Freehand'de font problemi

Freehand - Freehand'de font problemi Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar ben foruma ilk defa yazıyorum. Uzun zamandır mac kullanıyorum. Epey yüklü bir iş arşivim var. Bu işleri bundan sonra pc'de de açmak istiyorum. Pc'de windows 7 yüklü. ...

taylancinka isimli Üye şimdilik offline konumundadır

taylancinka

Matbaacı / İstanbul

Alt 01-05-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar ben foruma ilk defa yazıyorum. Uzun zamandır mac kullanıyorum. Epey yüklü bir iş arşivim var. Bu işleri bundan sonra pc'de de açmak istiyorum. Pc'de windows 7 yüklü. Tabi ki en büyük sorun font uyuşmazlığı. İnternetten yoğun bir araştırma yaptıktan sonra bu konuda epey mesafe katettim. Yalnız windows 7 de freehand kullanırken fontları aile olarak görüyor. Photosop'ta problem yok tüm fontlar görünüyor ama freehand'de fontlar mesela frutiger ailesi tek bir frutiger font olarak görünüyor. Adobe'nin font folio'su ile de denedim ama sonuç değişmedi. Şu an itibariyle kendimce (Türk işi) çözüm buldum ama çok zahmetli. Fontları fontlab'da aile olarak değil de tüm uzantısıyla kaydediyorum bu da çok zaman alıyor. Bu konuda pratik bir çözüm bilgisi olan var mı? teşekkürler...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları