Freehand'de Geometri testi hazırlama

Freehand - Freehand'de Geometri testi hazırlama Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlarfreehandde ossye yönelik geometri sorualrı hazırlamak istiyorum.Tavsiye edermisiniz ? Yoksa bu işin piri hangi programdır.Freehand de, corelde olduğu gibi mathtype nesnesi , çalışma alanına eklenebiliyor mu? Tavsiyelerinizz için ...

dddnnnsss isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dddnnnsss

Eğitimci / Denizli

Alt 20-06-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlarfreehandde ossye yönelik geometri sorualrı hazırlamak istiyorum.Tavsiye edermisiniz ? Yoksa bu işin piri hangi programdır.Freehand de, corelde olduğu gibi mathtype nesnesi , çalışma alanına eklenebiliyor mu? Tavsiyelerinizz için tşkler.(Buna benzer başlığı corelde de açmıştım umarım moderator arkadaşlar kızmazlar)
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

cemilonline isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cemilonline

Grafiker / Hatay

Alt 23-06-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Freehand'de yapabilirsin. Ancak frehand'e mathtype öğesini alamazsın. Ve çalışma dosyalarının boyutu yüksek olur hem seni hemde pc'yi kasar.

İlk defa başlıyorsanız. QuarkXpress kullanmanızı tavsiye ederim. QuarkXpress Mathtype ile uyumlu çalışır. Dizgi programıdır. Yardımcı olarak Freehand'de çizdiğiniz bir geometrik şekli QuarkXpress'de kullanabilirsiniz. Yani QuarkXpress'de soruları yazarsınız. Freehand'de çizersiniz. Mathtype'da ise formülleri yazarsınız.

Çok karmaşık yada zor görünebilir. Ancak profesyonel bir çalışma bu şekilde çıkıyor. Yayınevlerinin büyük bir kısmı bu şekilde baskıya hazırlıyor işlerini.
Bu mesajdan alıntı yap
Tollyver isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Tollyver(32)

Grafiker / İstanbul

Alt 15-07-2008 #3
bayrampaşada bir yayıncı firmada çalışmıştım. Soru bankaları ve kitapları çıkarıyorduk. ben ve birkaç arkadaş freehandde şekilleri çizerdik, diğer arkadaşlarda orada quark xpress ile sayfa mizanpajlarını yapardı. formülleri de mathtype (ya da onun gibi bi programla) hazırlayıp quark xpresste yerleştiriyorlardı.
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
freehandde, geometri, hazırlama, testi