Freelance olarak dolandırılmış arkadaşlar var mı?

Grafik Tasarımcıların Soru ve Sorunları - Freelance olarak dolandırılmış arkadaşlar var mı? ...

egelican isimli Üye şimdilik offline konumundadır

egelican

Grafiker / İzmir

ünlem

Alt 14-08-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar 2 ay önce Tekirdağda faaliyet gösteren bi reklam firması olan Turkuaz media ya dergi yaptım kaporasını aldım ancak kalan kısmını alamıyorum. Sürekli oyalama ile geçiyor günler.. Ne yapsam bilmiorum bu konuda bana öneride bulunabilecek arkadaşlar var mı acaba?? 300 lira çok değil ama paramı yedirmek istemiyorum arkadaşlar.. Lütfen sizde dikkat edin bu firmaya.. Tekirdağ Turkuaz Media Hasan KAYA.. paranızı peşin almadan iş yapmayın arkadaşlar...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Hugareva isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hugareva

Grafiker / Ankara

Alt 14-08-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Arkadaşlar 2 ay önce Tekirdağda faaliyet gösteren bi reklam firması olan Turkuaz media ya dergi yaptım kaporasını aldım ancak kalan kısmını alamıyorum. Sürekli oyalama ile geçiyor günler.. Ne yapsam bilmiorum bu konuda bana öneride bulunabilecek arkadaşlar var mı acaba?? 300 lira çok değil ama paramı yedirmek istemiyorum arkadaşlar.. Lütfen sizde dikkat edin bu firmaya.. Tekirdağ Turkuaz Media Hasan KAYA.. paranızı peşin almadan iş yapmayın arkadaşlar...
İyi ki çalışmamışım, banada teklif etmişti beraber çalışmayı. Belediyelere felan yoğun iş yapıyoruz diyordu.. Ben ankaradayım, kalkıp tekirdağa gelmemi istemişti :smile:

Bu piyasadaki ilk işimde dolandırılmıştım, insanları kendim gibi zannettiğimden. O günden beridir dolandırılmadım, hep peşin çalışmaya uğraşıyorum çünkü. Paramı almadan işi teslim etmem kolay kolay, bırakın gitsin anlaşamazsanız. Para verecek adam bu konular yüzünden sizinle anlaşamayıp işi bırakmaz.
Bu mesajdan alıntı yap
eminekonuk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

eminekonuk

Grafiker / İstanbul

Alt 16-08-2012 #3
Ya adamın dolandırmadığı kimse kalmamış
Bu mesajdan alıntı yap
tasta isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tasta

Grafiker / İstanbul

Alt 31-10-2012 #4
Tam dolandırıcıymış. Nisan ayında çalıştık. ilk çalışmaya başladığımız andan itibaren dolandıcı olduğunu hissetmiş ve kendisine de hissettirmiştim. Bana da yemek kitap yaptırdı. toplam tutarım 3/1ini aldım. geri kalanını ödemedi bende işi vermedim. 1000 TL. alacağım var kendisinden.
Aslında belediyeye çalıştığı için şikayet edilebilir ve ayrıca savcılığa suç duyurusunda bulunabiliriz.
Bu mesajdan alıntı yap
yusufbatirel isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yusufbatirel

Grafiker / İstanbul

Alt 31-10-2012 #5
ali nihat ismi ic mımar dıye sıze ıs yaptırmaya calısırsa bılgınız olsun bedavacı
Bu mesajdan alıntı yap
aresrisus isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aresrisus

Webmaster / İstanbul

Alt 31-10-2012 #6
Bu tarz kişileri afişe etmek çok önemli bundan sonraki kişilerin başı ağrımaması için. Freelance çalışmalarda sözleşme yapmak bence çok önemli iki taraf bu sözleşmeyi imzalamalı. Daha önce sözleşme imzalatmadığım kendisine güvendiğim bir kişiye ücretin kalanına almadan aciliyetten işi teslim ettim daha sonra emeğimin karşılığını alamadım. Bu konuda bence esnek olmamak gerekiyor.
Bu mesajdan alıntı yap
Bahtınur YILDIZ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Bahtınur YILDIZ(33)

Grafiker / Tekirdağ

Alt 13-11-2012 #7
Tekirdağlıyım, ben hariç bu adamı tüm Türkiye tanıyormuş Freelance olarak dolandırılmış arkadaşlar var mı?
O konularda yapabileceğin bir şey yok işin yarısını peşin alacaksın geri kalanını alamayabilirim diye kendini hazırlayacaksın. O yüzden ucuz fiyatlar vermemeliyiz.
Bu mesajdan alıntı yap
cem59 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cem59

Eğitimci / İstanbul

Alt 22-11-2012 #8
ya adamın işi gücü emek hırsızlığı alın terı tokatcılıgı.. bu adam zonguldakta bine yakın esnafı dolandırdı ve gazetelere cıktı...taktık aynı paraları topladı ve kactı..sonra balıkesıre gıttı ordada esnafı tokatladı sımdıde tekırdagda turkuaz medya olarak kendıne sozde bır temız sayfa actı ... ınternet sıtesı adresı Biz Kimiz? : Turkuaz Medya referans kısmındada herhalde dolandırdıklarını yazıyıor... bu adamı lutfen herkes ıfşaa etsın facebook tweter nereıs varsa herkes yazsın baska kımsenın canı yanmasın

HASAN KAYA ya ulaşmak isteyenler bana ulaşsın lütfen...

ya adamın işi gücü emek hırsızlığı alın terı tokatcılıgı.. bu adam zonguldakta bine yakın esnafı dolandırdı ve gazetelere cıktı...taktık aynı paraları topladı ve kactı..sonra balıkesıre gıttı ordada esnafı tokatladı sımdıde tekırdagda turkuaz medya olarak kendıne sozde bır temız sayfa actı ... ınternet sıtesı adresı Biz Kimiz? : Turkuaz Medya referans kısmındada herhalde dolandırdıklarını yazıyıor... bu adamı lutfen herkes ıfşaa etsın facebook tweter nereıs varsa herkes yazsın baska kımsenın canı yanmasın
Bu mesajdan alıntı yap
hakanpelin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hakanpelin

Grafiker / İstanbul

Alt 03-12-2012 #9
emeğimizi hiçe sayan insanlar çok fazla... bizimle çalışacağını söyleyip logoları yaptırıp birdaha ulaşamadığımız insanlar var...
Bu mesajdan alıntı yap
cem59 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cem59

Eğitimci / İstanbul

Alt 25-12-2012 #10
Tam dolandırıcıymış. Nisan ayında çalıştık. ilk çalışmaya başladığımız andan itibaren dolandıcı olduğunu hissetmiş ve kendisine de hissettirmiştim. Bana da yemek kitap yaptırdı. toplam tutarım 3/1ini aldım. geri kalanını ödemedi bende işi vermedim. 1000 TL. alacağım var kendisinden.
Aslında belediyeye çalıştığı için şikayet edilebilir ve ayrıca savcılığa suç duyurusunda bulunabiliriz.
tasta benle iletişime gecermısın ?

adresim hasan kaya tarafından dolandırılanlar alacagı olanlar benımle ıletısıme gecsın
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları