Freehand'den Photoshop'a Aktarmada Harf Sorunu (Yardım)

Freehand - Freehand'den Photoshop'a Aktarmada Harf Sorunu (Yardım) Sponsorlu Bağlantılar Freehand'den convertlenip Photoshop'a aktardığım yazılarda kapalı olan harfler yani a-P-D-R-B gibi harflerin içi dolu olarak aktarıyor.Mesela B harfinin içi dolu olarak çıkıyor.Bunun için yardım etmeniz mümkünmü...normal yuvarlaklardada aynı ...

berkok83 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

berkok83

Grafiker / Adana

Alt 06-07-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Freehand'den convertlenip Photoshop'a aktardığım yazılarda kapalı olan harfler yani a-P-D-R-B gibi harflerin içi dolu olarak aktarıyor.Mesela B harfinin içi dolu olarak çıkıyor.Bunun için yardım etmeniz mümkünmü...normal yuvarlaklardada aynı sorun var ve ilk defa karşılaşıyorum..teşekkürler şimdiden...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Önder Adem isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Önder Adem(41)

Grafiker / İstanbul

Alt 06-07-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Yazının gurubunu bozun ve harfleri seçtiğinizde object penceresindeki closed kutucuğunun işaretli olduğuna emin olun... Muhtemelen değildir... Sonra tüm harfleri seçip Ctrl -J Modify-Join yapın... Problemsiz aktarabilirsiniz...

Bu mesajdan alıntı yap
rarefalcon isimli Üye şimdilik offline konumundadır

rarefalcon

Matbaacı / İstanbul

Alt 07-07-2009 #3
bu konuyla alakalı da freehandden ai kaydettiğimde ve corelde açmak istediğimde bende de aynı problem oluyor.
önder adem arkadaşımın arkadaş için yaptığı örneği denedim ama olmadı
benim sorunum çözülmedi yine...
Bu mesajdan alıntı yap
hamit_kurklu58 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hamit_kurklu58(37)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 07-07-2009 #4
farklı bi çözümü var freehand deki yazımızı ctrl+c (kopyala) ctrl+v (yapıştır) seçeneği ile ai ye aktarırsak sorun çıkmıyo.ama tabii burdaki sorun daha farklı değilmi onuda çözmek gerek çözecek arkadaşlar vardır elbetFreehand'den Photoshop'a Aktarmada Harf Sorunu (Yardım)
Bu mesajdan alıntı yap

hamit_kurklu58(37)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 07-07-2009 #5
Freehand'den convertlenip Photoshop'a aktardığım yazılarda kapalı olan harfler yani a-P-D-R-B gibi harflerin içi dolu olarak aktarıyor.Mesela B harfinin içi dolu olarak çıkıyor.Bunun için yardım etmeniz mümkünmü...normal yuvarlaklardada aynı sorun var ve ilk defa karşılaşıyorum..teşekkürler şimdiden...

formatını ne yapıyosunuz aktarma yaptığınız objenin(jpg.tıff.psd.png.gıf)?
Bu mesajdan alıntı yap
Önder Adem isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Önder Adem(41)

Grafiker / İstanbul

Alt 07-07-2009 #6
bu konuyla alakalı da freehandden ai kaydettiğimde ve corelde açmak istediğimde bende de aynı problem oluyor.
önder adem arkadaşımın arkadaş için yaptığı örneği denedim ama olmadı
benim sorunum çözülmedi yine...
Freehand'ten Aİ'ye hangi versiyonda aktardığınız önemli... Uygun olan Aİ 7x formatıdır.. Eğer bu şekilde yapıyor da Corel de açarken böyle bir problemle karşılaşıyorsanız, o zaman aktardığın dökümanı Aİ'de açıp belki de bir export daha yapmanız icap edebilir...
Bu mesajdan alıntı yap
rarefalcon isimli Üye şimdilik offline konumundadır

rarefalcon

Matbaacı / İstanbul

Alt 07-07-2009 #7
çok teşekkürler
evet ai 7x olarak kaydedince problem ortadan kalktı
Bu mesajdan alıntı yap

berkok83

Grafiker / Adana

Alt 12-07-2009 #8
kaydetmeden direk programın içinden alıp ctrl+c Ctrl+v copy paste yapıyorum..ıllutratore yolladığımda bir problem yok ama photoshopa yolladığımda yapıyor.
Bu mesajdan alıntı yap

berkok83

Grafiker / Adana

Alt 12-07-2009 #9
formatını ne yapıyosunuz aktarma yaptığınız objenin(jpg.tıff.psd.png.gıf)?
kaydetmeden direk programın içinden alıp ctrl+c Ctrl+v copy paste yapıyorum..ıllutratore yolladığımda bir problem yok ama photoshopa yolladığımda yapıyor.
Bu mesajdan alıntı yap

hamit_kurklu58(37)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 12-07-2009 #10
p.shopda yazı alanı oluşturup imleç yanıp sönerken içine atmayı(ctrl+v) bi denesen.ben denedim oldu anlamadıysan resimli anlatırım.sevgiler...kolay gelsin
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları