G5 hakkında

Macintosh - G5 hakkında Sponsorlu Bağlantılar arkadaşlar ben bilgisayar almak için araştırmalar yapıyorum. hem fiyat hem performans olarak pc lere baktım ama imac g5 lerin fiyatıyla hemen hemen aynı fiyata geliyor. sizce pc mi ...

G5 hakkında
omp ümit isimli Üye şimdilik offline konumundadır

omp ümit

Grafiker / İstanbul

G5 hakkında

Alt 25-03-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar ben bilgisayar almak için araştırmalar yapıyorum. hem fiyat hem performans olarak pc lere baktım ama imac g5 lerin fiyatıyla hemen hemen aynı fiyata geliyor. sizce pc mi almalıyım yoksa g5 mi. karar veremedim. kullanan arkadaşlar bilgi verebilirse sevinirim. kullanım amacım firmada hem tasarım yapmak corel ve photoshop kullanılacak. şimdiden cevap yazan arkadaşlara teşekkür ederim
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

seabis isimli Üye şimdilik offline konumundadır

seabis

Hiç Biri / İstanbul

Alt 25-03-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
G5 İşlemcili macintoshların işlemcisi motorola. Almanızı tavsiye etmem. Birde Corel kullanıcam diyorsanız bence hiç yanaşmayın. Eğer illaki macintosh alacam diyorsanız Intel işlemcili olanları araştırın derim.
Bu mesajdan alıntı yap
Grafink isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Grafink(38)

Clone Trooper

Sanat Yn. / İzmir

Alt 25-03-2010 #3
G5 ler eskilerde kaldı. Siz power MAC mi, i MAC mi yoksa PC mi alayım diye sormalısınız.
Burda da cevap çok açık. Çünkü Corel kullanacaksınız... Corel Macos sistemlerde çalışmaz.
yani POWER MAC ya da i MAC alıp içine Windows kurmak ortalama 4-8 bin lirayı çöpe atmak gibi birşey.

Bu durumda intel Extrem, İntel Xeon veya Core i5 - i7 işlemcili bir PC toplatmanız en doğru haraket olacaktır.

Out of the code, into the fire...

Bu mesajdan alıntı yap
omp ümit isimli Üye şimdilik offline konumundadır

omp ümit

Grafiker / İstanbul

Alt 25-03-2010 #4
arkadaşlar teşekkür ederim bilgiler için. i5 olarakta baktım. performansı iyi sanırım. en azından alan arkadaşlar öyle yorum yapmışlar.
Bu mesajdan alıntı yap
H.Design isimli Üye şimdilik offline konumundadır

H.Design

Grafiker / İstanbul

Alt 25-03-2010 #5
corel ve photoshop kullanılacak.
Sa mac almayın çünkü mac te corel çalışmaz.
Çalışır ama 11 e kadar o da yarım yumalak işinizi görmez yani.
x4 ü kururım diye düşünmeyin
Bu mesajdan alıntı yap
macservis isimli Üye şimdilik offline konumundadır

macservis

Bilg. Teknikeri / İstanbul

Alt 05-04-2010 #6
arkadaşlar ben bilgisayar almak için araştırmalar yapıyorum. hem fiyat hem performans olarak pc lere baktım ama imac g5 lerin fiyatıyla hemen hemen aynı fiyata geliyor. sizce pc mi almalıyım yoksa g5 mi. karar veremedim. kullanan arkadaşlar bilgi verebilirse sevinirim. kullanım amacım firmada hem tasarım yapmak corel ve photoshop kullanılacak. şimdiden cevap yazan arkadaşlara teşekkür ederim
G5 tabiki.

diyelimki aynı paraya PC aldın hadi diyelimki mac ten daha hızlı çalışacak:tongueoutG5 hakkındaeki sistemi sence kaç ay ayakta kalabilcek !!!
Bu mesajdan alıntı yap