Freehand'de Düzenli Kılavuz Çizgileri Oluşturma

Freehand - Freehand'de Düzenli Kılavuz Çizgileri Oluşturma Sponsorlu Bağlantılar Eğer düzenli ve çoklu kılavuz çizgileri oluşturmak istiyorsanız, View menüsünden Guides komutuna giderek yan tarafta açılan menüden Edit komutunu verin. Ekrana gelen pencereden Add... düğmesini tıklayın, ekrana Add ...

Elsi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Elsi

Grafiker / Kocaeli

Alt 09-03-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Eğer düzenli ve çoklu kılavuz çizgileri oluşturmak istiyorsanız, View menüsünden Guides komutuna giderek yan tarafta açılan menüden Edit komutunu verin.

Ekrana gelen pencereden Add... düğmesini tıklayın, ekrana Add Guides adında yeni bir iletişim kutusu gelir.

Sayfanızın üzerinde Dikey [Vertical] veya Yatay [Horizontal] olarak konumlanmasını istediğiniz türü belirleyin, Position bölümündeki First hanesine sayfa üzerinde nerede duracağını belirten rakamı yazın ve Add düğmesine onay verin. İlk pencenin sol tarafında yer aldığını gördüğünüz kılavuz çizgisini sayfa üzerinde belirlemek için OK düğmesine basın.

Sayfa üzerindeki kılavuz cizgilerinden herhangi birinin yerini değiştirmek isterseniz,

1- Mausla kılavuz çigisini tutup sayfanın başka bir yerine sürükleyerek yer değiştirebilirsiniz.

2- Mausla kılavuz çizgisinin üzerine konumlanıp çift tıklayın, karşınıza Guides adlı pencere gelecektir.

Pencerenin sol kısmında yer alan kılavuz çizgi tanımının üzerine çift tıklayın veya Edit düğmesini onaylayın. Karşınıza Guide Position adlı pencere çıkacaktır.

Yeni rakamı yazın, OK ile pencereden çıkın, Guides pencerenizde yeni pozisyonunu göreceksiniz. Guides penceresinde OK?i onaylayın.

Sayfa üzerinde kullandığınız tüm kılavuz çizgiler baskıda çıkmazlar.

Alıntıdır.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Alt 11-03-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
GüzelmİŞ sağol Çok açıklayıcı oldu
Bu mesajdan alıntı yap
kumsalaydeniz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kumsalaydeniz(31)

Grafiker / Konya

Alt 18-03-2008 #3
bilgi için teşekürler Freehand'de Düzenli Kılavuz Çizgileri Oluşturma ama benim bir sorum olacak bende guides çizgileri sadece boş sayfa üzerinde görünüyor yani sayfa üzerine resim yada başka bir çizim koyduğumda guides çizgileri altta kalıyor, göremiyorum Freehand'de Düzenli Kılavuz Çizgileri Oluşturma bu sorunu nasıl halledebilirim? bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.
şimdiden teşekkür ederim...
Bu mesajdan alıntı yap
ADAMINbiri isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ADAMINbiri

Grafiker / İstanbul

Alt 19-03-2008 #4
layer paletini aç... guides layerini mausla basılı tutarak en üste sürü bırak..
Bu mesajdan alıntı yap
kumsalaydeniz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kumsalaydeniz(31)

Grafiker / Konya

Alt 19-03-2008 #5
Freehand'de Düzenli Kılavuz Çizgileri Oluşturma çok mutlu oldum yaa.mx de layerları sevmediğim için kullanmıyorum.ve layer paletini açmıyorum o yüsden hiç görmedim ve aklıma gelmemişti. çok teşekkür ederim. Freehand'de Düzenli Kılavuz Çizgileri Oluşturma
Bu mesajdan alıntı yap
cozey isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cozey

Grafiker / İstanbul

Alt 03-12-2009 #6
peki bütün sayfalarda tek seferde aynı yerlere guide eklemek istersek nasıl yapacağız?
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
freehandde, dzenli, klavuz, izgileri, oluturma