Frida Kahlo

Resim - Frida Kahlo Sponsorlu Bağlantılar Frida Kahlo (1907-1954 Meksika)...

Frida Kahlo
Hatice ÇAVDAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hatice ÇAVDAR

Kargacık Burgacık

Grafiker / İstanbul

Frida Kahlo

Alt 07-06-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Frida Kahlo (1907-1954 Meksika)

Frida Kahlo

Frida Kahlo

Frida Kahlo

Frida Kahlo

Frida Kahlo

Yaşam Hakkına Saygı

“ Bilim ve sanat, bir kuşun iki kanadı gibidir. Bu iki kanadı kullanabilen toplumlar uçar ve özgür olurlar.
Uçamayanlar ise tavuk olur...
"Tavuk toplum", önüne atılan bir avuç yemi gagalarken, arkadan yumurtalarının alındığının farkında bile olmaz!"
DARWİN

Tanrım beni baştan yarat yoksa durur durur merak ederim...

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Hatice ÇAVDAR

Kargacık Burgacık

Grafiker / İstanbul

Alt 23-02-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Magdalena Carmen Frida Kahlo Calderon, (6 Temmuz 1907- 13 Temmuz 1954) Meksikalı ünlü ressam. Ressam Diego Rivera’nın eşi. Resimlerinin yanı sıra inişli çıkışlı özel yaşamı ve politik görüşleri ile tanınır.Frida Kahlo, 13 Temmuz 1954’te, akciğer ambolisi teşhisiyle son nefesini verdiğinde; arkasında bıraktığı son tablosu; Yaşasın Yaşam isimli bir natürmorttu. Alıntıdır...wikipedia.org

Frida Kahlo

Frida Kahlo

Frida Kahlo

Yaşam Hakkına Saygı

“ Bilim ve sanat, bir kuşun iki kanadı gibidir. Bu iki kanadı kullanabilen toplumlar uçar ve özgür olurlar.
"Tavuk toplum", önüne atılan bir avuç yemi gagalarken, arkadan yumurtalarının alındığının farkında bile olmaz!"
DARWİN

Bu mesajdan alıntı yap
émmst isimli Üye şimdilik offline konumundadır

émmst(31)

Grafiker / İstanbul

Alt 23-02-2009 #3
İlginç bir ressammış..Değişik bir iç dünyası olduğu belli..Teşekkurler bilgiler için..
Bu mesajdan alıntı yap

Hatice ÇAVDAR

Kargacık Burgacık

Grafiker / İstanbul

Alt 23-02-2009 #4
19 yaşında geçirmiş olduğu trafik kazasından sonra 32 kez ameliyat olmuş ve hayatının bundan sonrasını korselere bağlı olarak geçirmiş, bundan sonra çocuk felci nedeniyle sakat olan sağ bacağıda kangren yüzünden kaybetmiş...

Ailesinin teşvikiyle resime odaklanmış, sürekli sağlığının bozulması nedeniyle tüm gücünü resime vermiş ve hayatını tablolarında dile getirmiş.
Tablolarının bir çoğu oto-portredir, hayatının büyük bir dönemini yatakta geçirdiği için yatağının tepesinde duran ayna sayesinde sık sık oto-portreler çalışmış...

Yaşam Hakkına Saygı

DARWİN

Bu mesajdan alıntı yap
efoja isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 23-02-2009 #5
Ben de hazır yeri gelmişkem "FRİDA" adlı filmi mutlaka izleyin diyeyim. Yine teşekkür ederim.
Bu mesajdan alıntı yap

Hatice ÇAVDAR

Kargacık Burgacık

Grafiker / İstanbul

Alt 23-02-2009 #6
Ben de hazır yeri gelmişkem "FRİDA" adlı filmi mutlaka izleyin diyeyim. Yine teşekkür ederim.
Benimde çok beğendiğim bir filmdi, kaç kez izlediğimi hatırlamıyorum :=))) kesinlikle izlenilmeli

Frida (Frida Kahlo'nun hayatı)

Yaşam Hakkına Saygı

DARWİN

Bu mesajdan alıntı yap
émmst isimli Üye şimdilik offline konumundadır

émmst(31)

Grafiker / İstanbul

Alt 23-02-2009 #7
19 yaşında geçirmiş olduğu trafik kazasından sonra 32 kez ameliyat olmuş ve hayatının bundan sonrasını korselere bağlı olarak geçirmiş, bundan sonra çocuk felci nedeniyle sakat olan sağ bacağıda kangren yüzünden kaybetmiş...

Ailesinin teşvikiyle resime odaklanmış, sürekli sağlığının bozulması nedeniyle tüm gücünü resime vermiş ve hayatını tablolarında dile getirmiş.
Tablolarının bir çoğu oto-portredir, hayatının büyük bir dönemini yatakta geçirdiği için yatağının tepesinde duran ayna sayesinde sık sık oto-portreler çalışmış...
Evet yanılmamışımilginç bir öyküsü varmış gerçekten..Oto-portre'lerinden ne kadar mutsuz ve enteresan bir hayat yaşadığı belli oluyor aslında, filmini de mutlak izlicemFrida Kahlo
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
frida, frida kahlo, kahlo

Kapat
Şifremi Unuttum?