar yaptığınız font ile) ve sonra metin alanının içine Place komutu ile yapıştırın.
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
freehandde, bulgarca yazi yazma, bulgarca, nasl, yaz, yazabilirim