freehandde renk değişimi (soru)

Freehand - freehandde renk değişimi (soru) Sponsorlu Bağlantılar photoshopta CMYK olarak hazırladığım fotoyu tiff formatında kaydediyorum freehande import ettiğimde reklerde değişme oluyo nasıl düzelte bilirim aşağıdaki linkte üstteki resim photoshoptaki hali alttaki ise freehandeki http://kilit1.sitemynet.com/01.jpg resmi ...

azrailin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

azrailin

Webmaster / Ankara

Alt 07-10-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

photoshopta CMYK olarak hazırladığım fotoyu tiff formatında kaydediyorum freehande import ettiğimde reklerde değişme oluyo nasıl düzelte bilirim aşağıdaki linkte üstteki resim photoshoptaki hali alttaki ise freehandeki http://kilit1.sitemynet.com/01.jpg

resmi photoshopta RGB olarak kaydedip freehande alsam sonra CMYK olarak PDF formatında kaydetsem baskıda sorun yaşarmıyım (dergi baskısı)
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Bahtınur YILDIZ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Bahtınur YILDIZ(33)

Grafiker / Tekirdağ

Alt 08-10-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
sorun olmaz. ps da ne görürsen o olur freehandde öle gözüksede çalışman baskıda ps da gördüğün renklerde çıkacaktırfreehandde renk değişimi (soru)
Bu mesajdan alıntı yap
aDoBe isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aDoBe(47)

Grafiker / Gaziantep

Alt 09-10-2007 #3
ekran ve programların kalibrasyon ayarlarını yapman sorunu cozecektir. bu yazından sonra senın ıcın bunu hazırlayacagım. umarım ışıne yarar.
Bu mesajdan alıntı yap
ysm isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ysm

Grafiker / Bursa

Alt 29-10-2007 #4
kalibrasyonla alakası yok. cmyk yaptığın fotoğraf freehandde daha koyu veyaa cart renklerde görünür bu sorun değil photoshopta nasıl görünüyorsa fotoğraf baskıdada öyle çıkar...
Bu mesajdan alıntı yap
malhatun isimli Üye şimdilik offline konumundadır

malhatun

Ressam / İstanbul

Alt 01-11-2007 #5
ayni sorun bende de oluyor....ve baskida da freehand de nasil gozukuyosa oyle cikti. yani ps de gorundugu gibi cikmadi...bu soruna cevap bulabilirseniz cok sevinirim
Bu mesajdan alıntı yap
diagram isimli Üye şimdilik offline konumundadır

diagram

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 01-11-2007 #6
Sorun her iki programında kullandığı alt yapıdan kaynaklanıyor... O konuya burada uzun uzun girmeye gerek yok. Ama en kısa en yakın olarak şöyle bir çözüm önerebilirim.

Preferences panelinden Colors sekmesine geldiğinizde Color Management bölümünü Adjust Display Color olarak ayarlarsanız tam olmasada yakın bir sonuç elde edersiniz.

Ama yine de FreeHand'de görünen renklere aldanmamanız gerekir. Sonuç Photoshop ile aynı olacaktır baskı...

İyi çalışmalar...
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 06-11-2007 #7
evet aynı sorun ben de de vardı suan ddediğinizi yaptım umarım sağlıklı bir sonuçlar elde ederiz.
Bu mesajdan alıntı yap
freebird isimli Üye şimdilik offline konumundadır

freebird

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 17-11-2007 #8
azrailin sorunun çaresi tifflerini rgb modunda görsel tiffler hazırlarsın.baskı aşamasına geldiğinde bunları cmyk lı ilk halleriyle linkden değiştirirsin.Bu 1 !! ama bence gerek yok.freehand preferences 'de color sekmesine gel. type de color tables i seç ve monitor simulates kısmını seperation olarak seç anlıyacaksın zaten farkı.freehandde renk değişimi (soru).kolay gelsin....
Bu mesajdan alıntı yap
bahadır isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bahadır(41)

Grafiker / Balıkesir

Alt 20-11-2007 #9
Merhba arkadaşlar...
Bu konuya en güzel yanıtı freebird arkadaşımız vermiş.
Ben freehand çalışıyorum ve fotoğraflarımı elbette p.shop.
Resimler arası CMYK ve RGB renk değişimlerini, çalışmalarımı hem cmyk hermde RGB olarak kaydederek çözüyorum. Yıllardırda böle çalışırım. Baskı formatına hazırlarken linkleri değiştirir CMYK ları seçerim.

Böylece ne freehand deki renk tonlamalaörını ve ayarlarını bozar, ne de renklerin arasında kaybolur, şüpheye düşerim.

Beni dinleyin sizzz... Tif dosyanızı CMYK ve RGB olarak iki şekildede kaydedin.
Bu mesajdan alıntı yap
yako isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yako

Grafiker / İzmir

Alt 20-11-2007 #10
"Preferences panelinden Colors sekmesine geldiğinizde Color Management bölümünü Adjust Display Color olarak ayarlarsanız tam olmasada yakın bir sonuç elde edersiniz." Diagram arkadasima katiliyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
freehandde, renk, de287i351imi, soru