freehand'de tif yapmakta sorun yaşıyorum

Freehand - freehand'de tif yapmakta sorun yaşıyorum Sponsorlu Bağlantılar freehan Mx'de 1x1,5 m boyutlarında bir afiş hazırladım. üzerinde sadece bir resim var birde yazılarda drop shadow uyguladım. Tiff yapmak istiyorum ama bir türlü olmuyor. karmakarışık çizgilerden oluşan ...

melsa isimli Üye şimdilik offline konumundadır

melsa(48)

Hiç Biri / Ankara

Alt 30-10-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

freehan Mx'de 1x1,5 m boyutlarında bir afiş hazırladım. üzerinde sadece bir resim var birde yazılarda drop shadow uyguladım. Tiff yapmak istiyorum ama bir türlü olmuyor. karmakarışık çizgilerden oluşan bir sayfa çıkıyor karşıma sorunu anlayamadım bir türlü yardımcı olurmusunuz lütfen.baskıya göndermem lazım.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

efoja isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 30-10-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Baskıya pdf olarak gönderebilirsiniz... İlla tiff olacaksa, buraya ekleyin işinizi neler yapabiliriz bakalım. Gerçi Pdf yi photoshopta tiff yapabilirsiniz. Sonra freehand de son kontrolleri yapabilirsiniz, emin olmak için.
Bu mesajdan alıntı yap
Önder Adem isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Önder Adem(41)

Grafiker / İstanbul

Alt 30-10-2008 #3
freehan Mx'de 1x1,5 m boyutlarında bir afiş hazırladım. üzerinde sadece bir resim var birde yazılarda drop shadow uyguladım. Tiff yapmak istiyorum ama bir türlü olmuyor. karmakarışık çizgilerden oluşan bir sayfa çıkıyor karşıma sorunu anlayamadım bir türlü yardımcı olurmusunuz lütfen.baskıya göndermem lazım.
afişi Freehand'de gruplayın, seçin ve File menüsünden Export seçeneğine ulaşın, çıkan pencerede dosya tipini (Format) tiff olarak belirleyin, selected object only kutucuğunu işaretleyin, yandaki setup butonunu tıklayın, çıkan pencerede resulation 300, antialiasing 2, Ekstra renk kullanmayacaksanız Include Alpha Channels i ve color depth 8 olarak işaretleyin, onaylayın.. Bu işlem çok uzun sürebilir ve sonuç tam olarak istediğiniz gibi çıkmayabilir... Dokümanı Photoshop'ta açıp inceleyin

sayglarımla
Bu mesajdan alıntı yap
elkor84 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

elkor84

Grafiker / Ankara

Alt 30-10-2008 #4
dökümanı convert yaptıktan sonra,eps olarak kaydedip,photoshopta açarak tiff'e çevirirseniz sorun olmayacaktır.
Bu mesajdan alıntı yap
byzeyd isimli Üye şimdilik offline konumundadır

byzeyd

Grafiker / Denizli

Alt 01-11-2008 #5
bence en sağlıklısı, belgeyi pdf e çevirmen ve daha sonra photoshopta tiff olarak kaydetmendir.
Bu mesajdan alıntı yap
mustafha isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mustafha

Baskıcı / İstanbul

Alt 02-11-2008 #6
diğer arkadsların dedığı gibi 600dpi da pdf olarak orjınal boyutlarında kaydetmende sorun olmuyacakdır devamlı baskı yaptğımdan bılıyorum sorun olmaz freehand'de tif yapmakta sorun yaşıyorum
Bu mesajdan alıntı yap
kadiror isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kadiror

Hiç Biri / İstanbul

Alt 25-11-2008 #7
1x1,5 mt matbaada nasıl basılıyor acaba tam anlayamadım. Yok dijital baskı olacaksa, baskıcıda mutlaka fhmx vardır..Öyle yollasanız olmuyormu
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
freehandde, sorun, tif, yapmakta, yasiyorum, yaşıyorum