Freehand'den PDF yapmında sorun.

Freehand - Freehand'den PDF yapmında sorun. ...

hhtekin81 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hhtekin81(36)

Grafiker / İstanbul

Alt 29-09-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar
Freehand MX'te çalıştığım bir dosyayı PS dosyasına çevirdim. Distiller aracılığıyla PDF yaptım. Buraya kadar herşey normal. PDF dosyam üretildi. Fakat PDF'i Photoshop veya Illustrator'da açtığım zaman CMYK olarak açtığım dosyada siyah "C:0 M:0 Y:0 K:100" olması gerekirken. Bu değerleri göremiyorum CMYK'nın tüm renklerinde değer görünüyor. Ayrıca diğer renk değerleri de yanlış. Nerde hata var bulamadım. Umarım derdimi anlatabilmişimdir. Yardımcı olabilecek arkadaşlara teşekkürler.
Bu arada MacOSX sistemim ve Acrobat Pro9 kullanıyorum...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ThreeBuddha isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ThreeBuddha

Grafiker / İstanbul

Alt 29-09-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Arkadaşlar
Freehand MX'te çalıştığım bir dosyayı PS dosyasına çevirdim. Distiller aracılığıyla PDF yaptım. Buraya kadar herşey normal. PDF dosyam üretildi. Fakat PDF'i Photoshop veya Illustrator'da açtığım zaman CMYK olarak açtığım dosyada siyah "C:0 M:0 Y:0 K:100" olması gerekirken. Bu değerleri göremiyorum CMYK'nın tüm renklerinde değer görünüyor. Ayrıca diğer renk değerleri de yanlış. Nerde hata var bulamadım. Umarım derdimi anlatabilmişimdir. Yardımcı olabilecek arkadaşlara teşekkürler.
Bu arada MacOSX sistemim ve Acrobat Pro9 kullanıyorum...
illustartörde muhtemelen RGB modunda kalmışsınızdır. File>Document Color Mode kısmından kontrol eder misiniz?
Bu mesajdan alıntı yap

hhtekin81(36)

Grafiker / İstanbul

Alt 30-09-2011 #3
illustartörde muhtemelen RGB modunda kalmışsınızdır. File>Document Color Mode kısmından kontrol eder misiniz?
hayır Illustratorde CMYK moduna çevirdim yine aynı sorun var.
kaldı ki Photoshop'ta da CMYK modunda açıyorum dökümanı.
sorunun neden kaynaklandığını bi türlü anlamadım doğrusu...
Bu mesajdan alıntı yap

hhtekin81(36)

Grafiker / İstanbul

Alt 30-09-2011 #4
tamam sorun çözüldü.
Acrobat Distiller'de Default Settings ayarı değişmiş
Default Settings : Press Quality yaptım sorun çözüldü.
Teşekkürler..
Bu mesajdan alıntı yap