freewebserver kullanımı

Web Tasarımı - freewebserver kullanımı Sponsorlu Bağlantılar arkadaşlar bu konunun amacı yaptığı tasarımları hostingi olmadan müşterilerine nasıl göstereceğini bilemeyenler içindir site sahibine resim olarak gönderirseniz birebir internette görmenin yerini tutamaz , flash bellekte yada cd ...

freewebserver kullanımı
sport78 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sport78

Webmaster / İstanbul

freewebserver kullanımı

Alt 24-03-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar bu konunun amacı yaptığı tasarımları hostingi olmadan müşterilerine nasıl göstereceğini bilemeyenler içindir

site sahibine resim olarak gönderirseniz birebir internette görmenin yerini tutamaz , flash bellekte yada cd de verseniz size farketmeden siteyi kopyalayabilir bu kadar emekte boşa gider

şimdi başlıyalım.....

1. adım Web Hosting Solutions - Free Web Hosting Services and Free Websites adresine gidin solda Free Web Hosting yazısının altındaki sign up butonunu tıklayın

freewebserver kullanımı

2. adım domain name options kımsında Free Sub-Domain bölümüne istediğiniz adı yazın ve uzantısını seçin next butonuna basın

freewebserver kullanımı

3. sitede reklam olmasını istemiyorsan senelik 5 dolar isteyen bilgilendirme bölümü çıkacak gerek olmadığından no-thanks butonuna tıklayın

freewebserver kullanımı

4. bilgilerinizi girin ve submit butonuna tıklayın ama e-mail adresiniz doğru olsun zira onaylama maili gelecek

freewebserver kullanımı

5. bilgileri doğru girdiyseniz karşınıza kullanıcı adınızın ve şifrenizin olduğu bölüm gelecek bilgileri not edip next tuşuna basın

freewebserver kullanımı

6. tebrikler üye oldunuz ama sistemi kulanabilmek için aktivasyon yapmanız gerekiyor

freewebserver kullanımı

üye olurken girdiğiniz mail adresinize Activate your FreeServers website başlığı ile aktivasyon kodu gelecek maili açın bir kere tıklamanız yeterli

freewebserver kullanımı

7. tıkladıktan sonra açılan sitede şifrenizi girip login butonuna tıklayın

8. panelinize geldiniz burada back to main menu butonuna tıklayın,

freewebserver kullanımı

bilgilendirme pop-up sayfası açılacak upload butonuna tıklayın

freewebserver kullanımı

9. burada sitenizi nasıl atmak istediğinizi soruyor en alttaki şıkkı seçin

freewebserver kullanımı

10. sonra 11 sayfalık tutorial kısmı geliyor ister teker teker bakarsınız isterseniz File Manager butonuna tıklayıp dosya uploadına başlarsınız

freewebserver kullanımı

11. file manager kısmı kontrol paneliniz burada herşey size ait yeni klasör açıp içine dosyalarınızı atıp site sahibine gösterebilirsiniz

freewebserver kullanımı

12. kısaca butonların anlamları

new file : yeni sayfa oluştur
new folder : yeni klasör oluştur ( diyelim ahmet markete site yaptınız göstereceksiniz ahmetmarket diye bir klasör oluşturun )
upload : dosya yükleme bölümü
rename : dosyayı yeniden adlandır
delete : dosyayı sil
move : dosyayı taşı
copy : dosyayı kopyala

yani kısaca yapacağınız yeni site için bir klasör açıp içine dosyalarınızı atmak, umarım arkadaşların işine yarar

kolay gelsin iyi çalışmalar
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ZuMZuM isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZuMZuM

Webmaster / İstanbul

Alt 24-03-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
web e yeni başlayanlar için hakkaten çok güzel bilgiler bunlar..adım adım anlattığınız için size çok tşk ederim.bu konuda baya bir sıkıntı çekiyordum nasıl yapabilirim diye freewebserver kullanımı tekrar çok tşk eder iyi çalışmalar dilerim.
Bu mesajdan alıntı yap
sport78 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sport78

Webmaster / İstanbul

Alt 25-03-2010 #3
işine yaradığına sevindim ZuMZuM
Bu mesajdan alıntı yap