Freelance grafiker arkadaşlar yardımcı olur musunuz?

Grafik Tasarımcıların Soru ve Sorunları - Freelance grafiker arkadaşlar yardımcı olur musunuz? ...

rebird isimli Üye şimdilik offline konumundadır

rebird

Grafiker / İstanbul

Dosya22

Alt 04-02-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba,

Freelance çalışıp şahıs şirketi kurmuş ve evini iş yeri olarak gösteren arkadaşlar varsa aylık giderleri nelerdir? Avantajları-dezavantajları nelerdir? Şirket kurmadan önce ne gibi sıkıntıları vardı? Şirket kurarken neler yaptılar? Bilgisi olan varsa ve iletirse sevinirim.

Ben freelance olarak çalışmaktayım, ancak şu anki kriz ortamından korktuğum için şirket (en uygunu şahıs şirketi) kurmaktan çekiniyorum. Diğer taraftan da çalıştığım yerlerden fatura kestirmek pek iyi olmuyor. Projelerimi hep erteliyorum.

Iyi dileklerimle...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Mehmet Utku DİLER isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Mehmet Utku DİLER

Grafiker / Gaziantep

Alt 04-02-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Şu an için en iyisi kurumsallasma... ve faturayı baska sirketler üzerinden kes. Kriz devam edecek cünkü.
Bu mesajdan alıntı yap
creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 05-02-2009 #3
bencede Freelance grafiker arkadaşlar yardımcı olur musunuz?
Çok faydalı olduğunuza eminim:P
Kriz den neden korkuyorsunuz ki? Kriz ortamı 3-5 ay öncesinde de vardı, yıllardır da var..Herkesin bir şekilde çalıştığı şirketler var. Siz serbest olarak çalıştığınız firmalarla ve gerekli satış pazalamanızı yapabilecek personel, grafikerlerinizle bu işi yapmak istiyorsanız yapın..Korkunun ecele faydası yoktur..Evinizde kazandığınız parayı, kendi açtığınız isime (markaya) yatırın..ki kalıcı olabilin..
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
arkadaslar, freelance, grafiker, musunuz, olur, yardimci