freehandde kartviziti baskıya hazırlma

Freehand - freehandde kartviziti baskıya hazırlma ...

istanbulruzgari isimli Üye şimdilik offline konumundadır

istanbulruzgari

Yrd. Grafiker / İstanbul

Alt 19-04-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar kartviziti önlü ve arkalı bir şekilde baskıya nasıl hazırlayabilirim???bu konuyu görsel olarak görmem mümkün olursa çok sevinirim..matbaaya acil göndermem lazım.
birde freehandde yazıyı transparan yapıp çıktı aldığımda yazılar tırtıklı çıktı bunun bi çözümü varsa söylerseniz sevinirim
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

efoja isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 19-04-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Kartınızın ölçüsünü verirseniz size bir şablon hazırlar yollarım üzerine oturtursunuz. Bir de çıkınız film mi olacak? İşiniz kaç renk? Kaç adet hangi ebat kağıtta basılacak?Yazılarınızı freehandde yazdıysanız kırık çıkmamalı... anlayamadım ben onu. Hatta çalışmanızı rapide yüklereseniz daha iyi olur.
Bu mesajdan alıntı yap
Dilara GENÇYILMAZ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Dilara GENÇYILMAZ(27)

Grafiker / İstanbul

Alt 19-04-2009 #3
sanırım çalışmalar trace kullanılarak yapılmış yada yazıları fotograf olarak koymuş ancak bu şekilde yazılar pixeller yani sizin deyişinizle kırık çıkar .S
Bu mesajdan alıntı yap

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 19-04-2009 #4
Orada görsel var ben göremiyorum sanırım öyle mi?
Bu mesajdan alıntı yap

istanbulruzgari

Yrd. Grafiker / İstanbul

Alt 19-04-2009 #5
rapide yüklemeye çalıştm ama hata verdi.kartım 8*5 ölçülerinde.4 renk.aslında ben daha yeni dün işe başladm kartı yaptım ama kaç adet basılacağı hakkında şu an bilgim yok yarın matbaaya göndereceğim ama daha önce baskıya hazırlama tecrübem olmadı.eğer sizin bana verdiğim ölçülerde şablon hazırlamanız mümkün olursa çok memnun olurum.
birde önlü arkalı kartvizit bunun hakkındada bilgilendirrseniz sevinirim
ilginize çok teşekkür ederim...

verdiğinniz bilgiler için teşekkür ederim
Bu mesajdan alıntı yap

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 19-04-2009 #6
Burada zemin renkli ve beyaz olabilir diye iki adet şablon var; renkli olan zemine ki sadece zemin için geçerli değil; kartın sonuna doğru giden bir renk ya da tam kesimde olan bir çerçeve vs. için de geçerli olarak taşmalı, bir de normal kartvizit özlçüsünde taşmasız. Kartvizitiniz 4 renk olduğuna göre büyük ihtimal filme gider diye düşündüm. Yok eğer sadece yazılardan ve vektorellerden oluşuyorsa şablona göre 4 tane hazırlamalısınız. Her renk için ayrı... atıyorum magenta için bir tane, siyah için bir başka... tabii magentada için yapılanda mesala yellow, black, cyan beyaz olmalı ya da tamamen silmelisiniz. Bu her renk için ayrıca yapılmalı. Hangi renk varsa o an için sadece o renk olmalı ... A ve B kartınızın iki yüzünü temsil ediyor şablonda. Mesala ön yüz düz A olacaksa Arka yüz B ters çevirip koymalısınz. Aslında baskı öncesi topiklere bakarsanız bir çok anlatım var freehandde kartviziti baskıya hazırlma sorunuz olursa seve seve freehandde kartviziti baskıya hazırlma kolay gelsin, iyi çalışmalar ... http://www.filefactory.com/file/agcd38g/n/sablon_FH11
Bu mesajdan alıntı yap

istanbulruzgari

Yrd. Grafiker / İstanbul

Alt 19-04-2009 #7
yok hayır değil

bu arada sizi meşgül ediyorum biliyorum ama sizin için sorun olmazsa msn adersinizi almamın bi sakıncası varmı?sizin içinde sorun olmazsa herhangi bi sorun olduğunda sizden bilgi almak isterim
Bu mesajdan alıntı yap
kasta095 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kasta095(34)

Grafiker / Yurtdışı

Alt 19-04-2009 #8
yok hayır değil

bu arada sizi meşgül ediyorum biliyorum ama sizin için sorun olmazsa msn adersinizi almamın bi sakıncası varmı?sizin içinde sorun olmazsa herhangi bi sorun olduğunda sizden bilgi almak isterim

eğer sizin için sorunuz olmazsa forum kuralları okumalısınız

Yaptığınız kural ihlali ile ilgili madde aşağıdaki gibidir:

Forum Kuralları (Mutlaka Okuyunuz)
Forum içerisinde iletişim bilgileri vermek yasaktır. Lütfen iletişim bilgilerinizi pm (özel mesaj) yolu ile veriniz.
Bu mesajdan alıntı yap

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 19-04-2009 #9
Eğer sorunlarınızı burada yazarsanız sizin için daha iyi olur, şöyle ki size yardım eden bir tane olmaz... Diğer sorun yaşayan üyeler de bilgi sahibi olabilirler. İyi çalışmalar.
Bu mesajdan alıntı yap

istanbulruzgari

Yrd. Grafiker / İstanbul

Alt 19-04-2009 #10
evet hakllısınız.vermiş olduğunuz bilgilerden dolayı tekrar teşekkür ederim size
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları