freehanddeki özelliğin, illustratordeki karşılığı nedir?

Illustrator Soru ve Sorunlarınız - freehanddeki özelliğin, illustratordeki karşılığı nedir? ...

hamit_kurklu58 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hamit_kurklu58(37)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 14-09-2013 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Değerli site sakinleri, benim problemim freehande bir çizgi çizdikten sonra(resim1), subselect(kırmızı ile işaretli) aracı ile ortasından tutup aşağı çektiğimide direkt eğimli hale geliyor(resim2)
fakat bunu illustratorde denememe ve videolara kısaca bakmama rağmen beceremedim yardımcı olursanız çok memnun olurum. şimdiden Allah razı olsun freehanddeki özelliğin, illustratordeki karşılığı nedir?

resim1

resim2
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

hamit_kurklu58(37)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 15-09-2013 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
yanlış yerdemi açtım konuyu acaba ! ? freehanddeki özelliğin, illustratordeki karşılığı nedir?
Bu mesajdan alıntı yap
ferox isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ferox

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 15-09-2013 #3
yanlış yerdemi açtım konuyu acaba ! ? freehanddeki özelliğin, illustratordeki karşılığı nedir?
Shift+c kısayolu ile sağ veya sol uç noktalardan birisine kontrol noktası ekleyip, direct selection (A) kısayol ile istemiş olduğun eğimi verebilirsin
Bu mesajdan alıntı yap

hamit_kurklu58(37)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 15-09-2013 #4
çok çok teşekkür ederim freehanddeki özelliğin, illustratordeki karşılığı nedir? bi sorum daha olucak?
görseldeki dikdörtgenin her köşesinin ayrı ayrı eğim vermek istiyorum fakat az önceki izahınla düz çizgiye yaptığımız bunda iki düzleminde etkilenmesine sebep oluyo?

Bu mesajdan alıntı yap

ferox

Alt 16-09-2013 #5
çok çok teşekkür ederim freehanddeki özelliğin, illustratordeki karşılığı nedir? bi sorum daha olucak?
görseldeki dikdörtgenin her köşesinin ayrı ayrı eğim vermek istiyorum fakat az önceki izahınla düz çizgiye yaptığımız bunda iki düzleminde etkilenmesine sebep oluyo?

Merhaba,

Aynı yöntemle kontrol noktası ekledikten sonra

direct selection tool ile tutamaçlardan birtanesini sürükleyerek köşeye sıfırladıktan sonra, istediğin değişikliği yapabilirsin.

her köşeye ayrı ayrı kontrol noktası ekleyip, sonra birtanesini iptal etmen gerekli
Bu mesajdan alıntı yap

hamit_kurklu58(37)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 16-09-2013 #6
yanlız sizde kabul edersinizki bu işlem freehand de 30 saniyemiz alırken ai de bayaa bi zaman alıyo freehanddeki özelliğin, illustratordeki karşılığı nedir? çok çok teşekkür ederim yardımınız için çok sağolun elleriniz dert görmesin... freehanddeki özelliğin, illustratordeki karşılığı nedir?
Bu mesajdan alıntı yap

ferox

Alt 17-09-2013 #7
yanlız sizde kabul edersinizki bu işlem freehand de 30 saniyemiz alırken ai de bayaa bi zaman alıyo freehanddeki özelliğin, illustratordeki karşılığı nedir? çok çok teşekkür ederim yardımınız için çok sağolun elleriniz dert görmesin... freehanddeki özelliğin, illustratordeki karşılığı nedir?
Rica ederim, memnuniyetinizi bana, şikayetleri Adobe gönderelim lütfen freehanddeki özelliğin, illustratordeki karşılığı nedir?)

...Hocam şaka bir yana, şunu kabullenmek gerekiyor,

O frehand bu illustrator, seçim yapmak sana kalmış, frehand deki

alışkanlıklardan vazgeçip, kullanmayı denersen eminim sende seversin

illustrator kullanmayı.

4,5 yıldır illustrator kullanıyorum, kesinlikle diğer vektörel programlardan

çok daha fazlası var illustrator da, plug-in ler ile geliştirilebilir olmasıda

eksiklerini tamamlıyor. Biraz araştırıp gayret ederseniz eminim seveceksiniz illustratoru.

Bu arada Adobe'la bi bağlantım yok freehanddeki özelliğin, illustratordeki karşılığı nedir? naçizane bi tavsiye sadece

Örnek.
Bu mesajdan alıntı yap

hamit_kurklu58(37)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 18-09-2013 #8
evet haklısınız seveceğimden hatta geç kaldık ama maalesef işyerimdeki pc ai yi kaldıracak kadar kaliteli bir pc değil , bende çok istiyorum ai kullanmak kendimi geliştirmek, çünkü teknoloji yerinde durmuyo bizimde işimiz teknoloji ile yerimizde durmamaız lazım.... tavsiyelerin için sağol Allah'a emanet ol freehanddeki özelliğin, illustratordeki karşılığı nedir?
Bu mesajdan alıntı yap