Freehand'deki "Find and Replace and Select" panelinin karşılığını bilen var mı?

Illustrator - Freehand'deki "Find and Replace and Select" panelinin karşılığını bilen var mı? ...

hhtekin81 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hhtekin81(36)

Grafiker / İstanbul

Alt 09-04-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar freehand'in temel taşlarından biri olan ve biçok işte müthiş kolaylıklar sağlanayn "Find and Replace and Select" panelinin Adobe Illustrator CS4'teki karşılığı hangi menü yada panele karşılık geliyo acaba?
bilen varsa lütfen yardımcı olsun.

zira manuel olarak renk ve objeleri seçmek çok zor oluyo Illustrator'de Freehand'deki "Find and Replace and Select" panelinin karşılığını bilen var mı?
bilgi verebilecek herkese şimdiden teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Yunus PARLAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Yunus PARLAR(31)

Grafiker / İstanbul

Alt 09-04-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Renksel olarak Magic Wand ile eşdeğer gibi aslında. Ayrıca Select > Same ve Select > Object menülerinden objeleri seçip toplu değişim yapmanızda mümkün.
Bu mesajdan alıntı yap

hhtekin81(36)

Grafiker / İstanbul

Alt 10-04-2009 #3
cevap için teşekkürler fakat. select/same/obje menüsünde freehand.de olduğu istediğimiz bölgedeki renkeleri seçemiyoruz.
örneğin tek bir sayfadaki kırmızıları seçmek istediğimde tüm sayfalardaki kırmızılar seçiliyor. oysaki ben seçili sayfadaki renkleri seçmek istiyorum. bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Bu mesajdan alıntı yap
creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 10-04-2009 #4
Diğer sayfaları kilitlersin ctrl+2 (sayfa içine gömmek) Daha sonra select same fill color seçeneğini kullanman daha kolay..
Bu mesajdan alıntı yap

hhtekin81(36)

Grafiker / İstanbul

Alt 10-04-2009 #5
Diğer sayfaları kilitlersin ctrl+2 (sayfa içine gömmek) Daha sonra select same fill color seçeneğini kullanman daha kolay..
bu yöntem çok işime yarayacak teşekkür ederim paylaşım için.
Bu mesajdan alıntı yap

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 10-04-2009 #6
bu yöntem çok işime yarayacak teşekkür ederim paylaşım için.
İşine yaramasına sevindim..Sormak istediğiniz bir şey olursa müsait olan tüm kullanıcılar yardıma gelecektir..İyi çalışmalar.

Paylaşımlarınızıda bekleriz bu arada:P
Bu mesajdan alıntı yap
mac_ist isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mac_ist(43)

Grafiker / İstanbul

Alt 10-04-2009 #7
Sanırım AI de uzunca bir süre hatta belki de hiç göremiyeceğimiz bir özellik. FH den çok alıştığım hatta elim ayağım olan bir panel. Neden bunu uyarlamazlar anlamıyorum. Bir çok konuda AI sanki acemi bir program gibi davranıyor. Sabırsızlıkla beklemekten başka çaremiz yok gibi duruyor. AI ün bu özelliğini kullanmak epey can sıkıcı desem yeridir...
Bu mesajdan alıntı yap
kasta095 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kasta095(34)

Grafiker / Yurtdışı

Alt 10-04-2009 #8
Sanırım AI de uzunca bir süre hatta belki de hiç göremiyeceğimiz bir özellik. FH den çok alıştığım hatta elim ayağım olan bir panel. Neden bunu uyarlamazlar anlamıyorum. Bir çok konuda AI sanki acemi bir program gibi davranıyor. Sabırsızlıkla beklemekten başka çaremiz yok gibi duruyor. AI ün bu özelliğini kullanmak epey can sıkıcı desem yeridir...
evet çok haklısınız... aslında illustrator yeni program değil ama bazı komutlar o kadar saklamışlarki.... bulması imkansız oluyor... ama enteresan ve gayet basit bir program... çok nazlı bir çocuk... ona şeker ver o sana her şey yapar ve uslu uslu durur... illustrator program tıpkı nazlı bir çocuk

cs3 dan sonra CS4 geldı... pek fazla değişiklik yok... anca gradient aracı yenelendı ve onun sayisinde harika ve enteresan dolgu rengi verebiliyoruz... alışmak en önemli
Bu mesajdan alıntı yap

hhtekin81(36)

Grafiker / İstanbul

Alt 10-04-2009 #9
Evet sait bey size %100 katılıyorm bu konuda. Bu panel hem biz grafikerler hemde film çıkışı alan arkadaşlar açısından çok büyük kolaylıklar sağlıyordu. AI'ye de adapte olamamızın nedenlerinden birisi de bu pratikliğin olmamasıdır ne yazıkki. Bakalım FH'le ne kadar daha devam edebilcez bende merak ediyorum açıkçası. Ama bi yandan da AI'ye geçmek zorunda kalcaz. Bu geçiş her ne kadar sancılı olacaksa daFreehand'deki "Find and Replace and Select" panelinin karşılığını bilen var mı?
Bu mesajdan alıntı yap

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 10-04-2009 #10
Evet sait bey size %100 katılıyorm bu konuda. Bu panel hem biz grafikerler hemde film çıkışı alan arkadaşlar açısından çok büyük kolaylıklar sağlıyordu. AI'ye de adapte olamamızın nedenlerinden birisi de bu pratikliğin olmamasıdır ne yazıkki. Bakalım FH'le ne kadar daha devam edebilcez bende merak ediyorum açıkçası. Ama bi yandan da AI'ye geçmek zorunda kalcaz. Bu geçiş her ne kadar sancılı olacaksa daFreehand'deki "Find and Replace and Select" panelinin karşılığını bilen var mı?
Sancılı olacağını zannetmiyorum..Şiddetle değil sevgiyle öneriyorum..:P
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları